Ar žinojote, kad tai, ar šeimoje buvote pirmagimis, vidurinysis vaikas ar jaunėlis, priklauso jūsų asmenybė ir elgesys ne tik vaikystėje, bet ir suaugus? Psichologų pastebimos tendencijos apie gimimo eiliškumą glumina, nes yra be galo tikslios! Pažvelkime į tai linksmai: nesvarbu, kada gimėte, jūs, be abejo, turite tam tikrų privalumų prieš savo brolius ir seseris, o jie yra kažkuo kitu yra pranašesni nei jūs! Visi skirtingi, bet visi nuostabūs! Ir visi gimę pačiu laiku!

 

shutterstock_622404476 (Small)

10 linksmų faktų apie gimimo eiliškumą šeimoje:

 

  • Kieno aukštesnis intelekto koeficientas? Tyrimai, publikuoti moksliniame leidinyje „Journal of Research in Personality“ parodė, kad pirmagimiai yra linkę turėti aukštesnį IQ, tačiau tik 1 balu.

 

  • Kuris yra labai kūrybingas? Jaunėliai yra labiausiai linkę rizikuoti, laisvos dvasios. Kadangi tėvai juos auklėdami paprastai būna labiau atsipalaidavę, šie vaikai yra labiau linkę pasiduoti savo aistroms ir daryti tai, kas jiems iš tikrųjų patinka negu tie, kurie gimė anksčiau.

 

  • Kuris iš vaikų suaugęs nukeliaus toliausiai? Vidurinieji nuolat jautėsi užspeisti į kampą, tarytum užgožti vyresniojo ir jauniausiojo vaiko, todėl jie labiausiai linkę ieškoti savęs, išvykdami kur nors toliau. Išvykdami toliau jie tarsi ieško savo tikrosios, nuo nieko nepriklausomos tapatybės.

 

  • Kas yra lyderiai iš prigimties ir turi didžiausią atsakomybės jausmą? Gimus jaunesniems broliukams ir sesutėms vyresnieji natūraliai prisiima globėjišką vaidmenį, todėl jie yra atsakingesni už jaunesniuosius.

 

  • Kuris labiausiai mėgsta bendrauti ir turi daugiausiai draugų? Tėvai daugiausiai dėmesio skiria vyriausiems ir jauniausiems vaikams, todėl viduriniesiems tampa svarbesni draugai.

 

  • Kuris iš jų yra labai charizmatiškas, bet gali ir manipuliuoti kitais žmonėmis? Jaunėliams neretai leidžiama daugiausiai, jie yra lepinami ir mažiausiai drausminami, todėl jie turi puikias galimybes išmokti patraukti kitų žmonių dėmesį ir juos sužavėti. Natūralus jauniausiųjų vaikų žavesys ir charizma jiems padeda išsisukti beveik iš bet kokios bėdos.

 

  • Kurie iš jų save labiausiai sieja su suaugusiaisiais? Vyriausieji vaikai praleido daugiausiai laiko suaugusiųjų kompanijoje, bendraudami su tėvais, todėl jie save laiko labiau suaugusiais ir rimtesniais negu tie, kurie gimė šeimoje vėliau.

 

  • Kuris iš jų taps geriausiu partneriu ateityje? Vidurinieji vaikai suaugę yra labai lojalūs ir yra labiausiai linkę įsipareigoti rimtiems santykiams. Taip pat šie asmenys dažniausiai gyvenime tampa taikdariais, ramybės namuose ir kitose aplinkoje užtikrintojai.

 

  • Kuriam iš jų geriausiai sekasi, kad ir ko imtųsi? Tėvai auklėdami jauniausias atžalas yra linkę būti švelnesni, atlaidesni, turi daugiau patirties, todėl ir galimybių užtikrinti, kad trečias brolis neliktų kaip tas iš pasakos – be nieko.

 

  • Kuriam iš jų didžiausią įtaką daro vyriausiasis vaikas šeimoje? Nors vidurinieji stengiasi arba konkuruoti su vyresniaisiais, arba būti visiškos jų priešingybės, tačiau jiems didesnę įtaką negu jaunėliams bet kuriuo atveju daro vyriausieji broliai arba seserys.