„Tai jei tu toks durnas, taip tau ir reikia!“, – akistatos su emigrantais metu atvirai rėš rašytojas, žurnalistas Andrius Užkalnis.

 

Užkalnis

Šio ketvirtadienio LNK laidoje „Valanda su Rūta“ kils tikra emocijų audra. Emigrantų siaubu vadinamas A. Užkalnis televizijos studijoje pirmą kartą akis į akį susitiks su Anglijoje, Norvegijoje gyvenančiais ir dirbančiais emigrantais.

 

Emigrantus dažnai pašiepiantis rašytojas atskleis, į kokias rūšis suskirstė svetur uždarbiaujančius lietuvius:  „Ištekėjusi už anglo”, „Normalus budulis”, „Statybininkas-specialistas”.

 

„O kokiai rūšiai priskiriate save?“, – pasipiktinusi A. Užkalnio klaus viena laidos dalyvių, 16 metų Anglijoje gyvenanti Gintarė Lisauskienė. Gyvenimą pradėjusi nuo indų nurinkėjos greitojo maisto restorane, moteris šiandien gali didžiuotis sukūrusi tikrą grožio imperiją. Gintarei dirba 150 darbuotojų, už manikiūrą jai mokama po 100 eurų ir daugiau, o jos klientai ne tik paprasti britai, tačiau ir pasaulinio garso žvaigždės, tokios kaip dainininkės Rihana, Kelly Rowland, aktorė Uma Thurman, Matas Damonas ir kiti.

 

„Norėdama kokybiškai auginti ir išleisti į mokslą keturis savo vaikus, aš, kaip vieniša mama, turėčiau uždirbti po 5 tūkstančius eurų per mėnesį. Lietuvoje būčiau nurašyta, niekam nereikalinga 40-metė su keturiais vaikais. Ten esu gerbiama, o mano vaikams užtikrintas toks gyvenimas, kokį Lietuva galės suteikti dar labai negreitai“, – pasakos kita laidos dalyvė, knygos „Moteris iš raudonos Audi“ autorė Birutė Jakučionytė.

 

Tuo tarpu laidoje dalyvaujanti kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson teigs, kad Lietuvoje gyvenimo kokybė tokia, kokios niekur kitur nėra.

 

Pokalbių laida „Valanda su Rūta“, jau ketvirtadienį 19.30 val. per LNK.