Kiekvienais metais spalio pirmą penktadienį visas pasaulis mini tarptautinę šypsenos dieną. Šią dieną 1963-iaisiais švęsti pasiūlė reklamos dailininkas Harvey Ballas, sukūręs garsųjį besišypsančios geltonos saulutės simbolį. Jis norėjo paskatinti pasaulio žmones būti draugiškiems vieni kitiems, daryti gerus darbus, dažniau šypsotis patiems ir paskatinti šypsotis kitus. Juk kiekvieną dieną yra milijonas priežasčių, kodėl būtų galima nusišypsoti ir nuoširdžiai nusijuokti.

 

"graži šypsena"

Kaip dažnai jūs šypsotės? Besišypsantys žmonės atrodo laimingesni. Labai liūdna, kad yra daug žmonių, kurie priversti savo šypseną slėpti, nes negali pasigirti sveikais, tiesiais ir baltais dantimis. Šypsena padeda bendrauti be žodžių. Ką apie jus galvoja aplinkiniai, taip pat priklauso nuo šypsenos. Nelabai graži šypsena, pageltę dantys gali mažinti pasitikėjimą savimi, apsunkinti bendravimą su kitais žmonėmis. Laimei, šiais laikais visi gali džiaugtis gražia šypsena! reikia tik nepamiršti rūpinti savo dantų ir burnos būkle.

 

Šypsotis smagiau, kai šypsena graži. Deja, ne kiekvienas gali pasigirti akinamai baltais dantimis, sveikai rausvomis ir putliomis lūpomis. Tačiau kasdienė priežiūra gali pagražinti šypseną, kad šypsotis būtų dar smagiau.

 

9 patarimai gražiai šypsenai:

 
  • Valyti dantis du kartus per dieną. Valyti dantis 2 minutes. Svarbu, kokiais judesiais valomi dantys, koks dantų šepetėlis ir kokia dantų pasta naudojama. Neretai žmonės praleidžia dantų valymą vakarais. Tačiau jis yra labai svarbus, nes miegant sumažėja seilių gamyba ir susidaro palanki terpė ėduonį sukeliančioms bakterijoms plisti.
 
  • Reguliariai naudoti dantų siūlą. Dantų valymas šepetėliu pašalina tik dalį nešvarumų, tačiau jis nepasiekia tų vietų, kur dažniausiai atsiranda dantenų ligos ir deguonis. Todėl dantų siūlas yra privalomas, norint turėti gražią ir sveiką šypseną.
 
  • Valyti liežuvį. Burnos ertmė – tai tarsi vartai tarp kūno ir aplinkos. Nuo burnos sveikatos priklauso viso organizmo savijauta. Kasdien valant liežuvį pašalinamos apnašos. Jeigu apnašos nebus pašalinamos, jose esančios bakterijos gali sukelti blogą burnos kvapą. Liežuvio apnašos taip pat mažina skonio receptorių jautrumą, todėl ilgainiui visas maistas gali atrodyti beskonis.
 
  • Tikrintis dantis kas pusę metų. Reguliarūs vizitai pas odontologą padės išvengti dantų ėduonies, dantenų ligų. Gydytojai pastebės pirmuosius uždegimo arba ėduonies simptomus ir pradės gydyti, kai liga dar neįsisenėjusi.
 
  • Valgyti sveiką maistą. Burnos ertmės ir viso kūno sveikata priklauso nuo subalansuotos mitybos. Rekomenduojama vengti maisto produktų, kurių sudėtyje gausu cukraus, dažno užkandžiavimo, saldžių gaiviųjų gėrimų. Vengti maisto produktų ir gėrimų, kurie gali nudažyti dantis (kava, dantis, raudonasis vynas, tamsios spalvos vaisvandeniai ir sultys). Į valgiaraštį būtina įtraukti įvairių šviežių daržovių, vaisių, neskaldytų grūdų. Be to, reikėtų riboti angliavandenių suvartojimą (pyragų, saldumynų ir pan.). Saldumynus geriau rinktis gamintus namuose, o ne tuos, kurių pilna visuose prekybos centruose. Reikėtų valgyti daugiau obuolių ir morkų, nes jie natūraliai valo dantis. Taip pat naudingi kalcio turtingi produktai: pienas, sūris, jogurtas, lapinės daržovės, migdolai. Kiekvieną kartą po valgio reikėtų išsiskalauti burną su vandeniu. Tačiau valytis dantis su dantų pasta galima tik praėjus pusvalandžiui po valgio (ypač jei vartoti rūgštūs produktai).
 
  • Nerūkyti. Rūkymas ne tik kenkia sveikatai, bet ir tamsina dantis (nikotinas). Be to, rūkalių burnoje išsiskiria mažiau seilių, kurios natūraliai valo ir apsaugo dantis.
 
  • Dailiosios lyties atstovės, norėdamos, kad dantys atrodytų baltesni, gali naudoti bronzinį atspalvio pudrą ir taip sukurti kontrastą tarp odos spalvos ir dantų. Dantys tuomet atrodys baltesni.
 
  • Moterys taip pat gali naudoti raudonus arba rožinius lūpų dažus su mėlynu atspalviu, dėl kurių dantys atrodys baltesni ir ryškesni. Taip pat tinka natūralaus atspalvio (angl. „Nude“) lūpų dažai. Koralų spalvos ir oranžinių tonų lūpų dažų reikėtų vengti, nes pasidažius su jais, dantys atrodo dar geltonesni nei yra iš tikrųjų. Šypsena bus dar labiau kerinti, jei ant lūpų dažų užtepsite šiek tiek lūpų blizgio. Tačiau jei dantys nėra labai gražūs blizgio geriau nenaudoti, o lūpas ryškinti kreminiais dažais, neturinčiais blizgesio.
 
  • Norint gražiai atrodyti nuotraukose, reikia mokėti tinkamai šypsotis. Kiekvieną dieną pasitreniruokite prieš veidrodį ir atraskite šypseną, kuri labiausiai tinka prie jūsų veido. Atradus būdą, kaip gražiai šypsotis, treniruotis prieš veidrodį tol, kol išeis taip nusišypsoti natūraliai.