Vienas iš būsimų Naujųjų metų tikslų tikriausiai bus susijęs su santykiais ir meile. Naujausiais metais rekomenduojama pamiršti pasenusias ir neefektyvias taisykles, kaip užmegzti ir palaikyti santykius ir susikurti naujas, veiksmingesnes. Iš tikrųjų keista, kad vis dar klausome patarimų, kurie yra morališkai pasenę, nepraktiški ir seksistiški. Mes draudžiame sau daryti tai, kas sukelia gerus jausmus ir galiausiai dėlto jaučiamės prislėgti ir nepatenkinti. Pasimatymų taisyklės be reikalo riboja ir dažniausiai iš to nebūna nieko gero. Kai kurias pasenusias taisykles laikas jau pamiršti!

 

santykiai

5 pasenusios santykių taisyklės, kurias jau reikėtų pamiršti:

 
  • Trijų dienų taisyklė. Liaudies išmintis sako, kad sutikus dominantį asmenį, reikia neskubėti jam apie save priminti. Pavyzdžiui, susipažinus su patraukliu asmeniu vakarėlyje, reikia išlaukti tris dienas, kol galėsite jam parašyti arba paskambinti. Tačiau nuo kada rodyti dėmesį kitam yra blogai? Žmonės mėgsta kitus žmones, kurie nėra jiems abejingi. Tad pamirškite šią kvailą taisyklę ir parašykite dominančiam asmeniui tada, kada norisi. Jeigu jam nepatiks, kad ėmėtės iniciatyvos, tai galbūt jis ir nebuvo geriausias pasirinkimas.
 
  • Nepermiegoti per pirmąjį pasimatymą. Seksualinė chemija ir galimybė užmegzti ilgalaikius santykius nėra tarpusavyje nederantys dalykai. Idealu atveju yra ir tai, ir tai. Daug žmonių, kurie pasimyli per pirmą pasimatymą, užmezga ilgalaikius santykius, nors jų santykiai prasidėjo kaip vienos nakties nuotykis. Yra tyrimų, kurie rodo, kad žmonės, kurie greitai permiega, yra mažiau patenkinti santykiais, tačiau gali būti, kad taip yra ne paties sekso, bet dėlto, kad žmonės daugiau dėmesio skiria lytiniam aktui, bet ne emocinio ryšio užmezgimui (intymumui). Tačiau jeigu skirsite laiko ir intymumui stiprinti, ne tik seksui, nebus ko nerimauti. O jeigu kas nors smerkia jūsų pasirinkimą mylėtis tada, kada to norite – tai akivaizdus ženklas, kad tas žmogus yra ne jums!
 
  • Eiti į pasimatymus tik su tais, kurie atitinka specifinius reikalavimus. Mes esame įsitikinę, kad žinome, kas mus labiausiai tinka, tačiau kartais galime likti nustebę, kad pasiteisino dalykai, kurie mums, mūsų nuomone, turėjo visiškai netikti. Specifinės taisyklės, kad į pasimatymą eisite tik su tam tikros išvaizdos žmonėmis, kurie turės universitetinį išsilavinimą arba kurie gyvens netoli, gali „nurašyti“ potencialius gerus kandidatus į širdį ir ranką. Labai svarbu turėti standartus, bes taip pat svarbu paklauskite savęs, ar dėl tų standartų nesumažinate tikimybės rasti jums tinkančią antrąją pusę. Žinoma, jeigu jūsų kriterijai antrajai pusei yra tik tokie, kad neturėtų kriminalinės praeities ir apmokėtų savo pačių sąskaitas, tai nieko keisti nereikia.
 
  • Laukti, kol vyras žengs pirmąjį žingsnį. Labai dažnai (per dažnai) moterims visi, kas netingi, patarinėja, kad jos privalo laukti, kol vyras žengs pirmąjį žingsnį. Tai yra visiškas melas! Moterys, kurios pirmos nusiunčia žinutę vyrams internetinėse pažinčių svetainėse turi didesnę sėkmės tikimybę negu vyrai ir, manoma, galiausiai susiporuoja su patrauklesniais partneriais negu tos moterys, kurios laukia, kol joms pirmi parašys vyrai. Dabar XXI amžius, nepamirškite! Pasitikėjimas savimi ir ryžtingumas yra vertinamos moterų savybės. Netikėkite tais, kurie sako, kad tokios savybės atstumia! Tai melas!
 
  • Bandyti susidraugauti su savo brangiausiojo draugais arba atvirkščiai. Net jei dauguma žmonių jums sakys, kad reikia daryti kitaip, patikėkite: jums nėra būtina leisti laiką ir susidraugauti su antrosios pusės draugais (taip pat ir jūsų antrajai pusei nebūtina to daryti). Labai patogu, kai savo ir partnerių draugų ratą galima sujungti į vieną, tačiau svarbiausia, kad jūs mėgtumėte vienas kito kompaniją, o nebūtinai kiekvieną žmogų, kurį partneris laiko savo draugu. Antroji pusė turėtų gerbti asmeninį pasirinkimą neleisti laiko nepatinkančioje draugijoje.