Pasaulio tyrimai skelbia, kad žemi vyrai daugiau padeda buityje, daugiau uždirba ir rečiau skiriasi. Tačiau daugelis moterų pirmenybę teikia aukštaūgiams. Galbūt jos daro klaidą?

 

santykiai

2012 metų tyrimas D. Britanijoje parodė, kad 92,5 % heteroseksualių porų vyras buvo aukštesnis negu moteris. Vidutinis ūgio skirtumas buvo apytiksliai 14 cm (įdomu, kad vidutinis varpos ilgis erekcijos būsenos taip pat yra apie 14 cm). Tiek vyrai, tiek moterys jaučia visuomenės spaudimą rinktis antrąją pusę pagal ūgį. 2008 metų JAV ir Lenkijos mokslininkai atliko koledžo studentų apklausą ir apskaičiavo, kad 50 % vaikinų norėjo turėjo žemesnę negu jie merginų ir 90 % merginų norėjo turėti aukštesnį negu jos vaikiną. Vis dėlto gali būti, kad ūgiui teikiama per didelė reikšmė. Tai tikrai ne svarbiausias gerų santykių rodiklis. Iš tikrųjų ūgis neturi nieko bendro su gerais santykiais.

 

7 priežastys susitikinėti su žemesniais vaikinais:

 
  • Vyrai, kuriems netrukdo tai, kad jų antroji pusė yra už juos aukštesnė, greičiausiai gerai jaučiasi ir tada, kai moteris ambicinga, intelektuali ir talentinga. Tokie vyrai yra mažiau linkę paisyti galiojančių visuomenės normų ir lyčių stereotipų. Jie nesijaus pažeminti, jei moteris uždirbs daugiau ar geriau negu jie išmanys tam tikrus dalykus. Atvirkščiai – jie mokės pasidžiaugti savo antrosios pusės sėkme ir džiaugsis, kad šalia yra tokia sumani moteris.
 
  • Žemiems vyrams nėra didelio skirtumo, ar šalia esantis moteris avės batus su 5 cm ar 15 cm pakulne. Bet kokiu atveju ji bus aukštesnė. Daugelis porų, kuriose vyras yra aukštesnis už moterį, stengiasi sudaryti idealiai vienas kitam tinkančių žmonių įspūdį. Moteris jaučia spaudimą niekada nesirinkti batelių, su kuriais atrodytų aukštesnė arba lygi savo antrajai pusei. Žemesni vyrai nemato didelio skirtumo, kokius batus avi moteris. Bet kokiu atveju yra akivaizdu, kad ji yra aukštesnė.
 
  • „Nurašydamos“ žemesnius vaikinus merginos sumažina tikimybę sutikti idealiai tinkančią antrąją pusę. Rasti žmogų, su kuriuo būtų gera socialine, emocine, intelektualine ir seksualine prasme, yra labai sunku. Jeigu reikalavimų sąrašas būsimam partneriui yra labai ilgas, gresia likti vienišiems, nes niekas niekada neįtiks. Žinoma, tai nereiškia, kad nereikia kelti jokių reikalavimų – tiesiog kai kuriems dalykams galima padaryti išimtį. Jeigu jūs susitikinėsite tik su vaikinais, kurių ūgis yra ne žemesnis negu 180 cm, galimybė rasti tą vienintelė labai sumažės.
 
  • Žemesni vaikinai gali padėti atsikratyti įvairių kūno kompleksų. Iš pradžių susitikinėti su žemesniu vyru gali būti nejauku. Gali nuolatos varginti mintis, kaip jūs atrodote iš šalies. Moteris gali pradėti kompleksuoti dėlto, kad sveria daugiau negu jos išrinktasis, net jei jos svoris yra visiškai normalus. Ilgainiui kompleksai išnyksta. Ypač, jei porai yra gera kartu, jei jie sugeba priversti vienas kitą juoktis ir geidžia vienas kito visą laiką.
 
  • Moksliniai tyrimai rodo, kad žemesni vaikinai daugiau prisideda prie namų ruošos. 2014 metais JAV nacionalinis ekonominių tyrimų biuras nustatė, kad žemesni vyrai (iki 170 cm) vidutiniškai 8 valandas ir 28 minutes per savaitę užsiėmę namų ruošos darbais. Aukšti vyrai (nuo 185 cm) namų ruošos darbams per savaitę skyrė 7 valandas ir 30 minučių, o vidutinio ūgio vyrai – 7 valandas ir 38 minutes. Bet kokio ūgio vyrai namų ruoša užsiima mažiau negu turėtų, tačiau pastebima tendencija, kad žemaūgiai labiausiai prisideda prie bendros buities.
 
  • Žemi vyrai taip pat gali uždirbti daugiau negu aukštaūgiai. 78 % žemaūgių vyrų uždirba daugiau negu jų partnerės. Palyginimui: 69 % vidutinio ūgio ir 71 % aukštų vyrų uždirba daugiau negu moterys, su kuriomis gyvena. Tai reiškia, kad žemesni vyrai daugiau remia savo antrąsias puses tiek finansiškai, tiek atliekant buities darbus.
 
  • Žemi vyrai rečiau skiriasi. Tyrimai parodė, kad žemesni vyrai skiriasi net 32 % rečiau negu aukštesni. Gali būti, kad sėkmingos santuokos ir tvirtų santykių paslaptis yra pasidalijimas buities darbais, finansinė parama ir stereotipų laužymas.