Kokie yra pirmieji žodžiai, kuriuos sau ištarėte ryte? Jei nenorite išlipti iš lovos, būkite ramūs: ši diena tikrai bus košmaras. Kokią žinutę išsiuntėte visatai, tą ir gausite.

 

afirmacijos

Kokia yra paskutinė jūsų mintis prieš užmiegant? Kokius žodžius dažniausiai ištariate dieną? „Mirštu iš smalsumo”, „Prisiekiu, aš nežinau”, „Man nusibodo girdėti tavo šnekas”. Mes nekreipiame daug dėmesio į tai, ką sakome, nes mums atrodo, kad tai tik nekenksmingi žodžiai – trumpalaikiai ir beprasmiai. Tačiau tai netiesa! Visi ištarti žodžiai pasąmonėje užkoduoja energijas, kurios turės įtakos mūsų požiūriui į pasaulį, grįžtamojo ryšio principu – pasaulio požiūriui į mus.

 

Kokius žodžius vartojate?

 

Siūlome paprastą pratimą: telefone įjunkite diktofoną ir įrašykite visą pokalbį kiekvieną kartą, kai kam nors skambinate arba kas nors jums skambina. Vėliau įrašus išklausykite. Iš jų sužinosite tiesą apie save. Jei pasitvirtina jūsų vyro, žmonos ar mamos nuomonė, kad jūs nuolat niurzgate ir verkšlenate, pats laikas imtis darbo su savimi. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pakeisti neigiamus teiginius teigiamais. Teiginiai yra bet kokie mūsų pasakyti sakiniai. Taip pat ir mintys. Psichologai teigia, kad per dieną mes pagalvojame apie 30 tūkst. minčių. Jei suvokiame, kad kiekviena mintis yra tam tikra afirmacija, tada sąmoningai ar ne, per dieną pasakome ar pagalvojame apie 30 tūkst. afirmacijų. Ką daryti, jei dauguma jų neigiamos? Pagalvokite, kokią stiprią energiją jos generuoja, net tik sunaikindamos jūsų šansus teigiama linkme pakreipti likimą, bet ir sugadindamos jūsų sveikatą! Mokslininkai įrodė, kad žmonės pozityviai vertinantys save ir pasaulį serga kelis kartus rečiau nei tie, kurie bijo, kuriems niekas nepatinka ir kurie visus mato spąstus.

 

Geri patarimai

 

Pirmas žingsnis yra pats svarbiausias: turite nuspręsti, kad norite pokyčių savo gyvenime. Skamba paradoksaliai, bet mums dažnai viskas gerai taip, kaip yra. Kas mūsų pagailėtų, jei būtume sveiki? Kas būtų kaltas, jei neturime pinigų atostogoms? Kas mus įvertins, jei nebūsime tokie užsiėmę? Svarbiausia norėti pasikeisti. Afirmacija „Noriu išmesti senus, neigiamus įsitikinimus” padės atverti erdvę gerovei kurti.

 

Antras žingsnis – nustokite skųstis, kad kažko nenorite. Jei tikrai norite ką nors pakeisti savo gyvenime, kovoti su neigimu yra laiko švaistymas. Kuo daugiau sutelkiate dėmesį į tai, ko nenorite, tuo daugiau gaunate to, ko nenorite, nes tai, apie ką galvojate, išauga. Pakeiskite savo neigiamus teiginius teigiamais:

 
  • „Aš nenoriu būti storas” į „Aš lieknas”.
  • „Nenoriu būti vargšas” į „Aš turtingas”.
  • „Aš nenoriu šių santykių” į „Esu užmezgęs naujus puikius santykius”.
  • „Nenoriu būti nelaiminga” į „Esu linksmas, laimingas ir laisvas”.
  • „Nenoriu sirgti” į „Esu visiškai sveikas”.
  • „Niekam aš nepatinku” į „Aš patinku sau, todėl ir kitiems”.
 

Trečias žingsnis: mylėkite save. To nepasieksite, jei nepriimsite savęs. Taigi nustokite save nuolat kaltinti ir kritikuoti. Ar prisimenate laiką, kai buvote apie save geros nuomonės ir gyvenime sekėsi puikiai? Ar prisimenate, kai mylėjote ir manėte, kad nėra jokių problemų? Kai priimsite save, žengsite milžinišką žingsnį teigiamų pokyčių link. „Myliu save ir priimu save tokį, koks esu” – ši afirmacija yra jūsų laimės raktas.

 

Ketvirtas žingsnis: nesiskųsti. Pavyzdžiui, kiekvieną kartą, kai draugai klausia, kaip sekasi, atsakykite: „Gerėja!”. Su kiekviena diena atsikratysite neigiamų įsitikinimų padarinių. Vos pabudę iš lovos nusišypsokite ir kelis kartus pakartokite: „Kiekvieną dieną ir visais atžvilgiais jaučiuosi vis geriau ir geriau”.

 
Penktas žingsnis: būkite kantrūs. Jei dvidešimt metų tikėjote, kad gyvenimas yra jums neteisingas, nesitikėkite, kad pokyčiai ateis akimirksniu, bet kada jie pasirodys, priklauso tik nuo jūsų.