Kai kurie žmonės vengia auginti orchidėjas, nes mano, kad šiems augalams reikia labai daug priežiūros. Kiti nežino, ką daryti ir kaip jais rūpintis, kai šie puošnūs augalai nužydi. Štai 8 patarimai, kurių laikantis orchidėjų priežiūra bus paprastesnė. Tinkamai prižiūrimi augalai netrukus apdovanos namų gyventojus naujais, įspūdingais žiedais ir žydės pakartotinai keletą kartų per metus.

 


 

orchidejos

  • Kiekvieną kartą orchidėją gausiai palieti vandeniu ir palikti maždaug minutę kriauklėje, kad nuvarvėtų vandens perteklius. Laistyti vandens temperatūros vandeniu, kurį geriausia laikyti per naktį stiklinėje taroje.
 
  • Orchidėjas reikėtų persodinti kas 1 arba 2 metus į naują vazoną. Prekybos vietose galima įsigyti specialių žemės mišinių orchidėjoms. Iš pradžių reikėtų išpilti seną žemę iš vazono, nupurtyti šaknis, nuplauti ir nupjauti nebegyvas. Tada orchidėją įstatyti į tą patį arba į didesnį vazoną ir užpilti šaknis žemėmis. Persodinus gausiai palaistyti.
 
  • Kai orchidėja nužydi, seną stiebą galima palikti. Laistyti kaip įprastai. Kartais iš seno stiebo gali išaugti naujas ir sukrauti žiedus. Tačiau, jeigu iš seno stiebo kurį laiką neišauga naujas ir jis nepražysta, greičiausiai netrukus jis paruduos ir nuvys. Tokį stiebą riekia nupjauti aštriu peiliu arba sodo žirklėmis kuo arčiau pagrindo, bet stengiantis nepažeisti šalia augančių lapų. Senus stiebus galima pašalinti ir iš karto po žydėjimo, bet tada reikės palaukti 3 – 9 mėnesius (trukmė priklauso nuo auginimo sąlygų), kol orchidėja užsiaugins naują stiebą.
 
  • Lapus ir atviras šaknis dažnai apipurkšti bent keletą kartų per savaitę vandeniu, skiestu tirpiomis trąšomis (arba tiesiog vandeniu).
 
  • Specialiomis trąšomis tręšti kartą per savaitę. Kartą per 4 savaites žemes nuplauti su tekančiu vandeniu. Vasarą, kai karštas ir sausas oras, orchidėjas gali reikėti laistyti ir (arba) tręšti 2 kartus per savaitę.
 
  • Labai svarbu, kad vandens perteklius išbėgtų iš orchidėjos vazono ir jame neišsilaikytų. Todėl dažnai rekomenduojama šias puošnias gėles laikyti pakabintas arba po apačia padėti lėkštelę su smulkiais akmenėliais arba žvyru, kad susigertų vandens perteklius.
 
  • Vengti tiesioginės saulės spindulių, nes lepus augalas gali perkaisti ir pradėti džiūti. Vengti skersvėjų, orchidėjų nestatyti prie krosnių ar ventiliacijos angų. Tačiau netiesioginis oro srautas, kurį skleidžia pakabinami ventiliatoriai, gali būti naudingas šiems augalams.
 
  • Vasarą orchidėją galima pakabinti lauke po medžiu, netiesioginėje saulės šviesoje. Saugoti nuo perdžiūvimo: laistyti ir tręšti. Rudenį galima laikyti lauke tol, kol aplinkos temperatūra nenukrenta žemiau 10 laipsnių. Tinkamomis sąlygomis laikomos orchidėjos dažniau ir gausiau pražysta. Įnešus į kambarį greičiausiai reikės orchidėjas persodinti į naują žemę ne tik dėlto, kad senojoje visos naudingosios medžiagos per vasarą išeikvotos, bet ir todėl, kad joje galėjo pradėti veistis skruzdės, vabalai ir vabzdžiai.