Tėvo vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje nuolat keičiasi. Tad kartais tampa nebeaišku, kaip tapti geru tėčiu? Menas būti tėčiu evoliucionuoja kartu su besikeičiančia visuomene ir tradicine šeima. Tada į pagalbą jiems ateina pozityviosios tėvystės specialistai, siūlantys naudingų patarimų, kaip tėčiai gali padėti savo vaikams įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, sustiprinti atžalų savivertę bei būti į vaikų auginimo džiaugsmus ir rūpesčius įsitraukusiu, palaikančiu ir mylinčiu tėvu savo vaikams.

 

tevo diena

Geri patarimai, kaip būti geru tėčiu:

 
  • Leisti laiką su savo vaiku. Tai, kaip tėvas leidžia laiką su savo vaiku, atskleidžia, koks jo vaikas yra jam svarbus. Vaikai auga greitai, todėl laikas užmegzti ryšį yra dabar. Yra daugybė smagių šeimyniškų būdų leisti laiką su vaikais.
 
  • Auklėti su meile ir pasitelkiant pozityviosios tėvystės principus. Visiems vaikams reikia pozityvaus vadovavimo ir disciplinos, kuri turėtų būti ne kaip bausmė, bet kaip tiesiog kaip protingų ribų nustatymas. Tėčiai turėtų priminti vaikams savo veiksmų pasekmes ir pozityviai įvertinti gerą jų elgesį. Tėčiai, kurie auklėja ramiai ir teisingai, užsitarnauja vaikų meilę.
 
  • Savo vaikui būti pavyzdžiu. Nesvarbu, ar jie patys tai supranta, ar ne, bet tėvai savo vaikams yra elgesio pavyzdys. Mergaitė, kuri užauga su mylinčiu tėčiu, supranta, kad ji nusipelno, kad su ja berniukai elgtųsi pagarbiai ir sužino, į ką reikia kreipti dėmesį, renkantis partnerį. Tėčiai moko berniukus ir mergaites to, kas svarbiausia gyvenime, demonstruodami sąžiningumą, kuklumą ir atsakomybės jausmą.
 
  • Užsitarnauti teisę būti išgirstam. Tėvai turėtų pradėti pokalbius su savo vaikais svarbiomis temomis, kol jie dar maži, kad paūgėjus būtų lengviau įveikti sunkumus. Taip pat reikėtų skirti laiko įsiklausyti į vaiko mintis ir problemas.
 
  • Būti savo vaiko mokytoju. Norint būti geru tėvu, reikia mokyti vaikus atskirti tai, kas gera ir tai, kas bloga, padrąsinti juos siekti būti geriausiomis savo pačių versijomis. Stebėti, kad vaikai padarytų tinkamus sprendimus. Į vaikų auklėjimą įsitraukę tėvai turi naudoti kasdienius pavyzdžius, kad vaikai išmoktų esminės gyvenimo pamokas.
 
  • Valgyti kartu su šeima. Labai svarbi šeiminio gyvenimo dalis yra rasti tarpusavio ryšį per valgymą visiems šeimos nariams prie bendro stalo. Valgydami kartu vaikai turės galimybę apie tai, ką jie daro ir nori daryti. Taip pat tai geras laikas tėvams įsiklausyti ir labiau įsitraukti į vaikų gyvenimą. Be to, tai suteikia garantuotą galimybė tėvams kasdien bent šiek tiek laiko praleisti su namiškiais.
 
  • Skaityti savo vaikams. Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame dominuoja televizija ir internetas, svarbu, kad tėčiai stengtųsi skaityti savo vaikams, kad jie užaugtų tokiais, kurie visą gyvenimą skaito knygas. Pradėti skaityti galima, kai vaikai dar labai maži, o, kai paūgės, skatinti juos skaityti patiems. Įskiepyti meilę skaitymui reiškia, kad vaikas visą gyvenimą išliks raštingas ir turės geresnių perspektyvų, darydamas karjerą.
 
  • Gerbti vaiko motiną. Tėvai turi gerti vienas kitą ir rodyti apibusę pagarbą vaikams, kad sukurtų jiems augti reikalingą saugią aplinką. Vaikai, matydami, kad tėvai gerbia vienas kitą, dažniau jaučia, kad yra priimami ir gerbiami, bendraudami su tėčiu.
 
  • Ieškoti būdų, kaip į tėvystę įsitraukti anksti. Būsimieji tėveliai turėtų parodyti susidomėjimą ir įsitraukimą į būsimų vaikų auginimą, kai moteris dar yra nėščia arba, kai dar vyksta įvaikinimo procesas. Užmegzti ryšį su savo būsimu vaiku per švelnius prisilietimus, žaidimus, palaikymą ant rankų, kalbėjimą su mažu vaiku. Kai tėvams rūpi, jie siunčia aiškią ir empatišką žinutę: „Aš noriu būti tavo tėčiu. Aš domiuosi tavimi ir mes turėsime tokius santykius, kurie yra man svarbūs.”