Artėjant kūdikio gimimui, vienas svarbiausių pirkinių yra vežimėlis – pirma transporto priemonė, kurią reikės turėti. Vežimėlį bus naudojamas ilgą laiką, todėl svarbu atidžiai apgalvoti kelis kriterijus, kad rastumėte tinkamiausią jūsų poreikiams ir gyvenimo būdą atitinkantį vežimėlį.

 

Vežimėliai naujagimiamsNewborn,Baby,Sitting,In,The,Baby,Carriage.

   

Nuo pat gimimo iki 6 mėnesių kūdikiai tiek pasivaikščiojimų metu, tiek namuose miegodami turi gulėti lygioje, saugioje plokštumoje. Tai svarbu tinkamam jų kūno vystymuisi: gulint plaučiai nebus suspausti, todėl bus užtikrintas deramas deguonies kiekis, taip pat bus sudaryta patogi padėtis žarnynui ir stuburui. Dėl šių priežasčių naujagimiams tinkamiausi vežimėliai su lopšiu, vadinami moduliniais arba universaliais.

 

Universalūs vežimėliai dažniausiai parduodami „2in1“ rinkiniu, kuris apima vežimėlio rėmą, lopšį ir sėdimąją dalį (dar vadinamą sportine dalimi), kuri skirta vaikams nuo 6 mėnesių (kai jau vaikutis pradeda sėdėti). Ant vežimėlio rėmo, naudojant specialius adapterius, dažniausiai galima pritvirtinti ir automobilio kėdutę. Svarbu pažymėti, kad toks vežimėlis – praktiškas variantas, nes jį galima naudoti iki 3–4 metų.

 

Komfortas tiek kūdikiui, tiek ir tėvams

 

Renkantis vežimėlį pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kur gyvenate ir kur planuojate daugiausia vaikščioti su kūdikiu.

 

Gyvenantiems už miesto ribų verta rinktis vežimėlius su dvigubais amortizatoriais, pritaikytais važiuoti nelygiu paviršiumi, kad važiavimas nekeltų diskomforto kūdikiui, o vežimėlis riedėtų minkštai. Kai kurių vežimėlių amortizacijos minkštumą galima reguliuoti pagal kelių dangą ar kūdikio svorį. Toks vežimėlis kaip „Tutis Viva“ turi vieną minkščiausių važiuoklių su amortizacine sistema, todėl puikiai tinka gyvenant užmiestyje arba ten, kur daugiau nelygių dangų (parkai, neasfaltuoti takai, nelygūs takeliai, miškai). Jo amortizacija reguliuojama ir pritaikoma prie kelio dangos, todėl mažylis jausis saugus, nejaus kelio nelygumų. Verta paminėti, kad gera vežimėlių amortizacinė sistema – didelis privalumas, nes padės lengviau supti kūdikį vežimėlyje ir leis jam greičiau užmigti.

 

Dauguma miesto gyventojų ras tinkamą vežimėlį, kuris tenkina jų poreikius vaikštant šaligatviais ir parkais – reikia atsižvelgti į vežimėlio manevringumą, svorį ir kompaktiškumą. Tačiau svarbu nepamiršti savaitgalio kelionių ir atostogų – papildoma amortizacija naudinga važiuojant pajūrio takais, kaimo sodybose ar nelygiais miško takeliais. Vienas tokių populiarių pasirinkimų – „Tutis Mio Plus Thermo“. Šis miesto vežimėlis pasižymi manevringumu, kompaktiška važiuokle, susilankstančiu lopšiu, turi nemažus All Road technologijos ratukus, išskirtinai minkštą amortizacinę sistemą (priekyje ir gale) bei sveria tik kiek daugiau nei 10 kg.

 

Sezoninis pritaikymas 

 

Svarbu atsižvelgti į metų laiką, kai daugiausia laiko planuojate praleisti lauke su kūdikiu. Jeigu jums teks vaikščioti rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį, turite rinktis vežimėlį su dideliu lopšiu, kuris leistų įdėti vokelį, kombinezoną arba papildomą pledą. Kai kurie vežimėlių gamintojai siūlo terminius lopšius su Thermocot technologija, pagamintus iš specialių medžiagų, turinčių termoizoliacinį sluoksnį, todėl apsaugo nuo vėjų ar šalčio. Šie lopšiai ne tik atsparūs išorės temperatūrai (neperduoda šalčio į vidų), bet ir itin lengvi – sveria tik apie 3 kg. Lyginant su rinkos vidurkiu (6 kg), tai perpus lengvesni lopšiai. Pagaminti iš tos pačios medžiagos, kaip ir motociklininkų šalmai, jie užtikrins kūdikio saugumą bei neleis kauptis drėgmei ir pelėsiui lopšiuko viduje.

 

Šiltuoju metų laiku svarbu užtikrinti lopšio ventiliaciją – būtina patikrinti, ar vežimėlio stogelis turi papildomus prailginimus ar tinklelius, kurios leistų cirkuliuoti šviežiam orui. Kai kurie vežimėliai turi panoraminius langelius, leidžiančius mažyliams stebėti pasaulį.

 

Gyvenant Lietuvoje, neatsižvelgiant į tai, su kokio amžiaus kūdikiu važiuosite, vežimėlį reikės ne kartą stumti per sniegą ar kitą nelygią dangą. Svarbiausią vaidmenį atlieka priekinių vežimėlio ratų dydis – kuo jie didesni, tuo lengviau pavyks įveikti įvairias kliūtis.

 

Ergonomika 

 

Svarbu, kad vežimėlis būtų patogus tiek vaikui, tiek tėvams.

 

Vienas svarbiausių patogumo kriterijų – vežimėlio rankenos aukštis. Svarbu patikrinti, ar vežimėlio rankena jums patogiai tinka, ar galima ją reguliuoti. Stumiant vežimėlį rankos turėtų būti visiškai atsipalaidavusios, jokios įtampos kaklo ar pečių srityje. Be to, verta įvertinti, kiek žemai ant važiuoklės yra vežimėlio lopšys ir sėdimoji dalis, nes tai daro įtaką nugaros apkrovai, kiek tėvams reikės pasilenkti norint iškelti mažylį iš vežimėlio.

 

Kitas svarbus aspektas – vežimėlio svoris. Verta įvertinti, ar jums teks dažnai nešti vežimėlį, pavyzdžiui, laiptinėje. Tokiu atveju geriau rinktis lengvesnį modelį, atsižvelgiant į atskirų vežimėlio dalių svorį (skirtingų gamintojų modelių lopšio svoris gali skirtis iki 3 kg).

 

Aksesuarai 

 

Svarbu įvertinti, kokius priedus norėtumėte turėti su vežimėliu ir ar jie lengvai prieinami, jei nuspręsite juos įsigyti vėliau. Kai kurie gamintojai siūlo pilną komplektą su visais priedais (lietaus ir vabzdžių apsauga, puodelių laikikliu, mamos krepšiu), o kiti juos siūlo atskirai – tai gali ženkliai padidinti visos vežimėlio komplektacijos kainą.

 

Garantinis aptarnavimas 

 

Vežimėlis, kaip ir dviratis ar paspirtukas, yra transporto priemonė, kurią reikia prižiūrėti. Kartais dėl gamintojo, o kartais dėl vartotojo kaltės vežimėlį tenka taisyti. Todėl svarbu iki galo nuspręsti dėl vežimėlio pasirinkimo ir pasitikrinti, kiek laiko suteikiama garantija, kur ir kiek užtruks atliekami remonto darbai, ar yra galimybė gauti laikiną vežimėlį.