Net ir mėgstamiausios kojinės plyšta, pasimeta arba tampa tiesiog nebetinkamos mūvėti. Dažniausiai tokios kojinės keliauja į šiukšlių dėžę, o galbūt be reikalo. Yra daugybė būdų, kaip jas prikelti naujam gyvenimui. Pavyzdžiui, prie senų kojinių prisiuvus keletą detalių, gali gautis lėlė marionetė. Iš kelių kojinių – keli, skirtingi personažai. Tebūnie lėlių teatras namuose! Sakoma, kad tokie žaislai lavina vaikų intelektą, išradingumą ir fantaziją.

 

kojines

Senos kojinės, kurių pora kažkur dingo, gali praversti keliaujantiems žmonėms. Kompaktiškai sutalpinti daiktus į lagaminą – ne pati lengviausia užduotis. Neapsaugoti batai neretai susibraižo ir nusitrina arba ištepa kitus lagamine sukrautus daiktus. To būtų galima išvengti, įkišus batus į senas, dideles kojines.

 

Nebemūvimas kojines išskalbti ir į jų vidų įberti sausų kavos pupelių arba kvapnių žolynų, užrišti ir pakabinti drabužių spintoje arba padėti į šaldytuvą. Aromatingas maišelis – kojinė, pripildytas kavos pupelių ir džiovintų augalų, sugers nemalonius kvapus.

 

Tolimose pakampėse sunku nuimti voratinklius. Netikėta idėja: ant šluotos koto ar kito pagalio užmauti ir pritvirtinti seną kojinę – su ja galima pasiekti net atokiausius ir sunkiausiai prieinamus kampus.

 

Pastaruoju metu madingi jaukūs ir mieli puodelių „megztukai“. Taip papuoštas puodelis ilgiau sulaiko šilumą viduje, o išorėje prie jo maloniau prisiliesti, nes karštas gėrimas nedegina rankų. Puodelio „megztuką“ nesunku pasidaryti patiems. Tereikia nukirpti viršutinę kojinės dalį, ją dekoruoti ir užmauti ant puodelio. Artėjant šv. Kalėdoms jaukiai atrodytų puodelio „megztukas“ papuoštas snaigėmis, eglutėmis ar elniukais.

 

Kad nesusibraižytų medinės grindys ant stalų ir kėdžių kojų paprastai tvirtinami specialūs apsauginiai padeliai. Tačiau kartais jie nukrinta ir nėra laiko vykti į parduotuvę įsigyti kitų. Tokiu atveju galima panaudoti kojines: ant kiekvienos baldo kojos be apsauginio padelio apmauti po kojinę ir nereikės baimintis dėl sugadintų brangių grindų.

 

Ne paslaptis, kad šiuolaikiniai žmonės mobiliųjų telefoną visada turi prie savęs. Dėl aktyvios veiklos padidėja rizika, kad telefonas iškris iš kišenės, susibraižys ir panašiai. Todėl dirbant sode, vaikščiojant parke, bėgiojant, dirbant namų ruošos darbus, mobilųjį telefoną galima įsidėti į seną kojinę, kuri apsaugos įrenginį nuo subraižymų, smūgių.

 

Dirbant ar sportuojant lauke dažnai norisi klausytis muzikos per nešiojamą imtuvą, bet rankose jį laikyti nepatogu, o iš kišenės jis dažnai iškrinta. Išeitis yra! Reikės nukirpti senos kojinės pėdos dalį, apsimauti movą ant rankos ir įkišti tarp elastinio kojinių audinio muzikos grotuvą.

 

Kambariniai augalai apdulka ir papilkėja, todėl juos reikia valyti. Geriausia tą daryti su drėgna kojine. Kojinę apsimauti ant rankos ir švelniai nušluostyti dulkes nuo kiekvieno augalo lapo. Taip pat galima nuvalyti ir žaliuzes.

 

Senos kojinės turėtų būti namų vaistinėlėje. Tai ne pokštas! Iš kojinių labai paprasta pasigaminti kompresą. Tiesiog į švarias kojines įdėti ledukų ir priglausti prie skaudančių raumenų ir sužeidimų. Į kojinės pridėti ryžių, pupų ar kitų grūdų, pašildyti mikrobangų krosnelėje ir naudoti kaip šildomąjį kompresą.

 

Ant grindų pasklido vinys, adatos, varžtai ir kitos sunkios detalės, kurias sunku surinkti? Ne bėda! Ant dulkių siurblio žarnos užmauti kojinę, gerai pritvirtinti ir susiurbti detales. Paskui jas tereikės nurinkti nuo kojinės.

 

Jeigu pro durų apačią ar palanges pučia vėjai, prie plyšių padėti ryžių arba kitų šilumą sulaikančių medžiagų prikimštų kojinių.

 

Senos kojinės – vienkartinės šluostės valyti ir poliruoti baldams, blizginti sidabriniams, variniams ir alaviniams indams.

 

Tie, kurie daug laiko praleidžia dirbdami sode ir darže, dažnai skundžiasi kelių skausmais. Keliai patirs mažesnę įtampą, jei ant darbinių kelnių kelių bus pritvirtintos dviguba kojinių be pėdų dalies medžiaga.

 

Žiemą rytais dažniausiai apšąla automobilių langai ir valytuvai. Valytuvus šiek tiek gali apsaugoti ant jų užmautos kojinės.

 

Iš senų kojinių galima pasigaminti žaislą namų augintiniams (šunims ir katėms).

 

Į seną, švarią kojinę galima sudėti muilų likučius ir naudoti kaip plaušinę duše.