Geri patarimai, kaip teisingai paskirstyti laiką
2017-10-18 13:09Laikas yra vienas brangiausių žmogiškųjų išteklių. Sunku su tuo pasiginčyti. Ir niekam tai ne paslaptis. Laikrodis tiksi, nepriklausomai nuo to, kaip žmonės bando pateisinti nieko neveikimą, kol galiausiai jau būna per vėlu. Rudenį, kai dienos tampa vis trumpesnės, kai vakaras ateina, dar nespėjus atlikti būtinų darbų, apie laiką ir kaip jį planuoti susimąstoma kur kas dažniau. Nuo to, kaip pavyks paskirstyti laiką, priklauso, ar pavyks būti sėkmingiems.
Geri patarimai, kaip išmokti teisingai paskirstyti laiką ir būti sėkmingiems:
- Susikurti griežtą dienotvarkę. Dauguma žmonių turi darbų, kuriuos būtina padaryti, sąrašus. Tačiau dažniausiai tai chaotiški užrašai be jokios tvarkos (nėra aišku, kam skirti pirmenybę ir kiek galima tam tikrai užduočiai atlikti skirti laiko). Rekomenduojama dienos veiklą planuoti kruopščiai: kiekvieną dieną ant popieriaus lapo arba mobiliojo telefono užrašinėje užrašyti 5 dalykus, kuriuos šiandien reikėtų padaryti. Jeigu liks daugiau laiko, bus galima padaryti ir daugiau, bet svarbiausiai įgyvendinti minimalius reikalavimus.
- Neišradinėti dviračio. Daug žmonių mano, kad galėtų viską suspėti, jeigu įvaldytų naują laiko planavimo techniką. Tačiau sėkmingi žmonės nebando atrasti kažko naujo ir taiko laiko patikrintą metodą – tiesiog kasdien planuoja dienotvarkę, kuri padeda efektyviau siekti tikslų.
- Tikslus suskirstyti į užduotis. Sėkmingi žmonės svarbiausius tikslus suskaido į mažesnius etapus, kuriuos lengviau ir greičiau galima įgyvendinti. Suskirsčius pagrindinį tikslą į kelias užduotis, tampa aiškesnis bendras vaizdas. Be to, pasiekus kiekvieną mažą tikslą, galima pasidžiaugti ir taip padidinti savo motyvaciją.
- Šalinti trikdžius, kad niekas neblaškytų dėmesio. Mūsų aplinkoje yra daug trikdžių, nors svarbiausia yra likti sutelkus dėmesį į tai, kas svarbiausia. Skyrus pirmenybę užduočiai, ją pavyks atlikti dvigubai greičiau ir geriau, negu atliekant kelis darbus vienu metu.
- Siekti būti produktyviems, o ne labai užimtiems. Sėkmingi žmonės yra ne tie, kurie daug kuo užsiima, bet tie, kurie užsiima reikalingais dalykais. Blogiausia yra ne pats darbas, o noras padaryti viską patiems. Nereikėtų gaišti daug laiko smulkmenoms ir paviršutiniškoms užduotims, kad netektų tai, kam iš tiesų skiriate pirmenybę, nukelti rytojui.
- Žvelgti į ateitį. Energetiškai stiprūs žmonės neužstringa praeityje, jie geba judėti toliau ir kurti savo ateitį. Pažvelgti atgal galima tik tuomet, jei norima įvertinti, kas iki dabar buvo nuveikta. Norint būti sėkmingais, reikia nesustoti ir eiti toliau.
- Suprasti, kokia yra atkaklumo kaina. Sėkmingi žmonės žino, kad norint sulaukti sėkmės, reikia dirbti atkakliai, o ne pasiduoti, susidūrus su pirmaisiais sunkumais. Reikia reikalauti daugiau iš savęs ir iš kitų.
- Suprasti, kad ten, kur yra ryžtingumas, yra ir progresas. Naivu tikėtis gero rezultato, jeigu nieko nebus daroma. Reikia imtis konkrečių veiksmų, o ne tuščiai svajoti ir svarstyti.
- Pripažinti savo klaidas ir iš jų pasimokyti. Produktyvūs žmonės skiria laiko ir energijos savo talentų, gebėjimų ir interesų lavinimui. Pripažinus savo klaidas, kitą kartą greičiausiai pavyks jų nebedaryti.