Vyrams prarasti darbą gali būti labai psichologiškai sunku. Šiuo sunkiu laiku labai svarbu, kad šalia būtų jautri ir išmintinga moteris. Ką daryti, jeigu staiga vyras prarastų darbą? Kaip galima jam padėti, padrąsinti ir paguosti?

 

"santykiai"

6 patarimai, ką daryti, jei vyras neteko darbo:

 
  • Palikti vyrą ramybėje! Gyvenime gali nutikti įvairiausių situacijų, todėl labai svarbu, kad antroji pusė nepradėtų jo kaltinti, nesvarbu, kokia išėjimo iš darbo priežastis. Vyrams reikia, kad jais tikėtų, pasitikėtų, o kartais – paliktų vienus su savo mintimis. Kartais moterims būna sunku suprasti, kad jiems reikia pabūti vieniems, ramiai apgalvoti situaciją ir rasti geriausią sprendimą. Moterims paprastai reikia aptarti su kažkuo savo problemas, gauti palaikymą iš draugų. Vyrai į draugus kreipiasi vieninteliu atveju: jei patiems nepavyksta rasti sprendimo. Tačiau net tuomet jie turi konkretų prašymą, o ne nori tiesiog išsikalbėti kaip moterys. Moteris turėtų leisti vyrams viską gerai apsvarstyti, pabūti su savo mintimis, neblaškomi išorinių dirgiklių. Pasiūlyti savo pagalbą reikėtų tik tada, kai jis to prašo.
 
  • Neteisti ir kitiems neleisti! Nesvarbu, kas būtų nutikę nereikėtų priekaištauti dėlto, kas nutiko. Moterys taip pat neturėtų leisti, kad ant jų mylimųjų sąžinės liptų šeimos nariai ir draugai. Vyrai bijo pasmerkimo ir paniekos. Antroji pusė turėtų palaikyti sunkiomis akimirkomis, nesmerkti ir neteisti, kad jis yra pats pažeidžiamiausias. Vyras ir taip žino, ką apie jį galvoja jo mylimos moteris mama. Nereikalingi priekaištai nepadės spręsti problemų, o tik dar labiau sumažins savivertę. Ilgainiui jo rankos nusvirs, o akys užges…
 
  • Užuojautai – ne! Jokiu būdu nereikia gailėti dėlto, kas įvyko. Tikras vyras neverkšlena ir nebando pasislėpti po moters sijonu. Jis yra stiprus ir išdidus ir jam reikia stipraus užnugario, o ne mamytės, kuris nušluosto ašaras ir klausosi jo skundų. Todėl geriau palikite savo užuojautą beglobiams šuniukams ir kačiukams.
 
  • Humoro jausmas padeda įveikti net didžiausius sunkumus! Sveikas humoro jausmas ir optimistinis požiūris į specifines situacijas ir į gyvenimą apskritai padeda išvengti niekam nereikalingo neigiamų emocijų proveržio. Tačiau reikėtų vengti ciniškų juokelių, kuriuos galima priimti asmeniškai. Juokai turėtų pakelti nuotaiką ir padėti ištverti sunkius laikus.
 
  • Nedaryti šios klaidos! Didelė klaida pasakyti vyrui, kad ji pati gali išlaikyti šeimą, o jam reikėtų skirti daugiau laiko asmeniniam tobulėjimui ir savęs ieškojimui. Neretai nutinka taip, kad iš moters pinigų gyvenęs vyras galiausiai atranda savo sritį ir palieka ją dėl jaunesnės ir dailesnės sekretorės. Niekas netrukdo vyrui vienu metu ieškoti gero darbo, uždirbti pinigus ir tobulėti. Tai nėra lengva, bet duoda daugiau naudos. Tegul jis kol kas dirba mažiau apmokamą darbą, tik netinginiauja. Nereikėtų atimti iš vyro teisės prisidėti prie bendro šeimos biudžeto.
 
  • Šoko terapija. Supratus, kad vyras nelabai nori ieškoti darbo, galima palikti jį rūpintis namais. Šiuo atveju į darbą eina moteris, juk turi kažkas dirbti pinigus. Iš pradžių reikėtų nepamiršti kasdien sudaryti buities darbų sąrašą (išvirti sriubos prieš jai grįžtant iš darbo, pasiimti vaikus iš darželio ir pan.), kuriuos jis turėtų padaryti, kol moteris bus darbe. Šoko terapija padės suprasti, kad buities rūpesčiai ir vaikų priežiūra – taip pat darbas, kuris, beje, neturi išeiginių ir kartais trunka visą parą. Tai gali paskatinti jį intensyviau ieškoti darbo, kad viskas vėl grįžtų į savo vėžes. Žinoma, galima ir tokia situacija, kad vyrui patiks užsiimti namų ruoša. Tačiau kai kuriose šeimose tai gali būti puiki išeitis!