Sezoninis plaukų slinkimas, ypač rudenį ir pavasarį, yra natūralus dalykas. Tai natūralus organizmo atsakas į metų laikų pokyčius. Tokį plaukų slinkimą paprastai galima nesunkiai sustabdyti, naudojant natūralias priemones nuo slinkimo ir tinkamai rūpinantis plaukais.

 

plaukai

5 būdai, kaip kovoti su pavasariniu plaukų slinkimu:

 
  • Auksinio ūso užpilas. Tikrasis iš Meksikos kilusio augalo pavadinimas kvapioji kalizija (lot. Callisia fragrans) dažnai auginamas kaip kambarinis augalas. Tačiau jis ne tik puošia interjerą, bet ir yra vaistas nuo daugelio ligų. Teigiama, kad auksinio ūso užpilas gali sustabdyti plaukų slinkimą ir pagerinti jų būklę. Užpilą paruošti taip: vieną auksinio ūso lapą užpilti litru verdančio vandens ir palaikyti per parą. Šiuo užpilu trinti plaukų šaknis.
 
  • Svogūno kaukė plaukams. Teigiama, kad svogūnų kaukės efektyvumas lygus 87 %, Vis dėlto daugelis nesiryžta jos išbandyti dėl nemalonaus kvapo. Tačiau jo galima išvengti svogūnų sultis, sumaišius su citrinų sultimis ir medumi. Beje, tokios kaukės nerekomenduojama laikyti ilgiau negu nurodyta (tai padės išvengti ilgai išliekančio svogūnų „aromato“). Kaukę laikyti 15 – 30 minučių ir kartoti 2 – 3 kartus per mėnesį, kol plaukai nustoja slinkti.
 
  • Ricinos aliejus stipresniems ir sveikesniems plaukams. Aliejų šiek tiek pašildyti ir nedideliu kiekiu ištepti visus plaukus nuo šaknų iki galiukų, pirštų galiukais pamasažuoti ir galvos odą. Tada užsidėti dušo kepuraitę, galvą apvynioti rankšluosčiu ir taip pabūti 1,5 – 2 valandas. Po to ištrinkti plaukus su natūraliu šampūnu.
 
  • Dilgėlių nuoviras nuo plaukų slinkimo. Šį receptai, ko gero, naudojo ir mūsų prosenelės, ir močiutės, ir mamos, ir mes, ir mūsų vaikai naudoja ar naudos. Negali būti, kad tiek kartų būtų klydusios. Ir iš tiesų moksliškai įrodyta, kad dilgėlėse yra daug vitaminų ir mineralinių medžiagų: C, K, A, B grupės vitaminų, geležies, kalcio. Saują šviežių ar džiovintų dilgėlių užpilti 0,5 l verdančio vandens, palaikyti 7 – 10 minučių, kad pritraukti ir šiuo nuoviru skalauti plaukus.
 
  • Tankių ir žvilgančių Italijos moterų plaukų paslaptis – nuostabiai kvepiantis rozmarinas. Teigiama, kad rozmarinų aliejus skatina ląstelių dalijimąsi, plečia kraujagysles ir stimuliuoja plaukų svogūnėlius ir taip skatina naujų plaukų augimą. Plaukų priežiūrai dažniausiai naudojamas eterinis rozmarinų aliejus, kurio galima lašinti į šampūnus, kondicionierius, plaukų skalavimo skysčius, aliejus ir losjonus. Rekomenduojama reguliariai naudoti aliejaus (alyvuogių, kokosų, migdolų ar kt.) kaukę su pora lašelių eterinio aliejaus. Ištepus plaukus šiuo mišiniu švelniai pamasažuoti galvos odą. Pastaba! Šio aliejaus nerekomenduojama naudoti sergantiems epilepsija, turintiems aukštą kraujo spaudimą ir nėščioms moterims.
 

Dar keli trumpi patarimai, kaip kovoti su sezoniniu plaukų slinkimu:

 
  • Pradėti praktikuoti jogą, sportuoti ir skirti pakankamai laiko miegui. Tai padeda sumažinti neigiamą streso poveikį plaukams ir sustabdyti jų slinkimą.
 
  • Vartoti daugiau geležies. Pakankamas geležies kiekis padeda užtikrinti, kad plaukai augtų gražūs ir sveiki. Mineralo gausu raudonoje mėsoje, tamsiai žalios spalvos lapinėse daržovėse, pavyzdžiui, špinatuose, kiaušinių tryniuose.
 
  • Pasikalbėti su savo gydytojų apie kai kurių vaistų dozių sumažinimą. Plaukai slinkti gali dėl vaistų, skirtų aknei gydyti, beta blokatorių, antidepresantų, antikoaguliantų ir nesteroidinių vaistų.
 
  • Vartoti receptinius melatonino preparatus (gali būti vartojamas per burną arba injekcijomis). Melatonino papildus naudoti kiekvieną rudenį ir pavasarį.