Metų pabaiga yra sudėtingas dalykas. Kalėdos, kelių dienelių pertrauka ir tuomet griausmingi Naujieji. Kuo trankesnės šventės, tuo sunkesnė metų pradžia. Atlikėjas Algimantas Minalga-Soliaris dar prieš kurį laiką buvo užkietėjęs baliavotojas. Šventės tęsdavosi paromis.

 

soliaris-foto-4_800x450

„Vieną kartą išsiskyriau su mergaite ir man atrodė, kad gyvenimas išslydo iš po kojų. Labai stipriai gėriau, dvi ar tris dienas. Po trijų dienų atsikėliau lyg tą pačią. Pradėjau jai skambinėti lyg mes būtume išsiskyrę prieš penkias minutes“, – šį trečiadienio vakarą, 19.3 val., LNK laidoje KK2 prisimins Soliaris.

 

Per besaikį alkoholio vartojimą Soliaris turėjo krūvą nemalonumų. Pradžioj dainininkas pragėrė teises. Paskui pareigūnai rado Algimantą miegantį Šventojoje, tiesiog gatvėje. Vartoti alkoholį Soliaris pradėjo dar mokykloje. Tuo metu taurelė atrodė geriausias būdas atsipalaiduoti.

 

„Dvyliktoje klasėje buvo toks bajeris, kad mes, atrodo, nekaltai išgėrėm, o galiausiai apvertėm istorijos mokytojo mašiną. Pasekmės buvo teismas. Laimei, jis atsiėmė ieškinį ir mes negavom teistumo. Tuo metu buvo linksma, visa mokykla juokėsi, bet išgėrus išsijungia tas stop mygtukas“, – prisiminė Soliaris.

 

Soliarį nuo dar didesnio kritimo į alkoholio liūną išgelbėjo šeima, vaiko gimimas. Dabar Algimantas alkoholio nebevartoja.

 

„Kai gimė vaikas, sumažėjo laiko, atsirado kitų prioritetų nei baliai, todėl nusprendžiau, kad jis man nepakeliui“, – apie pokyčius gyvenime pasakojo Soliaris.

 

Gydytojams toksikologams didžiosios metų šventės – tarsi mūšio laukas. Gydymo įstaigas užplūsta daugybė alkoholiu apsinuodijusių baliavotojų. Vieniems atgaivinti užtenka vaistukų, kitų būklė būna kritinė.

 

Alkoholis iš žmogaus kūno siurbia skysčius, įvyksta dehidratacija. Tad ryte po vakarėlio negalima jokios kavos ir sūraus maisto.

 

Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė sako, kad po vakarėlių jėgas geriausia padeda atgauti skysčių diena. „Būtent šilti skysčiai, nes žmogus organizmas juos geriausiai toleruoja. Turint perteklinį vartojimą, reikėtų galvoti apie mineralinį vandenį arba šiltas arbatas“, – sako Jūratė Dobrovolskienė.

 

Kol iš organizmo valosi toksinai, jį reikia papildyti elektrolitais – bananais, avokadais, riešutais ar saldžiosiomis bulvėmis. Japonai, pavyzdžiui, su pagiriomis kovoja valgydami persimonus. Rytą po šventės organizmui labai reikia kalio ir magnio, o jų gausu šviežiuose ar džiovintuose vaisiuose, daržovėse, jūrų gėrybėse. Sveikatą pataisyti padeda ir nuo senų laikų žinomi produktai – raugintos daržovės, kefyras. Rytą po šventės reiktų vengti riebaus maisto. Didžiausia klaida, kurią žmonės padaro rytą po šventės – vėl vartoja alkoholį.

 

Viskas apie žalingą alkoholio vartojimą – šį  trečiadienio vakarą, 19.30 val., LNK laidoje KK2.