Gegužės 4-ąją latviai mini nepriklausomybės dieną. Taip pat, kaip Lietuva ir Estija, Latvija nepriklausomybės deklaraciją pasirašė 1990 metais. Tik pora mėnesių vėliau. Ta proga galima pasidomėti, ką įdomaus siūlo artimiausia mūsų kaimynė. Pasirodo, čia yra daug įdomybių!

 

latvija

10 priežasčių apsilankyti Latvijoje:

 
  • Latvijos sostinė Ryga yra didžiausias ir vienas labiausiai intriguojančių miestų Baltijos šalyse. Architektūra varijuoja nuo gotikinių katedrų iki moderno (Art nouveau) stiliaus pastatų, šurmuliuojančių kavinių ir barų, skanaus maisto elegantiškuose restoranuose ir vietinių ūkininkų turgeliuose.
 
  • Rundalės rūmai ir muziejus, kartais vadinami Baltijos Versaliu, nukelia į gražų ir prabangų pasaulį. Rūmus kūrė Francesco Rastrelli – architektas, kuris kūrė Sankt Peterburgo ermitažą. Rundalės rūmai ir muziejus yra puikiai išsilaikęs Baroko ir Rokoko amžių šedevras, kuriame saugoma daug meno vertybių bei kurį juosia nuostabus rožių sodas.
 
  • Iki Jūrmalos nuo Rygos automobiliu galima nuvažiuoti per maždaug 20 minučių. Tai pajūrio kurortas, kuriam nėra lygių. Ieškantiems linksmybių tikrai patiks leisti laiką prie jūrą ar įspūdinguose vandens pramogų ir poilsio parkuose. Čia galima rinktis iš gausaus grožio ir sveikatingumo paslaugų sąrašo, pradedant nuo purvo kaukių, baigiant masažais. Jūrmala žavi natūraliu peizažu, todėl ji idealiai tinka leistis į ilgus žygius pėsčiomis po pušyną, klausantis raminančios bangų mūšos ir grožintis dailiais mediniais kotedžais, išsibarsčiusiais po visą pakrantę.
 
  • Gaujos nacionalinis parkas yra tobula vieta, atsikratyti streso ir nerimo. Ne vieną kilometrą besidriekiantys pėsčiųjų takai veda prie įspūdingų Viduramžių pilių. Ekstremalių įspūdžių ištroškusieji gali išbandyti šuolius su guma, ledrogių sportą ir kitas smagias pramogas.
 
  • Kuldyga – miestas Latvijos vakaruose, idealiai tinka romantiškam savaitgaliui arba šeimos atostogoms. Gražus miestas žavi Baroko stiliaus architektūra ir dailiais mediniais namukais. Tikriausiai ne daugelis žino, kad čia galima pamatyti plačiausią Europoje krioklį, pavakarieniauti jaukiuose restoranuose ir pernakvoti svečių namuose.
 
  • Turaidos muziejus – rezervatas – dar viena lankytina vieta Latvijoje. Mūsų kaimynė – tai šalis, turinti senų tradicijų, kurios geriausiai atsiskleidžia, apsilankius Turaidos rezervate netoli Siguldos. Čia galima pamatyti Viduramžių pilį ir intriguojantį muziejų, pasiklausyti Latvijos muzikinio paveldo ant Liaudies dainų kalvos ir pasigrožėti nuostabiu Gaujos upės slėnio vaizdu iš viršaus.
 
  • Cėsys – tai miestas, kuriame susimaišo šiuolaikiškumas ir istorija. Turistai mėgsta pasivaikščioti miesto senamiesčiu, pasigrožėti Viduramžių stiliaus pilimis, išgerti kavos jaukiose kavinėse ir apsilankyti įvairiuose meniniuose ir muzikiniuose renginiuose.
 
  • Liepoja, kitaip žinoma kaip miestas, kuriame gimė vėjas – uostamiestis, siūlantis unikalių pramogų. Architektūra moderno ir senovinio stiliaus. Čia galima apžiūrėti Rusijos caro Aleksandro III įsakymu statytą Karosta karinę jūrų bazę, kurią vėliau naudojo ir Tarybų Sąjungos kariai.
 
  • Latgala – tai vienas iš Latvijos istorinių etnografinių regionų. Čia siūloma aplankyti muziejus, susipažinti su legendinio tapytojo Marko Rothko gyvenimu ir darbais, pasigrožėti Agluonos bazilika ir kt. Vaizdingi ežerai, senosios tradicijos, rankdarbiai ir vietinių gyventojų svetingumas – priežastys, kurių pakanka, kad norėtųsi čia apsilankyti.
 
  • Ventspilis garsėja ne tik menišku karvių paradu ir saldainių „Karvutė“ fabriku. Tai miestas prie jūros, idealiai tinkantis atostogoms su šeima. Galima grožėtis gatvės skulptūromis, vaikams įrengti pramogų parkus, atrasti Viduramžių pilis ir atsipalaiduoti Mėlynosios vėliavos paplūdimyje.