4 patarimai, kaip nešti rankinę, kad nekenktų sveikatai
2017-12-20 11:17Vidutiniškai moters rankinė sveria 2,7 kg ir daugiau. Dailiosios lyties atstovės pusiau rimtai, pusiau juokais sako, kad į ją susideda pusę savo gyvenimo. Tačiau ar iš tikrųjų kiekvieną dieną visko prireikia? Greičiausiai dauguma daiktų, kurie skirti nenumatytiems atvejams, dažniausiai taip ir lieka gulėti rankinės dugne. Itin sunkių rankinių moterims nerekomenduojama nešioti kasdien, nes tai gali pakenkti sveikatai, įspėja net visuomenės sveikatos specialistai ir gydytojai.
Nešiojant sunkią rankinę ant peties reikia šiek tiek kilstelėti petį ir palinkti į priešingą pusę, kad rankinė nenukristų ir išlaikytumėte pusiausvyrą. Ilgainiui nešiojant ant peties kabinamas, sunkias rankines gali iškrypti stuburas.
Dėl iškrypusio stuburo gali varginti nugaros, kaklo, pečių ir raumenų skausmas ir įtampa, skausmas bus dar intensyvesnis, jeigu asmuo turi stuburo išvaržų. Vaikams tai gali sukelti skoliozę. 2013 metų tyrimas, publikuotas moksliniame leidinyje „Journal of Physical Therapy Science“ nustatė, kad nuolat nešiojant rankinę ant vieno peties, ilgainiui pasikeičia eisena. Todėl rekomenduojama rankinę nešioti, atsižvelgiant į sveikatos specialistų patarimus.
4 patarimai, kaip nešti rankinę, kad nekenktų sveikatai:
- Nešti dvi rankines. Svorių paskirstymas abiem pečiams sumažina apkrovą stuburui, todėl laikysena išlieka tiesi. Vengti pečių asimetrijos, kurią sukelia nevienodi svoriai. Jeigu tenka nešti didesnį svorį, geriausia jį padalyti į dvi rankines ir nešti vieną rankinę ant vieno, o kitą rankinę – ant kito peties.
- Sumažinti rankinės svorį. Moksliniame leidinyje „Journal of Physical Therapy Science“ rašoma, kad rankinė niekada neturėtų viršyti 10 % kūno svorio. Tai reiškia, kad 65 kg sverianti moteris niekada neturėtų nešioti rankinės, sveriančios daugiau nei 6,5 kg. Tačiau rekomenduojama kasdien nešioti dar lengvesnes rankines. Jeigu rankinė sveria nuo 2,7 iki 3,2 kg rekomenduojama neštis dvi rankines, kad svorį būtų galima tolygiai paskirstyti. Patariama prieš išeinant iš namų pasverti rankinę, kaip kad sveriate rankinį bagažą, prieš vykdami į oro uostą. Iš pradžių pasisverti patiems, po to pasverti rankinę ir iš pirmojo skaičiaus atimti antrąjį. Apskaičiavus įsitikinti, kad rankinės svoris tikrai neviršija daugiau nei 10 % kūno svorio. Išimti nebūtinus daiktus iš rankinės. Nežinote, kas tai? Nereikalingiausi daiktai moters rankinėje: daugiau nei vieni lūpų dažai, kelios užrašinės (viena skirta darbiniams, kita – asmeniniams reikalams), kosmetikos priemonių mėginukai, prieskoniai ir maisto pagardai (cukrus, druska, kečupas, majonezas, pipirai), visos turimos vizitinės ir nuolaidų kortelės (pasiimti tik tiek, kiek tądien būtina), nenaudojami raktai, lipni juostelė, sulūžę daiktai, tamponai, receptai ir etiketės, maišeliai, vaistai, plaukų priežiūros priemonės, dezodorantas, sena nagų dildė, popierinės nosinaitės, užkandžiai, panaudoti bilietai ir kuponai ir kt.
- Rankinė nebūtinai turi būti permetame per petį. Geriausias ergonomiškas pasirinkimas yra kuprinė. Rankinė, kabinama skersai per krūtinę, yra šiek tiek geresnis variantas negu rankinė, nešiojama ant peties, tačiau taip pat gali didinti įtampą kaklui. Jeigu vis dėlto nuspręsite nešioti rankinę ant peties, bent jau reguliariai keiskite petį, ant kurio nešiojate rankinę.
- Stiprinti nugaros raumenis. Nepriklausomai nuo to, kiek sveria jūsų rankinė, labai svarbu turėti sveiką stuburą ir stiprią nugarą, jei norite turėti gerą laikyseną. Rekomenduojama reguliariai mankštinti nugarą, daryti specialius pratimus (atsispaudimus, pritūpimus, tempimo pratimus ir kt.). Gera laikysena priklauso nuo nugaros būklės, todėl mankšta yra būtina.