Šiandien jau nieko nebestebina, kai moteris uždirba kur kas daugiau nei vyras. Tačiau problemų ir ašarų dėlto vis dar kyla…

 

santykiai

Dauguma moterų iki 50 metų buvo auklėjamos, kad turi daryti karjerą ir uždirbti tiek pat, kiek vyrai. Revoliucinę idėją tuomet moterys priėmė labai nuoširdžiai ir pasistengė įgyvendinti.

 

Tačiau niekas nesakė, kad moterys gali uždirbti daugiau negu vyrai. Dar visai neseniai net tokia mintis būtų atrodžiusi nesuvokiama.

 

Tai, kas anksčiau atrodė nesuvokiama, dabar yra realybė. Tačiau moterys vis dar gerai nesupranta, ar dėlto reikėtų triumfuoti ar sunerimti.

 

2010 metų britų vyriausybės užsakymu atliktas didelio masto tyrimas parodė, kad moterų „šeimos maitintojų“ skaičius padidėjo 19 %, o 25 % dailiosios lyties atstovių uždirbo tiek pat kiek jų partneriai vyrai. Tai reiškia, kad maždaug pusė moterų uždirba tiek pat ar net daugiau negu jų vyrai ar partneriai.

 

Tai stulbinantys skaičiai, atspindintys, kaip pasikeitė moterų prioritetai, sutrumpėjo laikas, praleidžiamas namie ir pailgėjo laikas, praleidžiamas darbe. Nenuostabu, kad ir santykiai pasikeitė iš esmės nuo tada, kai moterų atlygis susilygino su vyrų. Tačiau tikrieji skirtumai ir pokyčiai pradedami suprasti tik dabar.

 

6 patarimai, kai moteris uždirba daugiau nei vyras:

 
  • Atsiminti, kad šeimos istorijoje toks atvejis yra pirmasis. Mažai moterų užaugo šeimose, kur mamos uždirbo daugiau nei tėčiai arba kur mama buvo vadovė, o tėtis liko su vaikais namuose. Dauguma dabar suaugusių moterų užaugo šeimose, kur tėčiai uždirbo daugiausiai pinigų ir priimdavo svarbiausius sprendimus. Šiandien situacija yra pasikeitusi: kai moteris neša tokią pačią ar net didesnę finansinę atsakomybę ant savo pečių, reikia keisti ir vaidmenis šeimoje. Santykių modeliai, kurie tiko mūsų tėvams, šiandien pasenę ir nebetinkantys.
 
  • Nepamiršti, kad per didelis darbo krūvis kelia daug problemų santykiuose. Problemų kyla, kai vienas žmogus bando susidoroti su milžinišku darbo krūviu, vaikų auklėjimu ir dar atlikti namų ruošos darbus. Problema yra ne tai, kiek kas uždirba. Reikia dirbti kartu, kad vaikai būtų laimingi ir namai tvarkingi. Atsikratyti išankstinių nuostatų apie tai, ką kas turi daryti ir koncentruoti dėmesį į tai, ką abiem reikia padaryti, kad gyventi būtų lengviau ir smagiau.
 
  • Stengtis namie nekalbėti apie pinigus. Turėti ir kitų vienijančių temų. Nesvarbu, kad antroji pusė uždirba daug mažiau – tai nepadaro jo darbo menkaverčiu. Jis vis tiek daug dirba, grįžta pavargęs iš darbo ir nori pailsėti. Nepiktnaudžiauti tuo, kad uždirbate daugiau ir nemanykite, kad vien dėlto partneris turi viską daryti už jus.
 
  • Bendrauti, dalytis pareigomis, keisti požiūrį į dalykus, kurie visuomenėje priimti laikyti moteriški arba vyriški. Tik kalbantis galima išspręsti problemas, rasti kompromisą.
 
  • Kalbėti apie finansinių sprendimų priėmimą. Taisyklė, kuris galiojo anksčiau, kad tas, kuris uždirba daugiau turėdavo neginčijamą teisę priimti sprendimus, nepasitaręs su šeimos nariais, dabar nebegalioja ir yra beviltiškai pasenusi. Nepriklausomai nuo gaunamų pajamų ir skirtumo tarp partnerių ar sutuoktinių, prieš priimant svarbius sprendimus reikėtų pasitarti abiems.
 
  • Nesidrovėti ieškoti profesionalios pagalbos. Labai liūdna, kai dėl pinigų išyra santuokos. Santykius reikia puoselėti ir branginti, nes tai geri santykiai – tai turtas, kuriuo ne daug kas gali pasigirti. Jeigu nuolat kartojasi konfliktai dėl pinigų, sprendimų, namų ruošos ir jie atrodo neišsprendžiami, reikėtų pasvarstyti apie tai, ar neverta apsilankyti pas porų konsultantą. Jis gali padėti suprasti vienas kito veiksmus, pakeisti požiūrį ir elgesį, ir taip pagerinti tarpusavio santykius.