Amerikiečių filosofas ir poetas Ralfas Voldas Emersonas kartą vaizdingai palygino labradorito akmenį su žmogumi, kuris švyti tik tam tikrose situacijose, pasuktas tam tikru kampu. Tada labradoritas sužėri įstabiausiomis spalvomis ir atspalviais.

 

Pusbrangį akmenį šiaurės rytų Kanados regione Labradore, maždaug apie 1770 metus atrado čia atvykę misionieriai. Tačiau tenykštės gentys šį nepaprastą akmenį žinojo ir naudojo nuo 1000 metų prieš Kristų. Labai panašus, ryškiaspalvis akmuo aptinkamas ne tik šiame Kanados regione, bet ir Suomijoje, tačiau pastarasis akmuo žinomas spektrolito pavadinimu.

 

Apie magiškomis spalvomis žėrintį akmenį sklando daugybė legendų. Štai eskimai pasakoja, kad kadaise nuo dangaus skliauto pradingo šiaurės pašvaistė ir viena gentis išsiuntė narsų karį surasti ją ir sugrąžinti jiems. Daug metų karys klajojo po pasaulį, bet nieko nerado, kol vieną dieną tolumoje pastebėjo silpną žėrėjimą. Kai priėjo arčiau, pamatė, kad šiaurės pašvaistė buvo įstrigusi akmenyje. Karys suskaldė akmenį ir išlaisvino pašvaistę, kad ji vėl šviestų danguje. Tačiau šiokia tokia šiaurės pašvaistės dalis liko akmens skeveldrose, todėl ir atsirado Žemėje toks akmuo kaip labradoritas.

 

Labradoro akmuo garsėja magiškomis, mistiškomis savybėmis. Tinkamai naudojamas jis pažadina psichines galias, apsaugo aurą nuo neigiamo aplinkos poveikio, neleidžia prarasti energijos arba jos suteikia dar daugiau.

 

Sakoma, kad labradoritas padeda atrasti nežinomas, paslėptas psichikos galias. Ant krūtinės nešiojamas vėrinys su labradoritu gali atverti akis – padėti pamatyti ateitį, suprasti tai, kas svarbu, atrasti gyvenimo tikslą ir prasmę. Labradoritas neretai padeda išsilaisvinti ilgai gniaužtoms mintims ir įkvepia įgyvendinti svajones.

 

Pusbrangį akmenį galima nešioti tiems, kurie turi kokių nors sveikatos problemų ar tiesiog rūpinasi sveikata. Labradoritas pasižymi stipria gydomąja galia. Žiedą su šiuo akmenuku rekomenduojama dėvėti tiems, kurių kasdienis darbas yra gydyti žmones, ypač, jei tai daroma rankomis. Tikima, kad labradoritas reguliuoja hormonų veiklą, gerina smegenų darbą, mažina įtampą, gerina metabolizmą, todėl gali net padėti numesti svorio!

 

Pagal gimimo datą labradoritas labiausiai tinka asmenims gimusiems po Žuvų, Ožiaragio, Vandenio ir Šaulio Zodiako ženklais.