Vasarą vaikai nori mesti vadovėlis į tamsų kampą ir mėgautis ilgai lauktąja vasara. Tėvai žino, kaip sunku įkvėpti mokinius per atostogas skaityti ar pakartoti mokyklos programą. Tačiau yra daugybė būdų mokytis, neverčiant vaiko kalti mintinai vadovėlių. Šį kartą siūlome devynis būdus, kurie padės suderinti vasaros atostogų malonumą su nauda, kuri pravers, grįžus į mokyklą.

 

atostogos

9 idėjos vasaros atostogoms:

 
  • Pasiūlykite paskaityti fantastiką. Tikriausiai jūsų vaikai prieš atostogas gavo ilgą literatūros sąrašą. Tačiau per atostogas knygą atsiverčia tik kas dešimtas mokinys. Kaip ištaisyti šią situaciją? Pirmiausia leiskite vaikui pačiam pasirinkti literatūrą. Jeigu jis nenori klasikos, bet skaito istorijas apie nuotykius ir vampyrus – viskas gerai. Jūs neturėtumėte tam priešintis. Jei patys vaikystėje skaitėte pasakas ar mokslinę fantastiką – pasiūlykite savo mėgstamiausias knygas. Tėvų autoritetas įkvėps vaiką skaityti, o patrauklus siužetas neleis atitrūkti nuo knygos.
 
  • Suorganizuoti atostogas vasaros stovykloje. Tai labiausiai tinka aktyviems vaikams, mėgstantiems bendrauti ir būti didelėje kompanijoje. Jei jūsų vaikas yra vienas iš jų, drąsiai pradėkite ieškoti stovyklos, nes čia atsižvelgiama į viską: tobulėjimą, treniruotes, laisvalaikį. Tėvams nereikia galvoti, ką veikti su vaiku vasarą, nes šiuolaikinėse stovyklose apie viską pagalvota. Stovyklą visada galima pasirinkti, atsižvelgiant į vaiko pomėgius: kalbas, sportą, kompiuterius, skautų veiklą, aplinkosaugą, istoriją ir kt.
 
  • Padovanoti fotoaparatą. Fotoaparatas – tai ne tik pramoga, bet ir įrankis, kuris leis vaikui tobulinti savo įgūdžius ir įgyti profesiją. Kada fotoaparatas iš tiesų būtų naudinga dovana, taip pat padovanokite knygą apie tai, kaip fotografuoti. Parodykite vaikui albumą su garsių fotografų darbais ir platformą, kurioje galima užsidirbti pinigų iš nuotraukų. Pakvieskite jį užsiregistruoti „Flickr”. Visa tai padės paversti fotografiją ne tik pramoga ar pomėgiu.
 
  • Mokyklos atostogų projektą įgyvendinti kartu. Daugelis mokyklų skatina vaikus įsitraukti į įvairius projektus. Jie apima „produkto” (brošiūros, receptų, popierinio namelio) kūrimą, mokslinę veiklą ir įgūdžių įgijimą. Pavyzdžiui, galima rinkti herbariumą, išlaikyti keramikos meistriškumo kursą, auginti pupelių lysvę. Projektas net gali būti kelionė į kitą šalį! Tėvams tereikia prižiūrėti vaiką ir stengtis jį sudominti.
 
  • Padėti sukurti tinklaraštį ir iš jo uždirbti. Kaip ir fotografija, taip ir internetinių dienoraščių kūrimas gali tapti pelningu verslu. Atostogos yra tinkamas laikas užrašyti vaiką į tinklaraščių kūrimo kursus, kur jis išmoks kurti, reklamuoti ir gauti pajamų iš kokybiško turinio. Alternatyva yra pradėti savo verslą, kuriant tekstinius ar vaizdo įrašus mėgstamomis temomis: filmai, žaislų išpakavimas, nuotaikingos istorijos ir kt.
 
  • Naršykite mokomuosiuose „Youtube” kanaluose. Jei atrodo sunku susikurti savo tinklaraštį, užprenumeruokite savo vaikui naudingus kanalus. Jie neturi būti susiję su mokykla ir švietimu. Sutelkite dėmesį į tai, kas domina jūsų vaiką. Vaizdo žaidimai puiku! Pasiūlykite vaikams prenumeruoti kanalus, kuriuose kalbama ne tik apie naujus žaidimus, bet jie yra ir profesionaliai analizuojami. Tas pats pasakytina apie filmus, muziką, kitus hobius ir pomėgius.
 
  • Dalyvauti meistriškumo kursuose. Yra daugybė edukacinių ir pramoginių užsiėmimų, tokių kaip tapymas smėliu, saldainių ar ledinukų gaminimas ir pan. Ieškokite meistriškumo pamokų vaikams savo mieste ir išsirinkite geriausius: dažykite meduolius, gaminkite dekoratyvines žvakes, vilnos paveikslus, muilo gaminius, gaminius iš epoksidinės dervos ar polimerinio molio. Eikite į šiuos kursus su visa šeima!
 
  • Išvykti į kitą miestą. Pasirinkite ne tik ekskursiją, bet ir kažką paslaptingo, įdomaus – pilis, festivalį po atviru dangumi, muziejų po atviru dangumi, ekskursiją požemiuose. Vaikams bus malonu klausytis vaiduoklių legendų, išbandyti save kaip kalvius ar stebėti riterių turnyrą. Ekskursijas galima pritaikyti istorijos pamokoms. Tačiau dienos pabaigoje vaikai vargu ar jausis pavargę nuo mokymosi.
 
  • Pažinti naujas šalis ir kultūras. Kelionės yra vienas geriausių mokytojų, nes nauja informacija mus supa tiesiogine to žodžio prasme. Suplanuokite kelionę į šalį, kurioje yra kitų kultūros tradicijų, klimato, architektūros ir kt. Nusipirkite žemėlapį ar kelionių vadovą, paklauskite nurodymų vietiniuose miestuose, apsipirkite vietiniuose turguose. Per savaitę tokios praktikos vaikas išmoks pagrindinių frazių ir žodžių. Tai gali būti pagrindas toliau nuodugniai studijuoti ir susižavėti svetima kultūra.