„O tada žolė buvo žalesnė…“ – mėgsta sakyti seneliai savo vaikaičiams, bet tie tik papurto galvą ir bėga savo keliais. „Žinoma, kad kartų skirtumai egzistuoja, didesni ar mažesni, bet egzistuoja“, – visiškai tikra dainininkė Donalda Meiželytė. Savo nusistatymus dainininkė patikrino naujoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje, linksmame žaidime visai šeimai „Kartų kovos“. Į pirmosios laidos ringą Donalda stojo su dainininke Diana Dargiene ir grupės „Patruliai“ nariais Algirdu Radzevičiumi bei Juozu Butnoriumi. Tačiau tokia kompanija visai neišgąsdino kitoje ringo pusėje įsikūrusių dainuojančių vaikų.

 

LR_TV_KK (1)

 

 

„Vaikystėje aš buvau tokia drąsi kaip ir jie, – žiūrėdama į mažuosius dainininkus prisipažino Donalda. – Gal netgi drąsesnė. Bet iš tiesų šiuolaikiniai vaikai yra kitokie – laisvi, labiau atsipalaidavę ir begaliniai pasitikintys savimi. Vien Rokas Radzevičius ko vertas!”

 

LR_TV_KK (2)

 

Donalda tikina: dėl to, kad yra tokia pasiutusi, reikia dėkoti išsilavinusiems jos tėvams. „Jie tikrai buvo demokratiški, suteikė man daug laisvės, lankiau visus įmanomus būrelius mieste, ryte išeidavau, vakare grįždavau, jie man nieko nesakydavo“, – prisimena savo vaikystę.

 

LR_TV_KK (3)

 

Vis dėlto, kai kada tėvai Donaldos nesuprasdavo. Ypač, kai pasipuošdavo į draugių gimtadienius: „Prašmatnių drabužių tada neturėjome, bet plaukus vis tiek priekyje sušiaušdavome, į džinsinį sijoną su praplatintomis juostomis įšokdavome. „Fu, negaliu žiūrėti“, – sakydavo man mama“, – pasakoja Donalda, nors jai atrodo, kad anuomet tokia stipri riba tarp tėvų ir vaikų neegzistavo. Tai šiandienos vaikai kalba taip, kad tėvai jų kalbos dažnai nebesupranta.

 

LR_TV_KK

 

„Nors… – čia pat suabejoja, – mes visi skirtingi. Aš puikiausiai prisimenu laiką, kai su draugu ir su dukra Juta visi trys naktimis žaisdavome kompiuterinius žaidimus. Buvome kartu klane, kartu žygiavome į mūšį“.

 

LR_TV_KK_Donalda Meizelyte

 

Savo dukrai Donalda niekuomet nesakytų: o anuomet žolė buvo žalesnė. „Tas pasakymas, – įsitikinusi , – tiesiog jaunystės laikų nostalgija. Tėvai juk irgi prisimena, kad buvo jauni, kad linksmai gyveno, kopė į kalnus, plaukė baidarėmis, mylėjo ir mylėjosi. Štai čia ir atsiranda tas didysis kartų skirtumas“.

 

Šeštadieniais per „Lietuvos ryto“ televiziją rodomos „Kartų kovos“ mėgins sugriauti mitą, kad tėvai nesupranta savo vaikų , o vaikai – tėvų. Kiekvienoje laidoje varžysis skirtingų pomėgių, skirtingų profesijų žmonės – dainininkai, futbolininkai, krepšininkai, muzikantai, cirko artistai, šokėjai, virtuvės šefai. Jų azartas, noras laimėti prieš kitos kartos priešininkus, nepaliks abejingų.

 

„Televizija yra pramoga, noriu ją kurti šviesią, azartišką, kupiną geros nuotaikos ir humoro, – sako „Kartų kovų“ prodiuserė Giedrė Genevičiūtė. – Nieko nėra maloniau ir sveikiau nei su šeima juoktis, atkakliai varžytis iki ašarų. Man patinka viskas, kas tikra ir nesuvaidinta – tikros emocijos, tikros aistros. Ir kažkas juk turi atsverti visą sunkiąją artilerija, kuri sklinda iš informacinių kanalų“.

 

Pirmojoje „Kartų kovų“ laidoje žinomi popscenos atlikėjai varžysis prieš ne mažiau įspūdingą vaikų komandą. Ar pasiseks jiems išplėšti pergalę? Ar sugebės jie nenuvilti vaikų. „Kartų kovas“ per „Lietuvos ryto“ televiziją stebėkite kiekvieną ketvirtadienį, 21.30 val.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.