Jeigu moterį prilygintumėme knygai, ji nebūtų saldus meilės romanas, šiurpus detektyvas ar fantastinio žanro apysaka. Dailioji lytis – geometrijos vadovėlis. Ir egzaminą išlaiko tik tie sekso partneriai, kurie žino, kokius taškus sujungti į orgazmo tiesę.

 

Nieko nėra neįmanomoSensual,Young,Man,Foreplay,Gently,With,Sexy,Soft,Woman

 

Kuo labiau vyrai nesupranta moterų seksualumo, tuo daugiau mitų kuriama. O stereotipai apie neva sudėtingą kelią iki orgazmo gąsdina ir net paralyžiuoja partnerius. Daugelis įsivaizduoja priešingos lyties kūną lyg begalinį kosmosą su milijonais žvaigždžių. Ir nežinia, kokią vietą bučiuoti, kad mylimoji apsaltų iš malonumo.

 

Seksologai siūlo pažvelgti į šią situaciją praktiškai ir žemiškai. Erogeniniai taškai – prisilietimui jautrūs nerviniai mazgai. Nors neįmanoma pamatyti akimis ar dorai apčiuopti pirštų pagalvėlėmis, jie egzistuoja odos ar gleivinių paviršiuje. Moters anatomija nėra sudėtinga, interpretuojant kūną kaip erogeninį žemėlapį. Jungiant tam tikrus taškus, braižant ant odos geometrines figūras, pavyktų pasikelti į aukščiausią ekstazę.

 

Pažinimo džiaugsmas

 

Seksologai rekomenduoja moterims susikoncentruoti ties asmeniniais poreikiais. Nė vienas vyras netaps tobulu meilužiu be partnerės instrukcijų ir nurodymų. O tai reiškia, kad moteris pirmiau turi perskaityti savo geometrijos vadovėlį ir tik vėliau pradėti spręsti uždavinius dviese.

 

Nemažai dailiosios lyties atstovių gėdijasi masturbuotis ir jaučiasi nejaukiai tai atlikdamos slapčia nuo partnerio. Seksologai siūlo pradėti kelionę į orgazmą net neapsinuoginus. „Leiskite sau patirti malonumą, kuris neturi seksualinio konteksto. Kaip dažnai mėgaujatės karšta dušo srove? Ar jaučiate pirmųjų vyno gurkšnių skonį? Leidžiate šokoladui lėtai ištirpti ant liežuvio? Ar pagaunate save, jog tam tikri kvepalai priverčia jaustis labiau jausminga? – vardina seksologė, santykių ekspertė, knygos „The New Sex Bible“ autorė dr. Jess O’Reilly. – Kaip moteris turėtų reaguoti į seksualinį malonumą ir juo mėgautis, kai negali išgyventi panašių pojūčių kasdieniame gyvenime?“

 

Savęs pažinimas neatsiejamas nuo pasitikėjimo savimi. „Svarbu nustatyti, kokias vietas liečiant ar dirginant patiriamas didžiausias malonumas, – teigia akušerė, moterų seksualinės medicinos ekspertė dr. Leah Millheiser iš Stanfordo universiteto (JAV). – Erogeninių zonų akcentavimas socialinėje medijoje gali sukelti daug streso. Moterys perskaito apie įvairius taškus, bando juos rasti, o kai nepavyksta, galvoja, kad su jomis kažkas negerai.“

 

Svarbu atsikratyti spaudimo patirti tai, apie ką rašo žurnalai ar kalba draugės. „Galbūt jau teko atsidurti situacijoje, kai atvirumo akimirką pašnekovės nustebo dėl jūsų nepatyrimo lovoje arba atvirkščiai – eksperimentų. Kiekvienos kūnas individualus, orgazmai – skirtingi. Tyrinėkite tas vietas, kurios jums patinka“, – pataria dr. J. O’Reilly.

 

G taškas

 

Ši erogeninė zona taip mistifikuota, jog galima įsivaizduoti ją esant šventuoju orgazmo Graliu. Seksologai vis dar diskutuoja, ar toks taškas egzistuoja, o jeigu taip, ar visos moterys jį turi. Viename moksliniame straipsnyje, publikuotame „Journal of Sexual Medicine“, rašoma, jog mokslininkai neranda jokių makroskopinių anatominių struktūrų, įrodančių G taško buvimą. Vietoj to manoma, kad jis yra didesnio klitorinio komplekso dalis – tik viena didelio nervinio tinklo stotelė.

 

Norint stimuliuoti G tašką, jo ieškoti makšties sienelėje gaktos pusėje. Patariama įkišti rodomąjį pirštą (ne itin giliai) ir atlikti judesius, reiškiančius mostą „ateik čia“. „Rekomenduoju palaukti visiško susijaudinimo būsenos, tuomet ši sritis tampa labiau tekstūruota, kaip apelsino žievelė, nei likusi makšties gleivinė“, – pabrėžia dr. J. O’Reilly. G tašką galima tyrinėti savo arba partnerio rankomis, taip pat tinka dvigubos stimuliacijos vibratoriai, veikiantys klitorį ir makštį.

 

Norint pasiekti sunkiai pasiekiamą tašką mylintis, rekomenduojama atsisėsti ant partnerio ir atsilošti 45º kampu, kad vyro pasididžiavimas įsiremtų į makšties sienelę. Puikus kampas stimuliuoti G tašką susidaro taikant įvairias šuniuko pozas. Ši technika atveria galimybių keisti kūno pasvirimą, todėl padidėja sėkmės tikimybė.

