Dar visai neseniai atlikėjas Deivis Norvilas išleido itin patriotišką dainą „Tu karys“ ir menišką jos vaizdo klipą, kuriame netrūko vaizdų iš šalies kariuomenės gyvenimo. Tuo metu atlikėjas nė neįtarė, kad šiandien ši daina įgaus kur kas gilesnę prasmę. Todėl Deivis nusprendė pakelti Ukrainoje kovojančių didvyrių dvasią ir perdainavo dainą jų kalba. „Mano tikslas perduoti Ukrainos kariams motyvuotą žinią, kad mes juos matome, žinome, ką jie daro ir jais didžiuojamės! Tai pavyzdys visiems, kaip tauta turi kovoti dėl savo šalies“, –  kalbėjo Deivis.

 

deivis_ukraina

Išskirtinė „Tu karys“ („ти воїн“) dainos versija nėra tik melancholiškas tragedijos apdainavimas, atvirkščiai, ja siekiama skatinti kovoti ir nenuleisti ginklų tol, kol paskutinis okupantas paliks Ukrainą. Žinoma, atlikėjas pripažįsta, kad dainuoti svetima kalba buvo išties didelis iššūkis. „Galvojau, kad neturėsiu problemų sudainuojant ukrainietiškai, tačiau kalba nėra tokia lengva, kaip kad tikėjausi… Bet juk visiškai nesvarbu jaučiasi akcentas ar ne, svarbu energija ir emocija, kurią manau pavyko perteikti. Vietiniai ukrainiečiai labai padėjo su teksto vertimu ir eiliavimu, pasijungė turbūt 10 žmonių, ne taip pasirodo viskas paprasta… Kiti išsireiškimai, terminai… Daina buvo įrašyta ne per vieną dieną, tačiau labai džiaugiuosi, kad „Urbs TV“ prisijungė prie idėjos ir jos įgyvendinimo!“ –  apie naują dainos versiją pasakojo Deivis.

 

„Urbs TV“ prodiuseris A. Urbanavičius įsitikinęs, kad svarbus ne tik materialinis palaikymas: ginklai, medicininės priemonės, maistas, drabužiai, bet ir ne ką mažiau svarbus emocinis palaikymas. „Kaip kompanija stengiamės prisidėti visomis įmanomomis priemonėmis, todėl nedvejodamas sutikau prisidėti prie Deivio idėjos. Daina ne tokia kaip visos, joje dainuoja apie tikrus herojus, kurie be jokių kalbų paliko savo šeimas ir stojo ginti tėvynės. Tikimės, kad daina tik dar labiau sustiprins ukrainiečių patriotiškumą“, –  dalinosi A. Urbanavičius.

 

Lietuvos šaulių sąjungai priklausantis D. Norvilas neslepia fakto, kad kiekvieną dieną akylai stebi situaciją Ukrainoje. Todėl puikiai suprasdamas ir užjausdamas karius, kurie kiekvieną minutę kovoja už savo laisvę stengiasi padėti ne tik darbais, bet ir dainomis. Perdainuota ukrainietiškai „Tu karys“ („ти воїн“) dainos versija sulaukė milžiniško ukrainiečių susidomėjimo gyvenančių Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 

„Muzikanto kulkos –  dainos. Siunčiu stiprybę ir didžiausią pagarbą kovojantiems. Slava Ukraini“, –  sakė D. Norvilas.

 

Dainą ir jos vaizdo klipą su išskirtiniais kadrais galite pamatyti muzikaliausiame 2TV kanale ir čia: