Norėtumėte veiksmingo veido patempimo be injekcijų, adatų ir siūlų? Tą žada pastaraisiais metais socialiniuose tinkluose itin populiarinamas estetinis veido teipavimas. Kokia tai procedūra ir ar tikrai veiksminga?

 

Ne tokia ir naujaBeautiful,Woman,Applying,Tape,Lifting,Treatment,Procedure,On,Face

 

Nors virtualioje erdvėje estetinis veido teipavimas labiausiai aptarinėjamas pastaraisiais metais, iš tiesų pati teipavimo technika nėra naujiena. Ją 1973 m. sukūrė japonų chiropraktikas dr. Kenzo Kase. Gydytojas ieškojo būdo, kaip palengvinti ir paspartinti natūralų kūno gijimo procesą ir pratęsti gydymą net tuomet, kai pacientai palieka jo kliniką. Taip sukurta teipavimo technika. 8-ojo dešimtmečio pabaigoje ji išplito visoje sveikatos priežiūros bendruomenėje, kiti gydytojai itin susidomėjo ir naują techniką taikė savo praktikoje.

 

Veido teipavimas taip pat skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį. Jį naudojo garsi Holivudo aktorė, modelis ir tarptautinis sekso simbolis Raquel Welch. Autobiografijoje ji prisipažino, kad šią veido pakėlimo techniką taiko kiekvieną vakarą. Nemažai moterų kalbėjo, kad užmaskuotos veido teipavimo juostos naudojamos ir įvairiuose renginiuose, filmavimuose, jog veidas atrodytų jaunatviškiau, stangriau, lygiau.

 

Elementari technika

 

Nors veido teipavimas gali skambėti kaip kažkas sudėtingo, iš tiesų, paprastai sakant, tai specialių lipniųjų juostų klijavimas ant veido tam tikrose zonose siekiant patempti ir pakelti veido odą, raumenis, suteikiant daugiau stangrumo, lygumo, jaunatviškos išvaizdos. Vienos veido juostos naudojamas ilgalaikiams rezultatams pasiekti – dėvimos per naktį tikintis, kad padės sumažinti raukšleles, patemps veidą, suteiks daugiau stangrumo. Kitos naudojamas momentiniam rezultatui išgauti. Kaip minėta, šios dažnai naudojamos renginiuose, fotosesijose, filmavimuose, kai reikia tobulo vaizdo čia ir dabar. Šiandien yra daugybė prekių ženklų, kurie gamina veidui teipuoti skirtus produktus – tiek įvairių formų, spalvų, tiek paskirčių.

 

Žadama nauda

 

Veido estetinio teipavimo priemones pardavinėjantys prekių ženklai ir tokią procedūrą siūlančios grožio klinikos išskiria šios procedūros privalumus:

 
  • Koreguoja mimikos raukšlių gylį ir ilgį
  • Mažina dvigubą pagurklį
  • Modeliuoja veido formą
  • Pakelia lūpų kampučius
  • Išryškina skruostikaulių formą
  • Išlygina suglebusį kaklą.
 

Sveikatos specialistai pabrėžia, kad nėra jokių klinikinių tyrimų, įrodančių estetinio veido teipavimo naudą ir veiksmingumą. Vis dėlto tokia priemonė leidžia pasiekti momentinių ir trumpalaikių efektų. Tinkamai suklijuotos juostos išties gali patempti veidą, sumažinti raukšles, sukurti jaunatviškesnį įvaizdį. Tačiau tai veikia panašiai kaip makiažas – tik kuria iliuziją, o ne sprendžia problemas. Be to, gali būti keblu paslėpti pačias juostas.

 

Ar tai ilgalaikis sprendimas ir veiksminga terapija nuo veido senėjimo? Vargu, nors teoriškai naudojant teipavimo juostas galima išlaikyti raumenis vietoje ir švelniai juos spausti, todėl veido oda sunkiau raukšlėjasi. Taigi, naujų raukšlių formuojasi šiek tiek lėčiau, bet tai tikrai nebus stebuklingą efektą duodantis metodas. Neverta tikėtis, kad atstos plastinę chirurgiją ar kitas intervencines grožio procedūras.

 

Skirtingos technikos

 

Klijuojant veido juostas dažniausiai taikomos trys skirtingos technikos. Beje, gali būti derinamos tarpusavyje:

 

Limfinis teipavimas. Juosta klijuojama be įtampos, kad aktyvuotų limfos tekėjimą.

 

Raukšlinis teipavimas. Juosta klijuojama ant raukšlės. Taip esą aktyvuojama limfa, kraujotaka, gerinamas raukšlės maitinimas, todėl ji pamažu mažėja.

 

Raumeninis teipavimas. Juosta klijuojama su įtampa, siekiant sukelti tam tikro raumens aktyvumą arba kaip tik slopinti. Tai esą padeda išvengti naujų raukšlių radimosi arba bent jau lėtina šį procesą.

 

Ar tai saugu?

 

Iš esmės estetinis veido teipavimas – saugi procedūra, didesnės žalos ji tikrai nepridarys. Pagrindinis tykantis pavojus yra galimas odos sudirgimas dėl klijų ant lipniųjų juostų. Todėl estetinis veido teipavimas nerekomenduojamas itin jautrios, alergiškos odos savininkams, sergantiems dermatologinėmis ligomis, turint odos pažeidimų. Specialistai atkreipia dėmesį ir į tai, kad jeigu juosta ant veido paliekama pernelyg ilgai, gali skatinti porų užsikimšimą, gresia spuogai, odos uždegimas. Galiausiai būti atsargiems nulupant teipavimo juostas, nes per šiurkštus nuplėšimas gali lemti odos mikropažeidimus.

 

Įdomu

 
  • Saulės spinduliai – pagrindinis veiksnys, skatinantis raukšlių radimąsi.
  • Aplinkos tarša skatina spartesnį odos raukšlėjimąsi, mat trikdo normalią ląstelių regeneraciją.
  • Tie, kas valgo daug perdirbto maisto, vartoja saldintus gėrimus, piktnaudžiauja alkoholiu, sensta greičiau už propaguojančius sveiką mitybą.
  • Raukšlės skirstomos į dinamines ir statines. Pirmosios susiformuoja dėl pasikartojančių raumenų judesių, pvz., šypsenos raukšlės aplink lūpas. Statines lemia genetika, gyvensenos įpročiai, aplinkos veiksniai.
 

Autorius Jūratė Survilė