 

C taškas

 

Pavadinimas gali nuskambėti egzotiškai ir daug žadančiai, juk daugelis žmonių girdėję tik apie G tašką ir neįsivaizduoja, kad jų gali būti daugiau. Seksologai skuba nuraminti ir atvirauja, jog C tašku vadinamas moters klitoris.

 

Tai Y formos sritis, išsidėsčiusi abejose makšties angos pusėse. Mažas guzelis, primenantis neprisirpusio serbento uogą, apgobtas odos klostėmis yra klitorinio komplekso viršūnė, žinoma kaip C taškas. „Vienintelė jo funkcija yra sukurti malonumą ir galiausiai sukelti orgazmą“, – sako J. O’Reilly. C taškas – jautriausia dalis, tačiau tai tik matoma ledkalnio viršūnė, palyginti su nerviniais rezginiais, pasislėpusiais po oda ties įėjimu į makštį.

 

Yra daugybė būdų, kaip stimuliuoti C tašką arba visą erogeninę zoną tarpvietėje. Populiariausia sekso žaidimų versija – manipuliacijos pirštais, burna, varpa, vibratoriumi ir kita atributika. Rekomenduojama keisti daiktų tekstūrą: nuo švelnių plunksnų iki šiurkščios drobės. Be mechaninio poveikio, galima improvizuoti su temperatūra, pavyzdžiui, pakaitomis šaldant ledu ir pučiant šiltą orą. Cheminį poveikį galima pajusti naudojant lubrikantus su jautrumą didinančiomis medžiagomis.

 

Geriausios sekso pozos tokios, kurių metu lengva pasiekti C tašką ranka ar vibratoriumi. Veiksmų gali imtis pati moteris arba patikėti šį reikalą vyrui. Tinka misionieriaus, raitelės, šuniuko ir kitos pozos. C taško stimuliacija gali būti preliudijos ir kunilingo dalis, pavyzdžiui, gulint 69 padėtyje, tačiau kartu su vaginaliniu seksu sustiprina pojūčius ir orgazmą. Tokiu būdu veikiami net du taškai – G ir C.

 

A taškas

 

Iš visų moters erogeninių zonų, ši sritis ištirta mažiausiai. Tikėtina, kad ji sulaukė mažiausiai dėmesio dėl anatominės lokacijos. A taškas yra galinėje makšties sienelėje, visai netoli gimdos kaklelio virš šlapimo pūslės. Vyrų kūne ši zona beveik atitinka prostatos anatominę padėtį. Čiuopiant ranka, A taško struktūra beveik nesiskiria, nors yra nuomonė, jog vietelė gali būti šiek tiek minkštesnė ir puresnė.

 

Seksologų teigimu, šis nervinis mazgelis yra giliau G taško, todėl jį pasiekti sunku. Kai kurios moterys atranda jį atsitiktinai, o kai kurios vengia eksperimentų, ypač jei prisilietimai prie gimdos kaklelio nemalonūs. Manoma, kad didesnė tikimybė rasti A tašką, jei partneris apdovanotas didele varpa arba ilgais pirštais. Jei ieškant G taško pirštą reikia sulenkti ir braukyti makšties sienele aukštyn žemyn, tai norint pasiekti A tašką svarbu įsiskverbti gilyn ir braukyti į šonus, tarsi kartojant automobilių valytuvus.

 

„Norint stimuliuoti A tašką neužteks tik pirštų, labiausiai padeda ilgi sekso žaisliukai, kuriais galima lengvai keisti įsiskverbimo gylį, kampą ir judesių intensyvumą, – sako dr. J. O’Reilly. – Moteriai patarčiau atsigulti ant pilvo arba atsistoti, pasilenkti ir įsikibti į stalą ar lovą, o vyrui – įsiskverbti iš nugaros. Taip pat galima pakelti vieną partnerės koją ir įeiti iš šono. Ši padėtis paprastai teikia malonumą giliai, bet švelniai pulsuojant, o ne judant greitai ir energingai.“

 

Įdomu

 
  •  G taškas pavadintas jo atradėjo gydytojo Ernsto Gräfenbergo garbei. Jis pirmasis apibūdino šią zoną medicininėje literatūroje. Tačiau G taškas minimas ir Indijos šaltiniuose, datuojamuose XI a.
  •  G taško padėtis skiriasi individualiai. Vienoms moterims jis yra arčiau makšties angos, kitoms – toliau.
  •  Orgazmai, stimuliuojant G ir C taškus, skiriasi dėl skirtingos inervacijos. Pasak psichologo prof. Barry Komisaruko iš Rutgerso universiteto, klitorinis orgazmas apsibūdinamas kaip „lokalizuotas, intensyvus, teikiantis fizinį pasitenkinimą“, o vaginalinis – kaip „viso kūno pojūtis, stipresnis ir ilgiau trunkantis, labiau psichologinis pasitenkinimas“.
  •  G taško stimuliacija gali sukelti moterų ejakuliaciją.
  •  Klitoryje yra 8000 nervinių galūnėlių, palyginti vyrų varpoje – 4000. Kuo C taškas arčiau makšties, tuo lengviau jį stimuliuoti sueities metu.
  •  A tašką atrado gydytojas ir sekso terapeutas Chua Chee Ann 1997 m., nors iki šiol medikai šio fakto nei paneigė, nei patvirtino.
 

Autorius Jurgita Ramanauskienė