Iš Dakaro kaitros į lietuvišką speigą – toks išbandymas teko lenktynininkui Benediktui Vanagui. Naktį grįžęs iš Pietų Amerikos, jau rytą jis stovėjo ant lygumų slidžių ir filmavosi TV6 laidoje „Atrask žiemos sportą“. Sportininkas buvo atviras – toks išbandymas jam tapo dar vienu nuotykiu.

 

„Slidinėjau nepraėjus net pusei paros po grįžimo iš Pietų Amerikos. Nuo tokio temperatūros skirtumo organizmas patyrė tikrą šoką. Aš žinau kas yra lietuviška žiema, tačiau didesnis nei 50 laipsnių temperatūrų skirtumas paliko neišdildomą įspūdį“, – po slidinėjimo treniruotės juokėsi B.Vanagas.

 

Treniruotę vedęs keturis kartus žiemos olimpinių žaidynių dalyvis, slidinėjimo treneris Ričardas Panavas, lenktyninką ir laidos „Atrask žiemos sportą“ vedėją Vladą Musvydaitę mokė čiuožti klasikiniu būdu.

 

„Slidinėti galima dviem būdais – laisvuoju arba klasikiniu. Tai yra puikus sportas tiems, kurie yra turėję įvairių traumų, lygumų slidinėjimas yra viena saugiausių sporto šakų. Slidinėjant lavinama ištvermė, koordinacija, tausojami sąnariai“, – apie slidinėjimo privalumus pasakojo R. Panavas.

 

Lygumų slidinėjimo nauda neabejojo ir laidos vedėja Vl. Musvydaitė. „Galiu tikrai pasakyti, kad lygumų slidinėjimas yra pati puikiausia sporto šaka moterims, kurios nori padailinti savo kūno linijas. Slidinėjant dirbo visi raumenys, kuriuos moterys ypač mėgsta puoselėti. Kai bėgioti lauke sniego per daug, slidės – idealus pasirinkimas treniruotei“, – sakė ji.

 

Nors prieš treniruotę visi jos dalyviai kaleno dantimis ir spaudžiant 18 laipsnių šaltukui sunkiai galėjo nulaikyti lazdas, vos po dešimties minučių čiuožimo sušilo. „Važiuodamas turiu galvoti apie tai, kaip išvengti slydimo, o čia reikėjo galvoti apie tai, kaip slysti greičiau. Buvo labai įdomi patirtis“, – sakė B. Vanagas.

 

Lenktynininko ir kitų sportininkų įspūdžiai – jau nuo rytojaus, vasario 1 dienos, startuosiančioje šviečiamojo pobūdžio laidoje „Atrask žiemos sportą“ per TV6. Joje garsūs žmonės kartu su profesionaliais sportininkais ir jų treneriais išbandys skirtingas žiemos sporto šakas.

 

O geriausiųjų Lietuvos lygumų slidininkų Ingridos Ardišauskaitės ir Vytauto Strolios startus Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse rodys oficialus transliuotojas „Viasat“ per 6 papildomus olimpinius kanalus HD formatu arba „Viasat Sport Baltic“ kanalu.

 

Šviečiamoji sporto laida „Atrask žiemos sportą“ – jau nuo vasario 1 dienos tik per TV6!