Viena smagiausių ir populiariausių vietų šiltuoju metų laiku – atrakcionai. Linksmi ir šiurpą keliantys kalneliai, karuselės ir apžvalgos ratai, žibančios girliandos bei burnoje tirpstanti spalvota cukrinė vata į šią vietą užsukti vilioja ne vieną. Tačiau šioje pasilinksminimo vietoje nereikėtų pamiršti atsargumo priemonių ir būti labai budriems, ypač atėjus kartu su vaikais.

 

Ruošiantis į atrakcionų parką vaikus reikia supažinti su saugumo taisyklėmis, aptarti kokiuose atrakcionuose ketinama lankytis ir kaip juose saugiai elgtis. Vaikų saugumo taisyklių galima paklausinėti žaidimo forma. Pavyzdžiui: kas nutiktų, jei saugos diržą atsisegtum veikiančioje karuselėje? Vaikams paaiškinti, kad jie įlipdami ir išlipdami iš atrakciono gali prašyti pagalbos operatoriaus, jei susiduria su kokiais nors sunkumais.

 

Atrakcionuose labai svarbi tinkama apranga. Vengti laisvų drabužių, kabančių auskarų ir palaidų plaukų, kurie gali įsipainioti į judančius mechanizmus. Dėvėti prigludusius drabužius be jokių raištelių. Ilgus plaukus supinti į kasą ar susukti į kuodelį. Avalynė taip pat turi būti patogi ir uždara. Netinkamą avalynę (paplūdimio šlepetes, batelius su aukštais kulnais ar platforma) avintis ar basomis atėjęs asmuo gali suklupti ir nukristi.

 

Svarbu, prieš lipant į karuselę išsiaiškinti, ar ji saugi, ar iš jos išlipę kiti vaikai būna linksmi, ar išsigandę ir apsvaigę. Ar atrakcionai ne perdaug greiti ir staigūs? Ar atrakcionų operatorius patikrina, kad kiekvienas dalyvis būtų prisisegęs saugos diržus?

 

Į kai kuriuos atrakcionus įleidžiami tik tam tikro ūgio ir svorio asmenys. Jei ūgis ar svoris neatitinka reikalavimų padidėja pavojus susižeisti arba sužeisti kitus.

 

Nelaimių padeda išvengti tinkamas elgesys pasilinksminimo vietoje. Čia negalima neštis žaislų, nes gali iškristi, o bandydamas juos pagauti susižeisti vaikas. Rankų ir kojų neiškišti už sėdėjimo vietos. Veikiančioje karuselėje nebandyti atsistoti ar atlikti kitokių triukų.

 

Suaugusieji neturėtų vaikų palikti vienų. Net geriausiems vaikams kartais kyla noras nusižengti taisyklėms. Be to, besilinksmindami vaikai gali visai to nenorėdami pamiršti apie gresiantį pavojų.

 

Vaikas turi žinoti, kaip elgtis, jei atrakcionas netikėtai užstrigtų. Jie turi žinoti, kad tokiu atveju patys nebandytų atsisegti saugos diržų ir išlipti iš atrakciono. Jie turi įdėmiai klausytis ir vykdyti atrakcionų operatoriaus paliepimus. Jeigu atrakcionas užstrigo labai aukštai, bus ne taip baisu, jei užsimerks.

 

Tarp vieno atrakciono ir kito būtinos pertraukos, nes kai kurie iš jų gali per daug sujaudinti, net supykinti, pradėti svaigti galva. Į kitą eiti tik tuomet, kai savijauta vėl bus puiki.