Ar kada nors galvojote apie santykius su jaunesniu? O galbūt tokį pamilote? Kokie tokių santykių privalumai ir trūkumai? Dažniausiai žmonės jaučia romantiškus jausmus savo amžiaus grupės asmenims. Jeigu vyrai užmezga artimus santykius su 5 – 7 metais ar dar daugiau jaunesnėmis moterimis, manoma, kad tai yra normalu. Tačiau jeigu moteris pradeda susitikinėti su žymiai už ją jaunesniu vyru, ji gali sulaukti kreivų žvilgsnių ir pašaipų.

 

"santykiai"

Tačiau pasaulis po truputį keičiasi. Dailiosios lyties atstovės tampa vis labiau socialiai, psichologiškai ir seksualiai išsilaisvinusios ir pradeda ignoruoti išankstinius visuomenės nusistatymus, neva jos negali susitikinėti su jaunesniais už save vyrais. Atsiranda vis daugiau porų, kurias skiria 5 – 7 metų skirtumas.

 

Pirma mintis, kuri ateina į galvą, sužinojus, kad moteris susitikinėja su jaunesniu vyru, yra tokia: „Ji yra puma“ arba „Ji turi keistų pomėgių“, tačiau ar iš tikrųjų moteris, susitikinėjanti su jaunesniu, yra tokia bloga?

 

Pažvelkime į priežastis, kodėl verta pradėti santykius su jaunesniais ir kodėl to daryti nevertėtų…

 

4 priežastys, kodėl verta susitikinėti su jaunesniu:

   
  • Jaunesni vyrai turi daugiau fizinės energijos. Nors energijos lygis, kai yra  20 – 25 metai, nedaug skiriasi, tačiau pirmieji skirtumai išryškėja, tik įžengus į ketvirtąją dešimtį. Neretai vyrai sensta šiek tiek greičiau nei moterys, todėl savimi besirūpinančios 30 ir daugiau metų moterys gali pajusti, kad bendraamžiai yra per seni, kad suspėtų su jomis. 5 – 7 metais jaunesni vyrai yra ištvermingesni lovoje. Per naktį jie gali atlikti ne vieną lytinį aktą ir turi energijos pabėgioti vakarais stadione ar parke. Žinoma, būna ir išimčių. Kai kurie vyresnio amžiaus vyrai yra sportiškesni ir energingesni nei jauni.
 
  • Jaunesni vyrai turi mažiau atsakomybių. Vyresni vyrai dažnai turi daugiau atsakomybių, pavyzdžiui, vaikų iš ankstesnių santuokų arba užima labai daug streso keliančias pareigas darbe. Kuo jaunesnis stipriosios lyties atstovas tuo mažesnė atsakomybės našta slegia jo pečius. Užmegzti santykius su vyru, kuris neturi vaikų paprasčiau, nes nereikia jaudintis, kaip priims antrosios pusės vaikai arba kaip jie sutars su moters vaikais, jei ji tokių turi. Kadangi jaunesni vyrai paprastai neužima labai atsakingų pareigų darbe, tai reiškia, kad jų grafikas yra mažiau įtemptas ir jie gali dažniau skirti spontaniškus pasimatymus. Jaunesni vyrai nekalbės daug apie darbą laisvalaikio metu. Greičiausiai jaunesni vyrai dar neturės įsigiję nekilnojamo turto, kuriam reikia skirti laiko ir energijos. Jei tokie santykiai bus ilgalaikiai, gali būti, kad šie žmonės abu kartu įsigis pirmąjį būstą ir jį drauge įsirengs.
 
  • Jaunesni vyrai rečiau būna ciniški. Jie paprastai turi mažiau santykių patirties. Greičiausiai moteris bus labiau patyrusi ir susitikinėjusi su daugiau stipriosios lyties atstovų. Vyresni vyrai, turėję 1 – 2 santuokas ir skyrybas, patyrę skaudžias skyrybas po ilgalaikių santykių, pradeda ciniškiau vertinti santykius apskritai, nors nori rasti naują gyvenimo partnerę. Kai kurie gali būti pernelyg įtarūs, bijoti, kad naujoji draugė elgsis taip pat, kaip buvusioji, todėl jie nedės tiek daug pastangų į santykius, kaip anksčiau. Neretai pabandžiusios susitikinėti su keletu tokio tipo vyresnių vyrų (nors tokie yra tikrai ne visi), moterys nusprendžia išbandyti santykius su jaunesniu, kurie būna tarsi šviežio oro gūsis.
 
