Palyginus mokyklos baigimo vinjetes iš skirtingų laikotarpių, daugelis pastebi, kad jaunuoliai tada ir dabar atrodė kiek kitaip. Seniau mokyklą baigiantys žmonės atrodė vyresni ir rimtesni, o dabar – jaunesni ir vaikiškesni. Pasirodo, kad tam, kad atrodome jauniau, yra aibė logiškų priežasčių.

 

isvaizda

8 priežastys, kodėl žmonės šiais laikais atrodo jauniau:

 
  • Biologinis senėjimas sulėtėjo. Pasikeitė ne tik pati senėjimo sąvoka: prieš 150 – 200 metų 50 metų žmogus buvo laikomas senu, o dabar – vidutinio amžiaus. Ar pastebėjote, kad kai kurie žmonės, sulaukę 30 metų, jau turi žilų plaukų ir raukšlių, o kiti atrodo lyg ką tik iš mokyklos suolo? Taip yra dėlto, kad kiekvienas žmogus turi individualų biologinį laikrodį, kuris retai sutampa su tikruoju amžiumi. Amerikiečių tyrėjai neseniai padarė išvadą, kad biologinis senėjimas pastaruoju metu sulėtėjo, todėl ateinančios kartos ir toliau atrodys jaunesnės negu iš tikrųjų yra.
 
  • Žmonės pradėjo mažiau rūkyti. 2010 metais 1 iš 4 žmonių iki 24 metų nuolat rūkė. 2015 metais – jau tik kas penktas. Kai kurie duomenys rodo, kad 2017 metais net 70 % jaunuolių iki 24 metų niekada nebandė rūkyti. Tačiau priežastis, kodėl jauni žmonės rūko mažiau, yra ne tik ta, kad daugelyje šalių buvo uždrausta rūkyti viešose vietose ir smarkiai pabrango nikotinas. Taip pat dar ir todėl, kad vis daugiau jaunų žmonių pradėjo propaguoti sveiką gyvenimo būdą ir rūpintis savo sveikata.
 
  • Moterys pradėjo gimdyti vyresniame amžiuje, todėl jos atrodo jaunesnės. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad moterys, pagimdžiusios vaiką, iš tiesų pradeda sparčiau senti. Ir ne tik dėlto, kad jos jaučia nuolatinį nuovargį ir stresą, kuris lydi pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais, bet ir dėl susirūpinimo dėl vaikų ateities. Po gimdymo moters kūne pokyčiai pradeda vykti ląsteliniame lygmenyje. Šiandien moterys yra ambicingesnės. Jos daugiau laiko skiria karjerai daryti ar verslui kurti ir tik po to kuria šeimą. Todėl ir senėjimo požymiai tampa pastebimi tik vyresniame amžiuje.
 
  • Pagerėjo dantų priežiūra ir gydymo paslaugos. Šiuolaikinė odontologija leidžia pataisyti bet kokius dantų trūkumus, su kuriais mūsų tėvams ir seneliams tekdavo tiesiog susitaikyti. Dantų gydymas ir procedūros išlieka ilgiau, nes odontologų naudojamos priemonės tapo kokybiškesnės, gydytojai – labiau išsilavinę.
 
  • Rinkoje atsirado kosmetinės priemonės su SPF. Kosmetikos kokybė ir pasirinkimas didėja kasmet. Tinkama ir reguliari odos priežiūra tampa neatsiejama kiekvienos moters dienos rutinos dalimi. Be to, kosmetinėse priemonės (ne tik skirtose deginimuisi, bet ir kasdien naudojamuose drėkinamuosiuose kremuose, makiažo pagrinduose, pudrose) yra apsaugančių nuo kenksmingų UV spindulių filtrų. Oda, apsaugota nuo UV spindulių, ilgiau išlieka jaunatviška.
 
  • Šiuolaikiniai žmonės turi daugiau progų pasilinksminti. Šiuolaikiniai žmonės turi daugiau galimybių keliauti, rinktis darbą, kuris jiems patinka, atrasti savo kūrybinį potencialą, bendrauti ir susidraugauti su žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių. Šiandien yra daugiau laisvalaikio pramogų: ne tik pasivaikščiojimai ir šokiai, bet tokios pramogos kaip pasivažinėjimas kartingais, lobių ieškojimas, galimybė paskraidyti oro balionu ir pan.
 
  • Jauni žmonės renkasi profesijas, kurios neturi nieko bendro su sunkiu fiziniu darbu. Dabar jauni žmonės apie būsimą profesiją pradeda galvoti, dar mokydamiesi mokykloje. Jie renkasi tokias specialybes, kurios galėtų ateityje užtikrinti normalią gyvenimo kokybę. Be to, jauniems žmonėms rūpi jų sveikata, todėl jie rinkę rinktis specialybes, kurios nekenkia jų sveikatai. Dėl šios priežasties yra daug jaunų specialistų, dirbančių informacinių technologijų, rinkodaros ir finansų srityje. Šie darbai yra ir gerai apmokami.
 
  • Sumažėjo atsakomybės lygis. Nors jauni žmonės anksčiau pasirenka būsimą profesiją, bet jie vėliau pradeda savarankišką gyvenimą nuo tėvų. Ankstesnės kartos iš tėvų namų išeidavo kur kas anksčiau.