D. Martinaitis atvirai apie vyriškumą: „Gyvenimas turi tęstis ir po penkiasdešimties“
2019-10-11 15:47Sekmadienio popietės tradicija tapusi TV8 medicinos laida „Sveikatos medis“ šįkart nagrinės itin įdomias temas. Šį sekmadienį laidoje bus kalbama apie revoliucinius vaistų toleravimo tyrimus, kurių dėka gydytojai pacientams gali parinkti vaistus individualiai, taip pat medikai atvirai kalbės apie dažnai moteris varginančius šlapimo nelaikymo sutrikimus, renginių vedėjas Dainius Martinaitis džiaugsis atradęs natūralius preparatus, skirtus vyriškai sveikatai puoselėti, o rubrikoje „Ačiū, daktare“ padėkos žodžius gydytojai skirs baleto primarijus Nerijus Juška.
Anot mokslininkų, gera vyro fizinė sveikata ir savijauta priklauso nuo gero lytinės sistemos funkcionavimo. Dėl nuolat patiriamo streso, greito gyvenimo ritmo bei amžiaus įtakojamų pokyčių organizme, vyrai patiria įvairius su vyriška sveikata susijusius sutrikimus.
Daugybė vyrų sau labai padėtų, jei lytinės sistemos funkcijomis imtų rūpintis profilaktiškai, dar nesulaukę sutrikimų. Geras pavyzdys kiekvienam stipriosios lyties atstovui – renginių vedėjas, filmų garsintojas Dainius Martinaitis, kuris savo sveikata susirūpino pajutęs tik pirmuosius ženklus, o ne tada, kai problema jau gili.
Žinomas vyras laidoje pasakos, kad sulaukęs 50-ies, jis ėmė labiau rūpintis savo sveikata, o nuolat patiriama įtampa darbe privertė jį ieškoti augalinės kilmės produktų, padedančių prarastą energiją atstatyti.
„Darbe patiriu daug įtampos, nemažai nervų tai kainuoja, o ir kai kurie žalingi įpročiai man nėra svetimi. Kaip ir daugelis, dėl to nesusirūpini, kol neateina staigiai ženklai, rodantys, jog kažkas galbūt nevisai gerai. Tuomet susimąstai, kad reiktų ir gyvenimo ritmą sulėtinti, ir labiau galvoti ką darai, ką valgai, kuom papildai tą maistą. Džiaugiuosi, jog natūralūs preparatai tampa vis populiaresni – neteršdami savo organizmo, galime jam suteikti daug naudos“, – pasakoja D. Martinaitis, savo mitybą papildęs septynių žolinių ekstraktų maisto papildu „RED3“, skirtu vyriškos sveikatos puoselėjimui.
Laidoje bus atskleidžiama, kokie natūralūs, gamtoje randami augalai itin padeda vyriškai sveiktai. Juodasis eleuterokokas, Peru pipirmetė, sėjamojo lino bei afrikinės slyvos žievės ekstraktai – yra pagrindinės veikliosios sudedamosios medžiagos augaliniuose preparatuose, kurie stiprina vyrų potenciją. Kartu jos papildo vienas kitą, gerina vyriško organizmo tonusą, suteikia energijos ir padeda palaikyti lytinę potenciją.
D. Martinaitis neslepia, jog pakeitus gyvenimo būdą, pasikeičia ir savijauta, todėl atskleidžia savo receptą vyriškai sveikatai palaikyti.
„Tikras vyriškas gyvenimas turi tęstis, juk antros pusės nesinori nuvilti. Mano receptas gan paprastas – mažiau stresuoti ir perlaužti save, jog gyventi ir problemas spręsti reikia ramiau. Taip pat labai svarbu sveikai maitintis, sportuoti – bent 15 minučių mankšta rytais jau suteikia žvalumo ir teigiamo poveikio. Na, o šalia visa ko, žinoma, nepamiršti ir savo vyriškumo. Ypač vyresniems derėtų tuo pasidomėti – kaip gyventi, ką valgyti, kokius papildus naudoti“,- teigia D. Martinaitis.
Seksologas V. Šapurovas antrina žinomam renginių vedėjui ir teigia, jog natūralios augalinės priemonės, arbatos ar maisto papildai padeda tuomet, kai yra geras santykis su savimi ir artimaisiais.
„Pirmiausiai reikia žinoti, jog vyro klimaksas gali ir neįvykti, jeigu nėra pertraukų. Jei vyras, būdamas 50 metų amžiuje, metai laiko nesimyli ir nesimasturbuoja, tai kitą kartą jis galės ir pamiršti, jog buvo vyru. Reikia saugoti savo galimybes, savo potenciją. Svarbiausia yra santykiai tarp žmonių ir santykis su savimi. Tada ir arbatos bei papildai bus naudingi“, – laidoje teigs V. Šapurovas.
