Belaukiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio, Kovo 11–osios, LNK televizijos laida „Valanda su Rūta“ jau kviečia švęsti. Ketvirtadienio vakarą tautiniais kostiumais pasipuošę žinomi Lietuvos žmonės papasakos kodėl didžiuojasi būdami lietuviais ir kaip lietuviškas pasas jiems yra padėjęs ekstremaliose gyvenimo situacijose.

 

Beata_VSR Dovile_VSR

 

Aktorius Leonardas Pobedonoscevas jau seniai savo gyvenimą dalina tarp Lietuvos ir egzotiškos Balio salos. Tačiau neseniai Leonardas keliavo ir po Sibiro platybes, kur jį sustabdė vietos policija. „Galvojau, kas čia bus, jie mane kalbino ir laikė ilgai, nes nesuprato, ką lietuvis savo noru veikia šitoje dykynėje. O pokalbio pabaiga buvo tokia, kad jie stebėjosi kodėl mes atsijungėme nuo didingos sąjungos ir tarsi norėjo atsakymo, kad mes, lietuviai, dabar labai blogai gyvename laisvoje Lietuvoje“, – prisiminė Leo.

 

eimutis_kvosciauskas_VSR Jonas_Nainys_VSR

 

Garsus didžėjus Jonas Nainys neseniai tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet užsienyje. Jonas tapo garsiausio Airijos klubo rezidentu ir yra kviečiamas groti net į Jungtines Amerikos Valstijas. „Pamenu, buvau toks kuklus paauglys iš Pasvalio, niekada negalvojau, kad darysiu tai, ką darau dabar ir dar po visą pasaulį. Tėvai man nuolat kartodavo: kada susirasi normalų darbą“, – pasakoja Jonas ir pridūrė, kad lietuviams nereikėtų būti tokiems kukliems. „Mes turim garsių mokslininkų, menininkų, sportininkų ir nederėtų kompleksuoti, kad esame kažkokie mažesni, mes esame lygūs“, – sakė Jonas Nainys.

 

Katazina_VSR_tautiniai Leo_VSR

 

Kulinarinių laidų vedėja Beata Nicholson atskleidė, kad jos britas vyras jau po mėnesio draugystės panoro pasipiršti ir pasakė, kad dėl jos jis gali kraustytis į Lietuvą. „Tiesa, pamenu, kad Tomas pirmą kartą atvyko čia, jis labai stebėjosi, kad Lietuvoje žmonės žolę pjauna dalgiais“, – kuriozinę situaciją prisiminė Beata.

 

Ruta_Mikelkeviciute_tautiniai_VSR visi_VSR

 

Aktorius Eimutis Kvoščiauskas Lietuvą per savo gyvenimą matė ir emigranto akimis. Po aktorystės studijų Eimutis vos pragyveno, todėl išvyko uždarbiauti į Angliją. „Teko ir tualetus plauti, ir maistą nešioti, ir tvarkyti. Nors Londonas man patinka ir yra labai gražus, tolerantiškas ir spalvingas miestas, bet ten aš jaučiausi labai svetimas“, – LNK laidoje „Valanda su Rūta“ pasakojo Eimutis Kvoščiauskas.

 

visi-VSR

 

Dzūkišku tautiniu kostiumu pasipuošusi reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė pasakos, kad per trisdešimt atkurtos nepriklausomybės metų lietuviai labai daug pasiekė, bet vis dėlto daug ką prarado. „Laisvės kartos lūkesčiai pagimdė daug nepamatuotų ambicijų ir nusivylimų. Pusryčiams valgome vaisius iš Peru, planuojame keliones į Paryžių, o per pietus verkiame, kad mums depresija. Statistika rodo, kad mūsų tautos psichinė sveikata šlubuoja. Pagal savižudybes pirmaujame, vis dar aiškinama, kad berniukai neverkia, o mergaitės negali užkariauti pasaulio” , – ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Valanda su Rūta“ kalbės Dovilė Filmanavičiūtė.