Kartais laiku papasakota istorija apie kitus žmones, atsidūrusius panašiose aplinkybėse, padeda priimti teisingą sprendimą. Filmai irgi gali būti terapiniai. Štai keletas rekomendacijų tiems, kurie išgyvena sunkų laikotarpį. Galbūt žiūrėdami į šių filmų herojes ir herojus, rasite atsakymus į savo klausimus.

 

filmai

5 filmai, kurie padės išsaugoti meilę:

 

1- „Mes tikime meile”, 2011 („W.E.”). „Norėjau suprasti, kokia turėjo būti meilė, kad gimęs karaliumi ir valdydamas imperiją vyras atsisakytų savo likimo dėl moters”, – taip savo sprendimą režisuoti šį filmą aiškino Madonna. Filmo siužetas paremtas tikrais įvykiais ir tyrinėja amerikietės Wallis Simpson ir Anglijos karaliaus Edvardo VIII santykių istoriją: siekdamas santuokos su išsiskyrusia užsieniete, Edvardas atsisakė sosto. Originalus filmo pavadinimas „W.E.” yra Wallis ir Edwardo vardų monograma. Nepaisant prieštaringų kritikų atsiliepimų, filmas yra gražus ir pamokantis. Jei atmestume aukštuomenės blizgesį, liktų du žmonės, kurių pasirinkimui nepritarė nei jų aplinka, nei šeima. Antrosios pusės šeimos nemeilė ir išpuoliai sutrikdė ne vieną santuoką. Wallis ir Edwardui pavyko atsilaikyti. Jie visą gyvenimą gyveno kartu – nepripažinti, pasmerkti, bet nesigailintys savo sprendimo.

 

2- „Vienintelis, kurį myliu”, 2014 („The One I Love”). Ethanas ir Sophie susiduria su problema, kuri žinoma visiems patirties turintiems sutuoktiniams. Kažkuriuo momentu abu suprato, kad santykiai tapo beprasmiai, o antroji pusė pernelyg dažnai nepateisino lūkesčių. Terapeutas, į kurį kreipėsi pora rekomendavo įdomų būdą, kaip atgaivinti jausmus: savaitgalį nuvykti į romantišką vietą. Jaukiuose namuose kaime herojai atranda vienas kito… duplikatus, tik idealius, neturinčius erzinančių bruožų ir nepakeliamų įpročių. Filmas kelia klausimus, aktualius kiekvienai porai: kaip mylėti patį žmogų, o ne jo idėjas apie jį, kaip išlikti savimi santykiuose ir galiausiai – ar verta išsaugoti šeimą, jei antroji pusė nėra „tobula”.

 

3- „Meilė”, 2012 („Amour”). Paryžiečiai Georgesas ir Anne, nusipelnę muzikos mokytojai, visą ilgą gyvenimą nugyveno meilėje ir harmonijoje. Jų santuokos išbandymas buvo Anne’os liga – insultas, paralyžius, vežimėlis, maitinimas šaukštu, išblėsęs protas. Anne gėdijasi su ja vykstančių metamorfozių, tačiau į ligoninė grįžti nenori. O Georgesas vis dar mato savo žmonoje gražią jaunystės mylimąją ir ketina ja rūpintis iki paskutinio atodūsio. Michaelio Haneke šedevras kupinas poetinės simbolikos ir subtilių emocijų. Filmo apie meilės kovą su liga pabaiga yra iš anksto nuspėjama. Žinoma, Georgesas ir Anne pralaimi. Žinoma, jie laimi. Filmas „Meilė” yra labai gražus priminimas apie tai, kas iš tikrųjų svarbu, kai susiduriame su amžinybe.

 

4- „10 000 km”, 2014 („Long Distance”). Pasaulinė globalizacija, pandemija, užsitęsusios verslo kelionė, santuokos, kai sutuoktiniai kartu negyvena, bet susitikinėja, internetinės pažintys – šiandien tūkstančiais porų yra atskirtos. Kuo didesnis atstumas ir kuo ilgesnis išsiskyrimas, tuo sunkiau išlaikyti kasdienines smulkmenas – trumpus apsikabinimus ar plepėjimą gaminant maistą –, kurios padeda išlaikyti jausmus. Alex ir Sergi negali gyventi vienas be kito nė dienos ir net galvoja apie vaiką, tačiau tuomet poros planus nutraukia netikėta merginos verslo kelionė į kitą žemės kraštą. Alex sutinka su labai perspektyvia vienerių metų sutartimi dirbti Los Andžele, o Sergi lieka Madride. Dabar tarp jų yra 10 tūkst. km. Kai vienas atsibunda, kitas eina miegoti ir vienintelis ryšys tarp įsimylėjėlių yra vaizdo skambučiai. Naudodamiesi „Skype” jie kartu gamina maistą, dainuoja dainas, aptaria aktualijas… Bet ar jų santykiai gali išgyventi be galimybės apsikabinti vienas kitą ir, kilus sunkumams, paverkti vienas kitam ant peties?

 
5- „Ponia Dautfajė”, 1993 („Mrs. Doubtfire”). Maloni, jaudinanti komedija pasakoja apie finansinių nesutarimų šeimoje pasekmes. Danielis Hillardas dirba animacinių filmukų balso aktoriumi – jam tai puikiai sekasi, bet daug pinigų neatneša. O dėl to siautėja jo energinga ir dalykiška žmona Miranda: juk kaip išmaitinti tris vaikus už centus?! Dėl to pora išsiskiria, o teismo sprendimu Danielis gali matytis su vaikais tik kelias valandas per savaitę. Vilties netekęs tėvas įsidarbina… namų šeimininke savo buvusioje šeimoje. Norėdamas tai padaryti, jis kiekvieną dieną praleidžia kelias valandas keisdamas savo išvaizdą (makiažo meistrės, sukūrusios šį Robino Williamso įvaizdį šiame filme, gavo „Oskarą” už savo darbą) – tačiau atrodo, kad apsimetinėjimas vertas pastangų. Vaikai leidžia laiką suu tėvu, jis už tai gauna pinigų ir net tikisi susigrąžinti buvusiąją. Nepaisant daugybės tikrai juokingų akimirkų, filmas apima problemas, kurios yra svarbios daugeliui santuokų.