Tėvams, o ypač mamoms, auginantiems mažų vaikų, vienintelis būdas užtikrinti gerą psichinę ir fizinę būklę – tai rūpintis savimi. Tapti mama kiekvienai moteriai reiškia, kad reikės prisitaikyti prie pasikeitusio gyvenimo ritmo. Šeimoje atsiradus kūdikiui padaugėja rūpesčių ir pareigų, susijusių su mažo žmogučio priežiūra, dažnai trūksta miego, todėl gresia nuovargis. Kad taip nenutiktų, reikia skirti laiko sau!

 

mamos

7 patarimai mamoms, kurie padės pailsėti ir atgauti jėgas:

 
  • Leistis į nedidelį nuotykį. Bent retkarčiais reikėtų vaikus palikti su patikima aukle, artimu giminaičiu ar draugu, ir išeiti iš namų – pasivaikščioti po parduotuves, nueiti į kiną, papietauti restorane ar tiesiog pasivaikščioti aplink gyvenamųjų namų kvartalą. Pirmą kartą palikus naujagimį su kitu žmogumi, gali atrodyti, kad trūksta kokios nors kūno dalies. Aišku, yra tam tikrų praktiškų priežasčių, kodėl negalite palikti ilgam namų (žindymas krūtimi), tačiau kitais atvejais kartais šiek tiek atitrūkti nuo kasdieninių pareigų gali atrodyti tarsi atostogos, trumpas pabėgimas nuo rūpesčių.
 
  • Pasidalyti pareigomis su kitais namiškiais. Nemažai moterų yra linkusios pačios atlikti visus darbus namuose. Tačiau buvimas perfekcionistėmis labai sekina ir taip pavargusį organizmą. Pasidalijus pareigomis su kitais šeimos nariais, galite sutaupyti laiko, kurį galėsite leisti savo nuožiūra.
 
  • Atkurti proto ir kūno pusiausvyrą. Mankšta yra puikus būdas pasirūpinti savimi. Sportas skatina geros nuotaikos hormonų išsiskyrimą, suteikia energijos ir padeda atrasti vidinę ramybę. Ypač jeigu tai yra joga. Kiekvieną dieną reikėtų rasti bent keletą minučių bent porai pratimų.
 
  • Rasti laiko kūrybingai ir atpalaiduojančiai veiklai. Sakoma, kad pokyčiai smegenims yra kaip poilsis. Todėl kūrybinga ir meninė veikla gali būti labai atpalaiduojanti. Pavyzdžiui, suaugusiems skirtų spalvinimo knygučių spalvinimas gali prilygti meditacijai. Dienoraščio rašymas turi panašų poveikį, nes skatina mus išreikšti dėkingumą už dabartinį gyvenimą. Abi šios veiklos padeda pakelti nuotaiką ir pakeisti požiūrį.
 
  • Pripažinti, kad visko kontroliuoti neįmanoma. Galima net susidaryti sąrašą dalykų, kurių neįmanoma sukontroliuoti (vaikų nuotaikų pokyčiai) ir kuriuos įmanoma kontroliuoti (pakankamas miegas, sveika mityba). Dėmesį skirti dalykams, kuriuos galima kontroliuoti ir stengtis susitaikyti su dalykus, kurių kontroliuoti neįmanoma. Toks požiūris gali net sumažinti galvos skausmus, kylančius dėl įtampos.
 
  • Nueiti į pasimatymą. Kartais vaikus galima palikti pas senelius arba pasamdyti vienam vakarui auklę, kad galėtumėte kur nors išeiti kartu su vyru. Atsiradus vaikams, svarbu neprarasti romantinio ryšio su antrąja puse. Auklę vaikams reikėtų rinktis labai atidžiai. Ji turėtų būti patyrusi ir netrukdyti jums leisti laiko su įvairiais klausimais.
 
  • Pagulėti šiltoje vonioje. Dvasią pakelti gali padėti paprasčiausias pagulėjimas šiltoje vonioje. Todėl įsigykite kokybiškų vonios priemonių, uždekite žvakių ir pasimėgaukite tyla ir ramybe. Jeigu galite tai sau leisti, kartą per savaitę pasilepinkite profesionaliu masažu, kai vaikai užmiega.