  • Jaunesni vyrai gali garbinti žemę, kuria vaikščioja mylima ir geidžiama moteris. Nors pašaliniai į poras, kuriose vyras yra jaunesnis, žiūri nepatikliai, tačiau pats vyras neretai jaučiasi pasitikintis savimi, nes sugebėjo sugundyti vyresnę moterį (ypač jei jo draugai mano, kad jo išrinktoji yra labai šauni). Norėdamas, kad moteris būtų patenkinta santykiais, vyras maloniai ją stebins lovoje ir už jos ribų, sakys komplimentus, dovanos gėles ir kitas mielas smulkmenėles. Santykių nereikėtų pradėti vien remiantis aukščiau išdėstytais privalumais, kurie yra labai paviršutiniški. Tarp dviejų žmonių, nepaisant jų amžiaus, turi būti šis tas daugiau. Ne visoms moterims patinka perdėtas dėmesys, o kai kurios jo trokšta tik tam, kad patenkintų savo ego. Tokiais atvejais vertėtų pamąstyti, ar šie santykiai turi kokią nors ateitį.
 

4 priežastys, kodėl neverta susitikinėti su jaunesniu:

   
  • Jaunesni vyrai gali elgtis vaikiškai. Tikriausiai didžiausias trūkumas yra tas, kad jaunesni vyrai būna mažiau brandūs nei jų antrosios pusės. Pavyzdžiui, trisdešimtmetė moteris gali nesuprasti savo jaunojo draugo, kuris gali valandų valandas žaisti kompiuterinius žaidimus arba iki paryčių su draugais siausti naktiniuose klubuose ir vakarėliuose, nes toks gyvenimo būdas jau yra jos praeityje. Tačiau skirtingi pomėgiai – tai ne nuosprendis santykiams. Jei tarp šių žmonių yra pagarba vienas kitam, jie gali išspręsti visas problemas ir laimingai gyventi. Nebūtina visą laiką leisti kartu. Kai vyras yra užsiėmęs, moteris taip pat gali susirasti jai vienai patinkančios veiklos.
 
  • Jaunesni vyrai gali neturėti jokios arba labai mažai santykių patirties. Nors jie yra mažiau ciniški, bet ankstesnių santykių patirties neturėjimas turi ir minusų. Jaunesnis vyras gali nemokėti spręsti konfliktų. Ginčo metu jis gali prarasti savitvardą, o ne bandyti ramiai ir brandžiai ieškoti kompromiso. Jis gali kartais pasielgti netaktiškai, pavyzdžiui, flirtuoti su kitomis merginomis toje pačioje patalpoje arba per vakarienę su tėvais nepaleisti iš rankų telefono. Dėl patirties stokos jis gali būti nerangus lovoje, todėl moteris turės jį išmokyti, kas jai labiausiai patinka. Kita vertus, tai gali būti netgi malonu!
 
  • Jaunesni vyrai gali būti neturėti nuolatinio darbo. Studentai arba ką tik studijas baigę vyrai gali neturėti darbo ir nesugebėti visiškai savimi pasirūpinti. Nors jie turi daugiau laiko ir gali skirti romantiškus pasimatymus, tačiau daugelis iš tų pasimatymų tikriausiai bus namie prie televizoriaus, nes jis neturės pinigų brangioms pramogoms, net jeigu moteris pasiūlytų pasidalinti sąskaitą. Tokiu atveju reikėtų ieškoti pigesnių arba nemokamų pramogų ir renginių, kuriuos abu galėtų įpirkti. Vieną dieną jis turės daugiau pinigų, tada ir bus galima nueiti į kokią nors ypatingesnę vietą. Tačiau jeigu vyras nerodo pastangų siekti karjeros, gali būti, kad jis tiesiog nori turėti moterį, kuri jam būtų lyg antroji mama – visada juo pasirūpintų.
 
  • Tokias poras gali smerkti konservatyvūs žmonės. Nors tokių porų vis daugėja, tačiau aplinkinių požiūris keičiasi labai lėtai. Tradicinių pažiūrų asmenys vis dar yra įsitikinę, kad moteris turi būti bent jau bendraamžė arba jaunesnė negu vyras. Jeigu taip galvoja artimieji ir šeimos nariai, gali būti sunku paneigti jų išankstines nuostatas. Žinoma, nebūtina iš karto atskleisti savo draugo tikrąjį amžių, tačiau galų gale vis tiek tą reikės padaryti, ypač jei jis vizualiai atrodo kur kas jaunesnis. Aplinkinių nuomonė neturėtų išardyti santykių, jei abu jaučia stiprų tarpusavio ryšį. O jeigu santykiai negali atlaikyti net tokio išbandymo, tai ko jie verti iš viso?