Ką svarbu nuveikti iki rugsėjo? Ne tik nusipirkti uniformą ir pratybų sąsiuvinius, bet ir pasikalbėti su savo vaiku apie tai, ko jis tikisi iš naujų mokslo metų. Geriausia, kad grįžimui į mokyklą būtų pradedama ruoštis iš anksto, likus maždaug trims savaitės iki rugsėjo pirmosios. Reikia atsižvelgti į tai, kad pereinamieji laikotarpiai nėra lengvi net suaugusiems, juo labiau vaikams.

 

vasara

Geri patarimai, kaip grįžti į ritmą po vasaros atostogų:

 
  • Pertvarkyti miego grafiką. Vasarą daugelis tėvų leidžia vaikams šiek tiek nukrypti nuo miegojimo grafiko, bet, prasidėjus mokyklai, reikėtų vėl pradėti įprasti keltis ir gultis anksčiau. Tačiau nereikėtų labai staigiai pakeisti miegojimo laiko, bet kėlimąsi ir gulimosi laiką ankstinti palaipsniui (kiekvieną vakarą miegoti, pavyzdžiui, galima nueiti 15 min. anksčiau). Taip pat pakartoti vasaros užduotis.
 
  • Kalbėti nuoširdžiai. Vaikai naujus mokslo metus dažnai pradeda su kitokiomis, dažnai prieštaringomis mintimis. Kažkas mokyklos nelaukia, bijodamas anksti keltis, namų darbų ar santykių su savo klasės draugais. Kažkas tikisi susitikti su draugais ir mylimais mokytojais. Kalbėkitės su vaiku ir sužinokite, ko jis tikisi nuo mokslo metų pradžios, ko jis bijo ir kas jį džiugina. Galbūt yra problemų, kurias būtų galima nesunkiai išspręsti. Kartais vasarą vaikas būna labiau pasirengęs kalbėti apie tai, apie ką negalėjo kalbėti per mokslo metus. Po tokių pokalbių būna, kad tėvai nusprendžia pakeisti vaiko mokyklą, ieško naujų auklėtojų ar papildomų mokytojų, siunčia vaiką pas psichologą.
 
  • Atlikti medicininę apžiūrą. Būtų gerai prieš mokyklą apsilankyti pas pagrindinius gydytojus, kad įsitikintumėte, jog vaikas yra sveikas, dantys nesugedę, o regėjimas yra pakankamai geras, kad jis galėtų matyti viską, kas parašyta ant lentos ir tai jam netrukdytų mokytis.
 
  • Sudaryti tvarkaraštį. Jei to dar nepadarėte rugpjūtį, laikas dabar pagalvoti ir aptarti su vaiku jo papildomų užsiėmimų ir būrelių lankymo tvarkaraštį. Aptarkite būrelius ir užsiėmimus, kuriuos jūsų vaikas norėtų lankyti šiais metais, ką jis norėtų veikti ne mokykloje. Pabandykite su vaiku sudaryti sąlyginį tvarkaraštį, net jei dar tiksliai nežinote, kada ir kur vyks tie užsiėmimai.
 
  • Eiti apsipirkti. Tėveliai turėtų organizuoti bendrą pasirengimą mokyklai: kartu nusipirkite mokyklos  uniformą ir kanceliarines reikmenis. Leisti vaikams išreikšti save ir pasirinkti tai, kas jiems patinka. Galima sudaryti būtinų įsigyti daiktų sąrašą ir duoti vaikui tam skirtą pinigų sumą, kad jis galėtų praktikuotis planuoti ir paskirstyti savo biudžetą ir tuo pačiu prisimintų matematiką. Naujos liniuotės ir pieštukai suteiks daugiau džiaugsmingų lūkesčių, galvojant apie naujus mokslo metus.
 
  • Atsisveikinti su vasara. Galima surengti specialų „atsisveikinimo su vasara“ ritualą. Daugeliui vaikų yra svarbūs ritualai, parodantys pokyčių tikrovę. Tai gali būti šeimos iškyla, nes vasara taip pat reikalinga tam, kad būtų galima daugiau praleisti laiko su šeima arba susitikimas su klasės draugais – pažįstami veidai ir užmegztos naujos draugystės rugsėjį leis jaustis daug ramiau. Tėveliams reikėtų pabandyti pasiruošimą mokyklai paversti džiugia patirtimi, o ne nuobodžiu darbu, tada prisitaikymas prie mokslo metų bus lengvesnis.