7 melagių dienos pokštai, kurie nesibaigė gerai
2018-03-30 15:32Kai kurie istorikai mano, kad juokų arba melagių diena atsirado 1582 metais, kai Prancūzija pradėjo metus skaičiuoti pagal Grigaliaus kalendorių, pagal kurį Naujųjų metų diena tapo nebe balandžio 1-oji, o sausio 1-oji. Tais laikais naujienos sklisdavo ne taip greitai taip, kaip dabar, todėl gan ilgą laiką buvo atsilikusių nuo naujovių žmonių, kurie ir toliau šventė Naujuosius metus balandžio 1-ąją. Tie, kurie jau žinojo pakeitimus, mėgo linksmai pasišaipyti iš švenčiančiųjų pavasarį Naujuosius metus ir priklijuodavo jiems prie nugaros popierinę žuvį (simbolis to, kurį lengva pagauti).
7 melagių dienos pokštai, kurie nesibaigė gerai:
- „Prisiekiu, aš nemiriau“. 1708 metais „Guliverių kelionių“ autorius Jonathanas Swiftas nusprendė papokštauti, apsimesdamas astrologu, Isaacu Bickerstaffu. Jo vardu jis parašė keletą prognozių ir išpranašavo tų laikų įžymių žmonių mėgstamo kito astrologo, Johno Partridge‘as, mirtį kovo 29-ąją. Kovo 30-ąją J. Swiftas sukūrė anoniminį pranešimą apie J. Partridge‘o mirtį nuo karštinės. Balandžio 1-ąją kažkas pasibeldė į to žmogaus duris, kas susitartų dėl laidotuvių. J. Partridge‘as, be abejo, buvo gyvas ir sveikas, bet nuo tada jam teko visą likusį gyvenimą įrodinėti, kad jis yra gyvas, o ne miręs.
- Pokštas, beveik privedęs iki karo. 1986 metais Izraelio žvalgybos pareigūnas nusprendė pajuokauti, kad Islamo valstybės lyderis buvo sunkiai sužeistas per pasikėsinimą į jo gyvybę. Tačiau musulmonams tai nepasirodė juokinga. Regione įtampa dar labiau sustiprėjo ir pokštautojas turėjo gintis teisme.
- Sumuštiniai kairiarankiams. 1998 metų balandžio 1-ąją greitojo maisto restoranų tinklas „Burger King“ paskelbė, kad pradėjo gaminti ir pardavinėti specialiai kairiarankiams skirtus mėsainius. Žinia pasklido po visas JAV valstijas ir daugybė žmonių sugužėjo į užkandines, norėdami paragauti būtent šio sumuštinio.
- Užnuodytas vanduo. 2002 metų balandžio 1-ąją pora Kanzaso miesto didžėjų paskelbė, kad vietiniame vandenyje rastas didelis kiekis divandenilio monoksido, kuris gali sukelti prakaitavimą, dažną šlapinimąsi ir odos lupimąsi. Vandentiekio tarnybos iškart sulaukė tūkstančių sunerimusių gyventojų pareiškimų. Tačiau nors skamba kitaip divandenilio monoksidas – tai tas pats H2O, kurį sudaro du vandenilio atomai ir vienas oksido (deguonies) atomas (monoksidas).
- Ginkluotas apiplėšimas nėra juokinga! 2003 metų balandžio 1-ąją drabužių parduotuvės darbuotoja Kolumbo mieste, Ohajo valstijoje (JAV) nusprendė iškviesti vadovą ir pasakyti jam, kad kažkas bando apiplėšti parduotuvę, grasindami šaunamuoju ginklu. Tačiau antrą kartą paskambinti vadovui ir prisipažinti, kad tai viso labo buvo balandžio 1-osios pokštas, darbuotoja nespėjo, nes vadovas nedelsdamas iškvietė policiją. Netrukus prie parduotuvės jau stovėlių keturių patrulių automobiliai. Darbuotoja buvo suimti užtai, kad kėlė paniką.
- „Nuveskite mus pas savo vadą“. 2010 metų balandžio 1-osios Jordanijos laikraštyje buvo išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, kad netoli Al-Jafr miesto nusileido NSO. Miesto meras įsakė evakuoti 13 tūkst. žmonių. Supratę, kad išaiškėjus tiesai teks bylinėtis teisme, laikraščio leidėjai viešai atsiprašė, sakydami, kad jie esą norėjo pralinksminti, o ne išgąsdinti žmones.
- Geriau nejuokauti dėl nėštumo. 2013 metų balandžio 1-ąją aštuoniolikmetė Tori Wheeler iš Talsos miesto Oklahomoje (JAV) nusprendė papokštauti ir pasakė savo vaikinui, Derekui Baueriui, kad ji yra nėščia. Nusivylusi, kad pokštas vaikino nepralinksmino, mergina griebė virtuvinį peilį ir smeigė Derekui. Vėliau policijai mergina aiškino, kad peilio panaudojimas buvo antrasis pokštas.