9 patarimai, kaip turėti daugiau asmeninės laisvės
2018-02-15 14:45Natūralu norėti būti laisvam ir nuo nieko nepriklausomam. Juk kuo daugiau laisvės, tuo žmogus laimingesnis. Kuo laimingesnis žmogus, tuo jam atrodo gyvenimas lengvesnis. Tačiau kaip to pasiekti? Pasirodo, kad laisvės siekimas prasideda nuo svajonės, vizijos, atsakomybės prisiėmimo ir mažų žingsnelių, keičiant savo santykius, karjerą į geresnį, laimingesnį ir daugiau laisvės turintį gyvenimo būdą. Beje, būti laisvam nėra tas pats, kas būti vienišam. Galima būti laisviems ir nepriklausomiems, net ir turint antrąją pusę, šeimą ir vaikų.
9 patarimai, kaip turėti daugiau asmeninės laisvės:
- Susikurti mintyse tobulą dieną. Jeigu turėtumėte laiko ir pinigų, nereikėtų dirbti, neturėtumėte jokių pareigų, kaip jaustumėtės? Kur gyventumėte? Kokį automobilį vairuotumėte? Ką veiktumėte? Ką norėtumėte pamatyti? Vizualizuoti svajonę reikia, nes vieną dieną tai gali tapti realybe. Aiškumas yra pirmas žingsnis link laisvės.
- Turėti specifinę viziją. Pagalvokite, kuo iš tikrųjų jums patiktų užsiimti, tuomet pabandykite įsivaizduoti, kaip tai atrodytų po vienerių, dešimties metų. Kokio veiksmų plano reikėtų imtis jau dabar (net jei tai atrodo kaip sunkiausias dalykas pasaulyje), kad bent šiek tiek priartėtumėte prie savo vizijos.
- Susitvarkyti erdvę aplink save. Surašykite visas gyvenimo sritis, kurios jums yra svarbios arba veiklas, kurios užima daugiausiai laiko. Kai apie tai galvojate, ar jaučiatės ramiai ir pasitikintys savimi, ar jaučiatės taip, tarsi kažkas jus dusintų, neleistų eiti į priekį. Susitvarkyti erdvę aplink save reiškia pašalinti tai, kas trukdo ir padaryti erdvės puikiems, naujiems dalykams, kurie ateis į jūsų gyvenimą.
- Rasti sėkmingą patarėją. Pasiekti tikslų gali padėti pažintis su žmogumi, kuris jau turi viską, apie ką svajojate ir jūs patys. Pavyzdžiui, tas žmogus jau yra finansiškai laisvas, pats planuoja savo darbotvarkę, keliauja po pasaulį. Toks žmogus gali duoti labai vertingų patarimų ir taip padėti ir kitiems įgyvendinti savo vizijas.
- Apmokėti skolas. Kol smegenys nuolat bus užimtos galvojimu, kaip grąžinti skolas, laisvės nesitikėkite. Tačiau galbūt būtų galima rasti būdų (pasinaudokite savo įgūdžiai ir kūrybingumu), kaip gauti daugiau lėšų ir paskolas grąžinti greičiau. Galbūt išeitis galėtų būti laikina emigracija.
- Sugalvoti, kaip gauti likutinių pajamų. Likutinės pajamos – tai pinigai, gaunami už anksčiau padarytus darbus. Pavyzdžiui, tokių pajamų gauna rašytojai, leidžiantys knygas. Galbūt ir jūs turite produktą ar kokią nors kitą intelektinės nuosavybės teisę, kurią galėte rekomenduoti pirkti kitiems internete (asmeniniame tinklaraštyje) ir ilgainiui tokių produktų prekyba net gali pradėti nešti pelną.
- Pradėti labiau rūpintis savimi. Kiekvieną rytą nuo šiol pradėkite nuo stiklinės vandens su citrina. Raskite kasdien 30 min. laiko judėjimui (pasivaikščiojimui, mankštai ir kitai aktyviai, fizinei veiklai). Raskite laiko kasdien bent 15 min. paskaityti knygai. Maži įpročiai ilgainiui padaro daug.
- Vieną dieną pagyventi taip, tarsi būtumėte laisvas ir nuo nieko nepriklausomas. Ką darytumėte, jei turėtumėte laisvą dieną? Suorganizuokite sau tokią dieną ir užsiimkite patinkančia veikla.
- Prisiimti visišką atsakomybę už save ir savo veiksmus. Kai prisiimama visiška atsakomybė už savo sėkmes ir klaidas, tada ir viskas pavyksta. Svarbiausia žinoti, kad dėl savo sėkmės esate atsakingi tik jūs patys. Kiek pastangų įdėsite, tą ir turėsite. Esate pats savo likimo kalvis.