Ar žinote, ko norite iš gyvenimo? Jeigu šis klausimas verčia įsitempti, nes atsakymo nežinote, žinokite, kad nesate vieni. Net kai kurie sėkmingiausi žmonės pasaulyje atsakymą į šį klausimą rado vyresniame amžiuje. Svarbiausia reikia nusiraminti ir mažais žingsneliais eiti link tikslo.

 

norai

9 patarimai, kaip suprasti, ko norite iš gyvenimo:

 
  • Giliai įkvėpti ir suprasti, kad normalu nežinoti atsakymo. Labai svarbu suprasti, kad kelias į savo svajonių karjerą ne visada bus rožėmis klotas. Svarbiausia žinoti, kas keliaujate tinkama kryptimi. Galbūt net suprasite, kad karjeros darymas yra smagesnis procesas negu paties tikslo pasiekimas. Nepamirškite, kad dauguma sėkmingų istorijų taip pat ne iš karto tokiomis tapo (iki tol reikėjo daug ir sunkiai dirbti). Nepamirškite ir to, kad karjerą padaryti nebūtinai reikia labai anksti gyvenime (nemažai žmonių karjeros sėkmės sulaukia vidutiniame arba net vyresniame amžiuje).
 
  • Nebijoti neužtikrintumo jausmo. Neužtikrintumo jausmas, nežinojimas, ko norite iš gyvenimo, gali atverti daug naujų kelių ir nuvesti jus ten, kur ir turėtumėte būti. Žmonės, kurie nėra užtikrinti tuo, ką nori daryti, dažnai yra lankstesni ir priima įvairesnius pasiūlymus, iš kurių galiausiai išsirenka tą, kuris labiausiai prie širdies.
 
  • Eksperimentuoti. Vienas geriausių būdų, kaip atrasti tai, ką jums patinka daryti – išbandyti naujus dalykus. Kartais reikia išbandyti daugybę skirtingų darbų, kad suprastumėte, ką iš tikrųjų norite daryti. Atrasti save gali padėti įvairios praktikos pasiūlymai ir darbas visiškai skirtingose srityse.
 
  • Sudaryti sąrašą dalykų, kurie jums patinka ir nepatinka. Tam tikri darbai tinka skirtingo charakterio žmonėms. Pavyzdžiui, jeigu jums patinka kalbėti su žmonėmis, abstrakčiai mąstyti, dirbti nepriklausomai ir labiau naudotis smegenimis, o ne jausmais – tada galbūt jums tiktų žurnalisto darbas. Tada pagalvokite, kas jums darbe svarbiausia. Ar labiausiai rūpi atlyginimas, statusas ar darbo užduotys? Ar jums svarbiau būsimo darbo aprašymas, ar įstaiga, kurioje įsidarbinsite? Ieškodami darbo, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus, prieš kandidatuodami į naują poziciją.
 
  • Pagalvoti apie savo stipriąsias puses. Rimtai savęs paklausti: „Ką aš galiu pasiūlyti darbo rinkai? Kokios yra mano stipriausios asmenybės pusės? Ką aš darau geriausiai?“. Tada pasistengti tas savybes dar labiau lavinti.
 
  • Pagalvoti apie tai, koks darbo aplinka jums labiausiai patiktų. Ar aukštojoje mokykloje labiau patiko paskaitos didelėse auditorijose ar mažomis grupelėmis? Ar jums geriau sekėsi atlikti grupines užduotis ar individualius darbus? Tai gali padėti atsakyti į klausimą, koks darbas geriausiai jums tiktų. Jeigu labiau patikdavo mokytis didelėse auditorijose, tai galbūt jums tiktų darbas didelėse, valstybinėse įstaigose. Jeigu patikdavo paskaitose, kai studentų būdavo mažiau, galbūt jums labiau tiktų dirbti nedideliuose startuoliuose arba galima dirbti mažesnėje komandoje didelėje įmonėje.
 
  • Pasikalbėti su pažįstamais žmonėmis, kurie dirba jus dominančioje srityje. Verta apie tai pasikalbėti su draugais, šeimos nariais ir šeimos draugais, mokytojais ir dėstytojais, alumnų organizacijų nariais ar kitais žmonėms, kurie yra kaip nors susiję su jus dominančiomis karjeros galimybėmis. Pasidomėkite, ką jie daro, kas jiems patinka ir kas ne tuose darbuose, ko reikia, kad pavyktų ten įsidarbinti ir pan.
 
  • Mokytis visą gyvenimą. Šiais laikais nebeužtenka bakalauro diplomo, darant karjerą, būtina nuolat mokytis. Galima lankyti su jūsų pasirinkta specialybe susijusias pamokas, nemokamus kursus internete, seminarus ar kitaip gilinti žinias.
 
  • Įgyti patirties. Būkite sąžiningi patys sau, vertindami savo patirtį konkrečioje srityje ir nesitikėkite iš karto užimti vadovaujamas pareigas. Iš pradžių reikėtų ieškoti asistento darbo su perspektyva palypėti karjeros kopėčiomis ateityje.