6 priežastys, kodėl reikia miegoti ant kairio šono
2016-10-06 10:11Daugumai žmonių miegas yra vienas maloniausių užsiėmimų. Tačiau ar žinojote, kad nuo miegojimo pozos priklauso jūsų sveikata? Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad miegojimas ar dešinio šono gali būti prastesnės sveikatos ir įvairių organų sutrikimų priežastimi. Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad geras nakties miegas yra labai svarbus, norint išlikti dieną žvaliems, energingiems ir turėti jėgų atlikti kasdieninėms užduotims. Taigi, kodėl reikėtų miegoti ne ant dešinio, bet ant kairio šono?
6 priežastys, kodėl sveikiausia miegoti ant kairio šono:
- Miegojimas ant kairio šono pagerina limfinės sistemos veiklą. Limfinė sistema atlieka gyvybiškai svarbią funkciją organizme, nes pašalina atliekas ir toksinus iš kūno sistemos. Anatomijoje teigiama, kad krūtinės ląstos kanalas (didžiausia limfagyslė limfos sistemoje) ir jis yra išsidėstęs kairiojoje kūno pusėje. Štai todėl miegojimas ant kairio šono gali palengvinti atliekų neutralizavimą ir pašalinimo procesą. Kadangi limfinė sistema taip pat transportuoja riebalus, baltymus ir kitas svarbias medžiagas į kūno audinius, gulėjimas ant kairio šono leidžia ląstelėms greičiau pasisavinti tas maistines medžiagas.
- Miegojimas ant kairio šono pagerina blužnies veiklą. Blužnis yra didžiausias organas limfinėje sistemoje ir jis taip pat yra kairėje organizmo pusėje. Todėl miegant ant kairio šono blužnis veikia efektyviau. Pagrindinė priežastis, kodėl taip yra – gravitacija. Taip suaktyvinama kraujotaka į blužnį ir ji gali greičiau išfiltruoti nešvarumus ir kitus toksinus.
- Miegojimas ant kairio šono pagerina atliekų šalinimo iš organizmo procesą. Jungtis tarp mažojo ir didžiojo žarnyno yra išsidėsčiusi kairiojoje kūno pusėje ir yra vadinamas ileocekaliniu vožtuvu. Miegant ant kairio šono, gravitacinės jėgos palengvina atliekų produktų judėjimą mažajame žarnyne į didįjį žarnyną. Tai padeda gaubtinei žarnai greičiau pašalinti atliekas.
- Miegojimas ant kairio šono gali sumažinti dažnai naktimis varginantį rėmens griaužimą. Jeigu dažnai vargina rėmuo, rekomenduojama miegoti ant kairio šono. Tokioje gulėjimo pozoje skrandis atsiduria žemiau negu širdies sfinkteris, kuris jungia stemplę su širdimi. Miegojimas ant kairio šono apsaugo nuo skrandžio turinio grįžimo į stemplę.
- Miegojimas ant kairio šono saugo kepenis nuo per didelės apkrovos. Kadangi kepenys yra dešinėje kūno pusėje, gulėjimas ant dešinio šono, gali papildomai aprauti šį organą. Miegojimas ant kairio šono neleis toksinams ir kitoms žalingoms medžiagoms pernelyg apkrauti kepenų.
- Miegoti ant kairio šono yra sveikiau širdžiai. Kairioji širdies pusė varinėja kraują iš plaučių ir pumpuoja į visą organizmą. Todėl, miegant ant kairio šono, širdis savo darbą gali atlikti lengviau ir efektyviau. Miegant ant kairio šono, gravitacija palengvina asmens kraujotakos sistemos funkciją, ypač aortos ir apatinės tuščiosios venos – didelės venos, kuri perneša kraują, iš kurio yra pašalintas deguonis, iš apatinės kūno dalies į širdį ir kuri yra dešiniajame stuburo šone.