Vasarą, kai termometro stulpelis gerokai šokteli į viršų, karštį, ypač miesto zonose, gali būti sunku ištverti. Oro kondicionieriai gali padėti sukurti palankesnę aplinką darbui ar poilsiui namuose, tačiau tik tuomet, jeigu jie naudojami teisingai. Oro kondicionierių naudojimas gali būti siejamas su tam tikromis patologijomis (dauguma iš jų – gerybinės, bet yra ir rimtesnių, sunkesnių). Todėl būtina imtis atsarginių priemonių.

 

persalimas

3 taisyklės, kaip saugiai naudotis oro kondicionieriais:

   
  • Vengti didelių oro temperatūros pokyčių. Idealiu atveju oro temperatūros skirtumai viduje ir lauke neturėtų skirtis daugiau nei 8°. Jeigu skirtumas didesnis, didėja peršalimo rizika (gali pradėti perštėti gerklę, atsirasti sloga, varginti galvos skausmas, sausos akys ir raumenų mėšlungis). Jeigu temperatūrų skirtumas yra per didelis, gresia terminis šokas, dėl kurio žmogus gali prarasti sąmonę arba gali net atsirasti kvėpavimo nepakankamumas. Rekomenduojama visada stebėti temperatūrą viduje ir lauke ir stengtis užtikrinti, kad skirtumas nebūtų didesnis negu 5 – 8°. Taip pavyks išvengti nemalonių simptomų ir tai netgi bus naudinga aplinkai. Be to, reikėtų biure, automobilyje turėti švarkelį ar skarą, kuria būtų galima apsigobti, kai pasidaro per šalta. Apranga taip pat gali padėti kontroliuoti skirtumą tarp temperatūrų viduje ir lauke.
 
  • Vengti tiesioginės oro srovės. Miegoti priešais veikiantį oro kondicionierių nėra geriausia išeitis, kad ir kaip karšta būtų, nes tada beveik garantuotai prabusite, jausdami gerklės arba kaklo skausmą. Kaklą gali net būti sunku pajudinti. Rekomenduojama vengti tiesiogiai į jus pučiamos oro srovės. Nešiojamą oro kondicionierių geriau laikyti ne pačiame miegamajame, bet gretimame kambaryje ir palikti atviras duris. Tos pačios taisyklės laikytis ir automobilyje: stebėti, kad oro kondicionierius nepūstų šalto oro tiesiai į jus.
 
  • Prižiūrėti oro kondicionierių namuose. Labai dažnai sveikatos problemos yra susijusios su prasta prietaiso priežiūra. Norint išvengti kvėpavimo sutrikimų, susijusių su oro kondicionavimu (alergijų, legioneliozės) reikia tinkamai prižiūrėti oro kondicionierių (valyti filtrus ir pan.). Kai kurie infekcijų sukėlėjai, pavyzdžiui, bakterijos legionelės, gali pradėti daugintis ant oro kondicionierių sienelių, todėl kondicionierius būtina reguliariai valyti.