6 dalykai, kurių nereikėtų aukoti dėl darbo
2016-05-20 10:35Niekas nesiginčija, kad turėti darbą – nuostabu! Darbas leidžia mums nusipirkti naujus batus ir drabužių, o po to jais puikuotis, vaikštant biure. Jis leidžia palepinti vaikus naujais žaislais ar pradžiuginti artimuosius dovanomis. Darbas leidžia pasijusti svarbiems ir reikalingiems. Jis padeda turėti tvarkingą gyvenimą, suprasti, kas mes esame ir kur mes einame. Galimybė įsigyti prabangių daiktų džiugina, tačiau labai svarbu prisiminti, kad net dėl geriausio, labiausiai apmokamo darbo, nereikėtų aukoti kai kurių dalykų.
6 dalykai, kurių nereikėtų aukoti dėl darbo:
- Šeima. Sėdėjimas darbe iki išnaktų – viena iš penkių dažniausių skyrybų priežasčių (kitos keturios: finansinės problemos, neištikimybė, seksualinių poreikių skirtumai, besikišantys tėvai). Jeigu vienas iš partnerių arba abu kenčia nuo darboholizmo, santykiai pradeda vėsti. Tad jei kiekvieną kartą, kai vyksta šeimos šventės ar savaitgalio pasisėdėjimai, o jūs išsijuosę plušate, kad spėtumėte laiku pabaigti projektą, susimąstykite. Darbą galima pakeisti, o laikas, kurį buvo galima praleisti su šeima, gali niekada ir nebesugrįžti. Rekomenduojama planuoti laiką su šeimą taip pat, kaip planuojami susitikimai su verslo partneriais, konferencijos ir kiti svarbūs darbo įvykiai. Galima būtų susikurti savas tradicijas. Pavyzdžiui, penktadienius skirti pietums su šeima arba sekmadieniais visiems kartu apsilankyti (kino) teatre.
- Pomėgiai. Ar prisimenate, kada paskutinį kartą užsiėmėte malonia veikla, nesusijusia su darbo? Susikurkite naują taisyklę, kad kasdien bent pusvalandį skirsite savo pomėgiams. Be to, stenkitės laikytis tokio požiūrio, kad uždarius biuro duris apie darbus pamirštama iki kitos darbo dienos. Kitaip tariant, nepainioti namų su darbu. Reikėtų paprašyti namiškių, nesant svarbiam reikalui, neskambinti į darbą, o kolegų netrukdyti laisvu metu. Savaitgaliais užsiimti malonia, asmeniška veikla: išjungti mobiliuosius telefonus ir vengti tikrinti elektroninį paštą. Asmeniniai pomėgiai ir hobiai mus įkvepia, praplečia akiratį, padeda prasiblaškyti ir atsipalaiduoti nuo darbo šurmulio.
- Sveikata. Sveikas kūnas padeda neprarasti geros nuotaikos, pasitikėjimo savimi ir leidžia išsaugoti guvų protą. Todėl rūpinimasis savo kūnu turėtų būti kiekvieno žmogaus pirmenybė. Nereikia laukti, kol pasireikš streso ir nuovargio simptomai: sportas, sveika mityba ir pratimai akims turėtų tapti neatsiejama kiekvienos dienos dalimi. Visa tai galima atlikti net ir darbo vietoje – tai neužima daug laiko. Nuolatinis rūpinimasis savo kūnu pagerins darbingumą ir tai gali turėti teigiamą įtaką jūsų karjerai. Be to, reikėtų nepamiršti kartą per metus apsilankyti pas gydytoją profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.
- Sveika mityba ir sportas. Nėra kada pavalgyti? Pakeliui į darbą suvalgėte sumuštinį, po to išgėrėte penkis puodelius kavos. Tai geruoju nesibaigs. Nesubalansuota mityba – pagrindinė virškinimo sutrikimų, antsvorio ir senstančios odos priežastis. Jei jūsų darbo vietoje yra valgykla, neignoruokite jos. O jeigu yra virtuvė – tai įsigykite gražią dėžutę pietums ir mėgaukitės sveiku maistu, neiškeldami kojos iš darbo vietos. Be to, valgant namuose ruoštą maistą galima nemažai sutaupyti. Nemėgstate gaminti? Tada galima užsisakyti kartu su kolegomis maisto pristatymą į darbo vietą. Valgymas kartu padės geriau pažinti bendradarbius, o gal net susirasti naujų draugų.
- Kelionės. Datas galima pamiršti, bet įspūdžiai visada lieka galvoje. Net pati geriausia kava neprilygsta arbatos puodeliui kur nors Šri lankoje, net pačios geriausios raiškos monitorius neperteikia nepaprasto Provanso regiono grožio. Nereikėtų atsisakyti atostogų, pasinaudokite proga kur nors išvykti savaitgalį (miesto gyventojams dažnai patinka pabūti gamtos prieglobstyje, kaimo sodyboje). Įprasto gamtovaizdžio pakeitimas padeda pašalinti įtampą ir grįžti į darbą su nauja energija. Be to, grįžę turėsite daug ką papasakoti savo kolegoms.
- Išsilavinimas. Stabilus darbas – ne priežastis apleisti mokslus. Galima gauti magistro laipsnį, lankyti papildomus kursus, kurie suteiks solidumo jūsų gyvenimo aprašyme arba mokytis kažko dėl savęs: tarkime, tapti jogos mokytoju, išsilaikyti vairavimo teises arba išmokti vairuoti ekstremaliomis sąlygomis, gilinti kalbų įgūdžius arba mokytis naujų. Nereikėtų pasilaidoti darbo rutinoje, reikėtų rasti užsiėmimą, kuris teiktų džiaugsmo. Tada ir darbas nebeatrodys toks nuobodus ir vienodas.
Darbas turi savybę įtraukti ir nebepaleisti. Tačiau norint išvengti darboholizmo, reikia įdėti šiek tiek pastangų. Visada atsiminti, kad tai darote dėl brangiausio žmogaus – savęs. Kol kas dar niekas nesigailėjo, kad praleido per mažai laiko dirbdamas.