Balandžio 27-29 dienomis Neringoje jau penktąjį kartą vyks tradicinė „Žiobrinių“ šventė. Pagrindiniu šventės akcentu tradiciškai taps ant karštų žarijų vytele perverto ir senoviniu receptu marinuoto žiobrio kepimas. Kaip ir kasmet, pramogų pasirinkimas bus platus visai šeimai.

 

Žiobrinių šventė Neringoje (Small)

   

Šventei prigaudys šviežių žuvų

   

„Dėl žiobrių su šventės organizatoriais, Nidos KTIC „Agila“, tartis pradėjome iškart po „Stintapūkio“. Nutarėme prigaudyti jų prieš pat „Žiobrines“, nes tuomet jie būna patys skaniausi, mat, prieš neršimą tampa riebiausiais,“- pasakoja žvejys Saulius Neliupšis.

 

Žiobrinių šventė Neringoje. Atlikėjai (Small)

 

„Žiobrinės“ įgauna pagreitį

 

„Džiugu, kad šventė įgauna pagreitį, kad dalyvių ir veiklų joje vis daugėja. Atsimenu laikus, kai miško stovyklavietėse „Žiobrines“ švęsdavome tik artimų draugų kompanijoje: šitiek pramogų tuomet tikrai nebuvo. Todėl atvykti ir pasimėgauti pavasariu ir skania žuvimi tiesiog būtina,”- kviečia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

 

Žiobrinių šventė Neringoje. Laužas žuviai (Small)

 

Renginio laikas pasirinktas ne atsitiktinai

 

„Žiobrinių“ šventė pavasarį organizuojama ne atsitiktinai. Pasirodo, kad tuo metu žiobriai iš Baltijos jūros plaukia neršti upėmis aukštyn, todėl anuomet „Žiobrinėse“ žvejai aptardavo besibaigiančios pavasarinės žūklės sezoną. „Šiemet nuo gegužės 15 iki birželio 15 dienos Lietuvoje žvejoti žiobrius draudžiama, nes jie plaukia neršti į upes, todėl prieš pat šį draudimą rengiamoje „Žiobrinių“ šventėje bus galima paragauti ypač šviežios žuvies, kuri tuo metu būna dar ir pati skaniausia,“- prideda Saulius Neliupšis.

 

Žiobrinių šventė Neringoje. Marinuoti žiobriai (Small)

 

Žiobriai kepami senoviniu būdu

 

Šis neeilinis būdas ant medinės vytelės kepti marinuotą žiobrį Neringoje naudojamas nuo seno. Kaip ir kepimo būdas, taip ir receptas šventėje naudojamas tas pats: pirmiausia nuskutami žuvies žvynai ir pašalinami vidaus organai. Kai aštriai pagaląstu peiliu suraižomi žuvies šonai, ji būna paruošta marinavimui: žiobrio paviršiai įtrinami druskos, pipirų ir šviežių žolelių mišiniu, o kur įmanoma, prikaišoma smulkintų svogūnų ir česnakų. Tuomet žiobris perveriamas medine vytele, kurios nusmailintas laisvas galas smeigiamas prie ugnies ar karštų žarijų.

 

Žiobrinių šventė Neringoje. Vaikų užsiėmimai (Small)

 

Šitaip gaminant žuvį, jos perkepti praktiškai neįmanoma, nes sparčiai skrundantys žiobrio paviršiai neleidžia nuleisti išalkusių akių, o rankos skuba jį dėti į lėkštę.

 

Žiobrinių šventė Neringoje. Žiobrio kepimas (Small)

 

Renginio programą rasti galėsite: www.visitneringa.com