Ženklai, išduodantys priklausomybę nuo sekso
2017-05-05 11:22Mylėtis yra smagu. Tikriausiai niekas su tuo negalėtų ginčytis. Tačiau, kai noras sekso tampa nenumaldomu poreikiu, prasideda problemos. Seksas yra labai svarbi sveikų santykių dalis. Sekso poreikis kiekvienam žmogui yra individualus ir priklauso nuo genetikos, partnerio seksualinio apetito ir nuo to, ar yra priklausomybė nuo sekso, ar ne. Tačiau kaip žinoti, kada tiesiog aukštas libido peržengia ribas ir virsta tam tikra priklausomybės forma? Iš tiesų kartais labai sunku atskirti didelį apetitą seksui nuo seksualinės elgsenos sutrikimų. Daugumai žmonių reikia labai daug laiko, kad suvoktų, jog jų seksualiniai įpročiai tapo tikra ir rimta problema.
Nepaisant to, ką kalbėtų kiti, daug mylėtis yra sveika. Seksas turi aibę fizinių ir psichologinių privalumų. Dažnai mylintis sustiprėja imuninė sistema, net pagerėja širdies sveikata, atsiranda stipresnis ryšys su partneriu. Tiek fizinis, tiek emocinis intymumas sustiprėja, kai pora daug mylisi. Tačiau kada tai tampa problema, kurią reikia spręsti?
Dauguma žmonių negalvoja, kad gali atsirasti priklausomybė nuo sekso. Žinoma, mylėtis nuostabus jausmas ir norisi patirti tą pojūtį kuo dažniau! Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie tampa priklausomi nuo meilės pataluose. Gali skambėti kvailai, bet priklausomybė nuo sekso gali turėti didesnį neigiamą poveikį kitose gyvenimo srityse negu manoma. Tad kaip žinoti, kada libido yra tiesiog aukštas, o kada tai – priklausomybė nuo sekso? Štai keletas ženklų, kuris padės tai atskirti!
10 ženklų, kada aukštas libido tampa priklausomybe nuo sekso:
- Jūs esate tas, kuris visą laiką sako: „Man reikia sekso“.
- Jūsų ankstesni santykiai žlugo dėl jūsų poreikių seksui.
- Jūs apgaudinėjate savo partnerį vien dėl sekso.
- Jaučiate kaltės jausmą dėlto, kiek daug mylitės.
- Meluojate kitiems žmonėms apie savo seksualinį gyvenimą.
- Niekaip nepavyksta numalšinti aistros, nepriklausomai nuo to, kiek daug mylitės.
- Nukenčia santykiai su draugais ir darbas dėl sekso.
- Visiškai nemąstote apie pasekmes.
- Poreikis masturbuotis, nepaisant to, kad dažnai mylitės.
- Jausmas, kad negalite kontroliuoti savo kūno impulsų.
Įveikti priklausomybę gali būti sudėtinga. Kadangi specifinė priklausomybė turi neigiamą stigmą, gali būti neaišku, nuo ko pradėti. Tačiau nereikia pulti į paniką. Štai 3 patarimai, ką daryti tokiu atveju:
- Ieškoti profesionalios pagalbos. Yra daug būdų, kurie gali padėti asmenims, turintiems priklausomybių. Reikėtų nustoti gėdytis ir pradėti ieškoti pagalbos. Priklausomybė nuo sekso yra tokia pat reali kaip ir nuo kitų dalykų, todėl profesionali pagalba gali duoti teigiamų rezultatų. Kartais užtenka pokalbio su patyrusiu specialistu arba specifinės reabilitacijos, kad gyvenimas taptų lengvesnis.
- Kalbėtis su partneriu. Priklausomybės nuo sekso nepavyks įveikti patiems vieniems, jei turite antrąją pusę. Turi įsitraukti ir partneris. Rekomenduojama būti atviriems ir kalbėtis su partneriu. Tai daryti verta, jeigu branginate ir norite išsaugoti šiuos santykius. Partneris net gali padėti!
- Priminti sau, kad galite tai įveikti. Priklausomybė nuo sekso nėra kažkas, kas turi trukti amžinai. Yra daug būdų, kaip ją įveikti. Svarbu niekada nepamiršti, kad jūs galite tai padaryti. Reikia tik kantrybės, pasišventimo ir pagalbos iš šalies!