Santuokoje trūksta sekso? Jūs ne vieni! Vienas dažniausių užklausų internetinės paieškos svetainėse yra „santuoka be sekso“. Ši problema pasaulio gyventojus tris kartus dažniau kamuoja negu „nelaiminga santuoka“ ir aštuonis kartus dažniau negu „santuoka be meilės“. Dauguma ieškančių atsakymų yra moterys, kurios nori rasti paaiškinimą, kodėl jų vyrai neturi noro mylėtis. Tačiau net ir tokioje situacijoje yra sprendimo būdų.

 

seksas

6 dalykai, kurie yra būdingi santuokai be sekso:

 
  • Žinoti, kad jūs ne viena. Daug moterų santuokoje yra ta pusė, kuri turi didesnį lytinį potraukį, bet moterys apie tai vengia kalbėti net tarpusavyje. Dėlto iš dalies kaltos žiniasklaidos priemonės, verčiančios moteris manyti, kad vyrai santykiuose nuolat trokšta sekso. Tačiau realybė yra tokia, kad moterys gyvena santuokoje be sekso. Moterims labai svarbu turėti kažką, kas jas palaiko, bendrauti su panašaus likimo dailiosios lyties atstovėmis. Yra forumų, kur moterys gali pabendrauti, pasidalyti savo patirtimi, pasiguosti.
 
  • Nekaltinti savęs. Tai gali būti ne jūsų kaltė, todėl nereikėtų savęs kaltinti. Jeigu vyras neinicijuoja sekso, tai nereiškia, kad moteris nėra seksuali. Dažnai vyrai nustoja domėtis lytiniais santykiais, kai patiria stresą arba erekcijos sutrikimų, apie kuriuos bijo kalbėti su moterimis. Vyrai savo seksualumą supranta kaip gebėjimą atlikti lytinį aktą ir, jeigu erekcijos nepavyksta pasiekti tada, kada norisi, jie liaujasi stengęsi. Moteris turėtų išlikti švelni ir pasakyti, kad nedarys jokio spaudimo, kad jis žūtbūt pasiektų finišo tiesiąją. Tegul jis žino, kad jūs vis tiek norite būti šalia, bučiuotis ir glamonėtis, o jei norėsite daugiau, tai pati tuo pasirūpinsite. Jeigu jis norės prisijungti, gali būti, kad tai jį sujaudins labiau negu kad buvo susijaudinęs iki tol. Nelaukti, kol jis viską padarys. Normalu lytiniuose santykiuose moterims būti dominuojančia, aktyvesne puse.
 
  • Suprasti, kas lytinis potraukis natūraliai gali sustiprėti ir susilpnėti. Amžius ir stresą keliantys veiksniai (darbas keliose darbovietėse, vaikai, šeima, namai ir rūpinimasis savimi) mažina libido. Jeigu sekso nebuvo jau kelis mėnesius ir jus tai neramina, reikėtų imtis veiksmų. Gali padėti nuoširdus pokalbis, jeigu priežastys psichologinės. Tačiau jeigu vyrui daugiau nei 40, priežastys gali būti fiziologinės (erekcijos sutrikimai). Šiuo atveju gali padėti vizitas pas gydytoją. Jeigu priežastis – sumažėjęs fizinis patrauklumas – reikėtų žinoti, kad tai mažai ką bendro turi su antrosios pusės išvaizda, bet daugiau su tuo, kad santuokoje jaučiasi nelaimingi, yra neišspręstų problemų.
 
  • Įkalbėti sutuoktinį apsilankyti pas gydytoją. Jeigu vyras turi erekcijos sutrikimų arba negali išlaikyti (patirti) erekcijos, gali būti, kad priežastis susijusi su prostatos sveikata, todėl reikėtų apsilankyti pas gydytoją. Užregistruokite sutuoktinį pas urologą. Jeigu tyrimai parodys, kad vyras neserga vėžiu, testosterono lygis normalus, rekomenduojama pakalbėti apie tai, kas kelia jam nerimą, stresą, paanalizuoti santykius ir dėl ko kyla šios problemos.
 
  • Įsitikinti, kad antroji pusė taip pat nori spręsti šią problemą ir stengtis pagerinti situaciją. Jeigu partneris nenori kartu lankytis pas porų konsultantą ar seksologą. Santykių problemas reikia spręsti dviese, jeigu vienas iš sutuoktinių to daryti nenori, reikėtų susimąstyti apie tai, kur link veda jūsų santykiai.
 
  • Skirti laiko intymumui. Jeigu abu partneriai nori pagerinti situaciją, įžiebti aistros ugnį gali būti gana paprasta. Šiek tiek romantikos dar niekam nepakenkė. Galima išbandyti sekso žaislus, naujas sekso pozas, naujas vietas ir netikėtas romantines situacijas. Susikurti intymią atmosferą, žvelgti vienas kitam į akis, laikytis už rankų, kalbėti apie jausmus. Atskleisti antrajai pusei savo slaptą erotinę fantaziją, paklausti jo, ar norėtų tai išbandyti. Tokie pokalbiai gali būti net intymesni negu seksas!