Individuali medicina – naujas žingsnis į vaistų paskyrimą
Laidoje taip pat bus kalbama apie revoliucinį vaistų toleravimo tyrimą, kurio dėka įvairiems ligoniams, ypač – turintiems psichikos sutrikimų, galima paskirti geriausiai jiems tinkančius vaistus.
Psichikos negalios sutrikdo sveikatą, neretai suardo socialinį gyvenimą, neigiamai atsiliepia ir karjerai. Todėl svarbu laiku ieškoti pagalbos, paskirti tinkamus vaistus. Svarbu ir tai, jog paskirtieji medikamentai veiktų tinkamai. Deja, tą padaryti labai sudėtinga, todėl vaistų toleravimo tyrimas, sugebantis tiksliausiai parodyti kaip ir kokie vaistai veikia organizmą, sparčiai kopia į medicinos naujovių aukštumas.
„Pagal biologinę sandarą, vienodų žmonių nėra. Kiekvienas žmogus turi savo ypatumus – pradedant genetika, baigiant priežastiniais ryšiais dėl ko kilo vienas ar kitas negalavimas. Kuris laikas medicinoje skinasi kelią individualizuota medicina bei vaistų toleravimo tyrimas, kuris, parodant, kaip organizmą veikia vieni ar kiti vaistai, padeda kuo tiksliau parinkti konkrečiam ligoniui labiausiai jam tinkamus psichotropinius ir ne tik vaistus“, – laidoje pasakos LSMUL Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos vadovė dr. prof. Virginija Adomaitienė.
Problema, apie kurią moterys nutyli
Laidoje bus aptariama ir viena itin delikati problema – tai moterų šlapimo nelaikymas. Pasirodo, net dvi iš trijų moterų vargina šlapinimosi sutrikimai, tačiau dėl to kreiptis pas gydytojus jos išdrįsta tik po 5 metų.
Šis susirgimas moteris dažniausiai vargina po menopauzes, vyresniame amžiuje, tačiau neretai jis atsiranda ir jauno amžiaus moterims. Priežastys gali būti įvairios: nėštumas, gimdymas, vaisiaus svoris.
Kol šlapimo nelaikymas yra nedidelio laipsnio, moterys linkusios šią problemą nutylėti ir spręsti ją savarankiškai, tačiau specialistai visoms moterims rekomenduoja nelaukti.
„Medicinoje yra išskiriami trys šlapimo nelaikymo laipsniai: pirmasis, kuomet šlapimo nelaikoma kosint, čiaudint, juokiantis, antrasis – einant, bėgant, lipant laiptais ir trečiasis, kai šlapimo nelaikoma net ramybėje. Šiuolaikinė medicina ir estetinė ginekologija – labai pažengusi, yra tikrai modernių ir inovatyvių šlapimo nelaikymo gydymo būdų. Vienas jų – lazeris, kuris nereikalauja operacinės ar invazinės procedūros, tačiau labai efektyviai padeda moterims išspręsti kamuojančią problemą“, – laidoje pasakos Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akušerė-ginekologė med. dr. Diana Bužinskienė.
Padėka už išsaugotą baleto šokėjo karjerą – primarijaus Nerijaus Juškos istorija
Kuomet prieš 8 metus baleto primarijų Nerijų Jušką pakirto ketvirto laipsnio girnelės nusidėvėjimas ir Beikerio cistos trauma, dauguma gydytojų nežadėjo nieko gero. Nerijus iki dabar yra patyręs apie 10 kelio operacijų, neskaitant išnarintų čiurnų, sulaužytų petikaulių ar raiščių traumų.
Už tai, kad jo karjera nenutrūko anksčiau laiko, N.Juška yra itin dėkingas traumatologei ortopedei Janinai Čekolienei, su kuria susitiks ir šį sekmadienį laidoje „Sveikatos medis“.
„Daktarai po kiekvienos patirtos traumos, sakydavo, jog šokti toliau nebegalėsiu, tačiau užsispyrimas, begalinis noras ir Janinos Čekolienės pagalba išsaugojo mano karjerą“, – pasakos N. Juška.
Kaip veikia individuali medicina ir vaistų toleravimo testai, kokių simptomų moterys neturėtų ignoruoti atsiradus šlapimo nelaikymui, kaip išsaugoti vyriškumą ir kokiais prisiminimais dalinsis primarijus Nerijus Juška – jau šį sekmadienį, 15 val. per TV8 televiziją.
Šeštąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugins savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalins patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindins su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsakys į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.
„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.
Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!