Ar kada nors bus rastas atsakymas į seną kaip pasaulis klausimą: „Ar dydis iš tikrųjų yra svarbu?“. Jį kasmet užduoda daugybė vyrų ir moterų. Kai kurie iš jų net apsilanko seksologo konsultacijoje. Šis klausimas užduodamas interneto forumuose, tyliai aptarinėjamas su geriausiais draugais arba pašiepiamas per vakarėlius. Įdomu, kokie kiti klausimai apie seksą dažniausiai kyla žmonėms ir kaip spręsti šias problemas? Visi atsakymai į rūpimus klausimus pateikiami čia!

 

"seksas"

  • Kaip dažnai mylėtis yra normalu? Tai klausimas, kurį dažniausiai seksologams užduoda žmonės. Tačiau vienareikšmio atsakymo į jį nėra, nes kiekvienas žmogus yra kitoks. Seksologai neskirsto to, kas normalu, o kas ne. Tai, kas gerai vienam, kitą gali versti jaustis blogai. Tinkamiausi seksualiniai santykiai arba sveikas seksas – tai toks, kuris suteikia laimės, nekenkia patiems sau ir kitiems ir tenkina dabartinis mylėjimosi dažnumas. Pasaulinė statistika skelbia, kad dažniausiai žmonės seksu užsiima vieną ar du kartus per savaitę, tačiau šis skaičius gali kisti priklausomai nuo to, ar žmogus yra vienišas, ar turi porą. Taip pat mylėjimosi dažnumą lemia skirtingas gyvenimo būdas, gyvenimo etapai bei amžius. Įdomu, kad daug vyrų (60 %) ir dar daugiau moterų (net 70 %) norėtų mylėtis dažniau!

 

  • Ar dydis iš tikrųjų svarbu? Įdomu, kad šį klausimą dažniau užduoda vyrai, o ne moterys. Galima nuraminti vyrus, kad fiziologiniu požiūriu dydis nėra svarbus, nes jautriausia moters kūno vieta yra klitoris, kuriame yra daugiau nei 8000 nervų galūnėlių. Tai dvigubai daugiau nei ant vyrų lytinio organo. Tarp didžiųjų ir mažųjų lytinių lūpų esančio klitorio didžioji dalis yra išorinėje lytinių organų dalyje, todėl malonumas nuo varpos ilgio nepriklauso. Be to, makštis turi stiprius raumenis, kurios gali apglėbti bet kokio dydžio į ją patekusį daiktą, ar tai būtų tamponas, pirštas ar varpa ir prie jo prisitaikyti. Svarbiau nei dydis yra sekso technika. Tačiau kai kurie žmonės gali sakyti, kad dydis yra svarbu ir tai yra normalus, asmeninis pasirinkimas!

 

  • Kokia geriausia sekso poza? 4 dažniausios sekso pozos yra vyras ant viršaus, moteris ant viršaus, iš užpakalio ir iš šono. Daugelis porų mylėdamosi mėgsta išlaikyti intymų akių kontaktą arba patirti fiziologinį malonumą, užplūstantį, mylintis iš nugaros. Moteris ant viršaus yra ideali poza tiek moterims, tiek vyrams. Moteris gali kontroliuoti judesių greitį ir taip greičiau pasiekti orgazmą, o vyrai gali labiau atpalaiduoti raumenis, o tai padeda pailsinti sekso trukmę. Poza iš šono stimuliuoja klitorį, tačiau statistiškai nenurungia pozos, kai moteris ant viršaus.

 

  • Kaip padidinti libido? Libido lygis svyruoja visą gyvenimą. Sumažėjusį libido lemia stresas, nuovargis, ligos, emocinė būsena, finansiniai rūpesčiai, santykių problemos, žemas testosterono lygis, skausmingas seksas, neigiama seksualinė patirtis ir t. t. Padidinti libido galima skiriant daugiau laiko miegui, bendravimui su partneriu ir sau patiems.

 

  • Kaip mylėtis ilgiau? Lytiniai santykiai pagal statistiką tetrunka 10 minučių, todėl daugelis norėtų šiuo malonumu mėgautis kuo ilgiau. Patarimas paprastas – skirti daugiau laiko įžanginėms glamonėms (apie 30 minučių).

 

  • Ar po neištikimybės galima gyventi toliau? Galima. Tačiau tai priklauso nuo abiejų partnerių noro toliau tęsti santykius. Susitaikyti su neištikimybe ir gyventi toliau padeda nuoširdumas ir sąžiningumas. Dažnai tokioms poroms iš naujo atrasti ryšį, atleisti ir išsiaiškinti santykių problemas padeda porų konsultantas ar psichologas.

 

  • Kaip pasiūlyti partneriui išbandyti kažką naujo? Įtikinti partnerį, kad norisi išbandyti kažką naujo dėlto, kad pagerėtų jų intymus gyvenimas. Partneris turi jaustis saugus dėl santykių ateities. Pasiūlymai turi būti pozityvūs, subtilūs, jaudinantys ir intriguojantys. Sunku pasakyti „ne“ viliojančiam, flirtuojančiam akių žvilgsniui ir nuoširdžiai šypsenai. Nusprendus kažką naujo išbandyti, nuolatos girti ir paskatinti partnerį.