Pradėti santykius su žmogumi iš kitos kultūros gali būti jaudinanti, tarpkultūrinė patirtis. Tačiau tokie santykiai žada ir kur kas daugiau iššūkių negu tada, kai artima pažintis užsimezga su tos pačios tautybės asmeniu. Štai su kokiais sunkumais neišvengiamai teks susidurti, bet, jei meilė tikra, įveikti pavyks viską!

 

santykiai

8 sunkumai, kurie laukia susitikinėjant su užsieniečiu:

 

  • Kultūriniai skirtumai. Net jei pora yra kilusi iš panašių kultūrų, gali būti keletas esminių dalykų, skatinančius juos į kai ką žiūrėti visiškai kitaip. Jeigu romantiniai partneriai yra atėję iš visiškai skirtingų kultūrų, tada požiūrio nesutapimų gali pasitaikyti dar daugiau. Be abejo, tai nereiškia, kad tokie santykiai yra pasmerkti žlugti, bet tokiai mišriai porai teks būti labai atidiems, mokėti įsiklausyti į partnerį ir jį išgirsti, gilintis į iki šiol jums buvusią svetimą kultūrą, kad išvengtumėte nesusipratimų ir didelių konfliktų.

 

  • Kalba. Antra kliūtis, atsirandanti, pradėjus susitikinėti su užsieniečiu – kalbos problemos. Jeigu jūsų gimtosios kalbos skiriasi ir jeigu bendra užsienio kalba nė vienas nekalbate idealiai, galite dažnai vienas kitą klaidingai suprasti. Tokiu atveju abiem reikia daug kantrybės ir tolerancijos, supratingumo, kad, kol dar neišmokote kalbos tobulai, neišvengiamai pasitaikys klaidų ir nesusipratimų.

 

  • Kur gyventi. Tokiai porai gali būti sunku apsispręsti, kur gyventi. Reikėtų sau atsakyti į kelis klausimus. Ar jums patiktų gyventi kitoje šalyje? Ar ta šalis yra labai toli nuo jūsų šeimos ir draugų? Ar kultūra bus labai skirtinga ir prisitaikyti bus labai sunku? Kokių teisinių sunkumų gali kilti? Ir paskutinis, bet pats svarbiausias klausimas: ar galėtumėte jaustis laimingas, gyvendamas kitoje šalyje?

 

  • Teisiniai reikalai. Gyvenimo partneriui užsieniečiui gali tekti išspręsti kai kuriuos teisnius klausimus dėl savo gyvenamosios vietos ir darbinio statuso. Taip pat, jeigu planuojate turėti vaikų, reikėtų išsiaiškinti, kokias teises turės kiekvienas iš tėvų ir koks bus jūsų bendrų vaikų statusas.

 

  • Vaikai. Šiandien nemažai moterų, susiduria su daug sunkumų, susilaukusios vaikų nuo užsieniečių. Tad jeigu ruošiatės sukurti šeimą su žmogumi iš kitos kultūros, turėtumėte iš anksto pagalvoti apie tai, kokių problemų ateityje gali kilti ir pasidomėti apie tai, kokios laukia rimtos teisinės pasekmės. Kokia kalba kalbės jūsų vaikai? Kokią religiją išpažins? Ar galėsite grįžti į savo gimtąją šalį su vaikais? Ar jūsų partneris pasiims vaikus, jeigu išsiskirtumėte?

 

  • Šeimos priešiškumas. Daug šeimų ne visada yra patenkintos, kad jų sūnus ar dukra susitikinėja su užsieniečiu. Todėl, jeigu jūsų arba jūsų partnerio šeima yra neigiamai nusistačiusi prieš užsieniečius, pasiruoškite, kad dėlto gali kilti daug sunkumų. Net jeigu jūs tai ignoruosite, tėvai vis tiek ras būdų, kaip iš nieko padaryti problemų. Kiekvienas žmogus turi teisę būti su tuo, su kuo nori, bet taip pat turi būti pasiruošęs, kad kitiems tai gali nelabai patikti.

 

  • Kantrybė. Bet kokius santykius išsaugoti ilgai nėra lengvas darbas, o susitikinėti su užsieniečiu gali būti dar sunkiau. Tiek jūs, tiek jūsų partneris turi turėti labai daug kantrybės ne tik dėlto, kad kalbate skirtingomis kalbomis, bet ir dėl kitų kultūrinių skirtumų. Jeigu jūs ir jūsų partneris negali pripažinti problemų ir skirtumų, neieško kompromisų ir problemų sprendimų būdų, nesikalba, tada jūsų santykiai nesitęs labai ilgai.

 

  • Patirtis. Tai nėra kliūtis santykiams, bet tai žinoti. Net jeigu yra daug sunkumų, su kuriais teks susidurti, pradėjus santykius su užsieniečiu, tai gali būti nuostabi patirtis. Jūs išmoksite naujos kalbos, susipažinsite su kita kultūra, turėsite galimybę apsilankyti kitoje šalyje. Tai gali būti labai įdomu!