Širdžiai neįsakysi… Žmogus žino, kad geriau neįsimylėti to, kuris nėra vienišas, bet kartais jausmai nepaiso logikos ir sveiko proto balso. Dažniausiai tokie santykiai pasmerkti iš anksto, sukelia daug širdgėlos ir skausmo. Jeigu taip nutiko, kad pajutote užgimstančius švelnius jausmus kažkam, kam nederėtų jų rodyti, vertėtų pasvarstyti apie kelis dalykus.

 

santykiai

4 patarimai, ką daryti pamilus tą, kuris jau yra įsipareigojęs:

 
  • Būti sau sąžiningu. Nesvarbu, koks meilės objektas atrodytų nuostabus, sutikite, kad pradėti romaną su žmogumi, kuris jau yra įsipareigojęs kitam, nėra geriausias pasirinkimas. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokie jūsų tikrieji tikslai. Paprastai žmonės nėra linkę rinktis partnerių, kurie jau yra vedę ar „užimti“. Tokie santykiai vienišų žmonių dažniausiai nedomina, nes jau įsipareigoję vyrai ir moterys paprastai ieško tik trumpalaikių santykių, sekso. Tikėtis ilgalaikių santykių nė neverta. Užmezgę tokius santykius jie kartais susitiks smagiai praleisti laiko, bet po to bus visiškai laisvi gyventi ir daryti taip, kaip jie patys nori. Gali būti, kad svetimo vyro ar moters geidžiate, nes vilioja „uždrausto vaisiaus“ skonis. Labai dažnai vienišas žmogus susižavi vedusiu vyru (ištekėjusia moterimi), nes jį pasąmonės lygmenyje jaudina galimybė išbandyti kai ką netradicinio, rizikingo ar net amoralaus. Taip pat į tokius santykius linkę asmenys, mėgstantys konkuruoti, varžytis su kitais. Jie gali aktyviai vilioti susituokusį vyrą ar moterį vien tam, kad įrodytų, kad yra pranašesni negu jų teisėtas sutuoktinis ar ilgalaikių santykių partneris. Moteris taip pat gali patraukti vedę vyrai, kurie yra ramūs, brandūs, labiau patyrę, turintys daugiau seksualinių įgūdžių, ypač jeigu praeityje jos mezgė santykius su vyrais, kurie elgėsi labai vaikiškai, neatsakingai ir nerūpestingai. Išsiaiškinti priežastį, kodėl traukia nelaisvi vyrai arba moterys, yra pirmas žingsnis, siekiant kažką pakeisti gyvenime.
 
  • Trys – tai minia. Pamilus kažką, kas jau yra įsipareigojęs kitam, padidėja rizika, kad apsės mintis apie tikrąją mylimojo antrąją pusę. Jeigu jo ar jos nepažįstate, greičiausiai pradėsite galvoti, kaip ji ar jis atrodo, kaip elgiasi lovoje, kaip jam ar jai sekasi karjeroje ir kokia jo ar jos finansinė padėtis. Bandysite suprasti, kodėl jūsų mylimasis vis dar tebėra su tuo žmogumi ir nesiryžta skyryboms. Jeigu tą žmogų pažįstate, galite pradėti jausti pyktį ir pavydą. Tačiau tokios mintys nieko gero neduoda ir nepadeda nusiraminti, ypač jei suprantate, kad antroji jūsų mylimojo pusė yra patrauklesnė, turtingesnė ar kaip nors kitaip geresnė nei jūs. Ilgainiui tokios mintys gali pradėti kenkti jums patiems. Apsėsti įkyrių minčių galite pradėti nekreipti dėmesio į savo pačių gyvenimą. Tada jūsų gyvenimas bus pilnos savigailos, negatyvumo. Galiausiai nei jūs patys, nei jūsų mylimasis nebeatpažins jūsų, todėl liksite vieni.
 
  • Pabandyti ir užbaigti. Mylėti žmogų, kuris niekada nebus jūsų, visada yra labai skausminga. Jeigu tikrai žinote (jaučiate), kad nėra jokios tikimybės, kad mylimasis paliks savo partnerį(-ę), tuomet geriausiai išeiti patiems. Pabandykite gyvenime susirasti naujų, įdomių interesų. Susigalvokite naują hobį ar pradėkite mokytis naujos kalbos. Įstokite į klubą, kuris visada domino, bet kuriam anksčiau niekada nerasdavote laiko. Jeigu šiuo metu neturite darbo, pradėkite ieškoti dabar. Kai užpildysite gyvenimą kita veikla ir mokysitės naujų dalykų, neturėsite laiko mąstyti apie tai, ko neturite. Iš pradžių gali būti sunku vėl pradėti bendrauti su kitais žmonėmis. Tačiau vis tiek reikėtų neatmesti kvietimų ir eiti susitikti su draugais ar kolegomis po darbo. Lankytis vakarėliuose, šventėse, priklausyti didesnei žmonių grupei. Neskubėti vėl pradėti eiti į pasimatymus. Duoti sau laiko. Jeigu patiems nepavyksta atsikratyti įkyrių minčių, nereikėtų bijoti ieškoti pagalbos psichoterapeuto kabinete. Psichoterapeutai padės atrasti veiksmingų sprendimų, susidoroti su savo jausmais, atmetimu ir toliau tęsti gyvenimą.
 
  • Pagalvoti apie savo galimybes. Kartais žmonės randa pateisinimų būti su tuo, kuris jau yra įsipareigojęs. Galbūt tas žmogus jumyse randa moralinę ar emocinę paramą, kurios neranda pas savo partnerį. Tačiau jeigu santykiai su antrąja puse pasitaiso, trečias žmogus lieka nebereikalingas. Gali būti ir taip, kad pora jau skiriasi ir trečias žmogus reikalingas tiesiog tam, kad prablaškytų, praskaidrintų nuotaiką. Kai jis atgaus savo pusiausvyrą, jis paliks ir tą asmenį ir pradės santykius kurti dar su kitu žmogumi. Pagalvokite ir apie tai, kad galite mylėti kitą ir neturėti su juo jokių romantinių ryšių. Meilė, prieraišumas, pasitikėjimas, mėgavimasis vienas kito kompanija gali egzistuoti ir be sekso ir romantikos. Galbūt verta perkelti šiuos santykius perkelti į kitą lygmenį, platoniškos meilės, kuriame jūs išliekate atviri naujiems santykiams, bendraujate su patinkančiu žmogumi ir neardote dviejų žmonių santykių.