10 keisčiausių gydymo būdų pasaulyje
2017-10-02 15:32Dauguma mano, kad sveikiems išlikti padeda sveika mitybas, reguliari fizinė veikla, žolelių arbatos ir kiti nuo senovės išlikę eliksyrai, vaistai ir operacijos. Tačiau yra ir alternatyvių gydymo metodų, kurie stebina, šiurpina ir kartais sukelia šypseną. Štai keletas jų.
10 keisčiausių gydymo būdų pasaulyje:
- Havajietiškas Ho‘oponopono ritualas. Vietiniai Havajų gyventojai tiki, kad visos ligos kyla dėl ginčų, pykčio ir net kaltės jausmo. Šių blogybių galima išvengti, tik prašant atleidimo ir susitaikius. Gijimas prasideda nuo žodelių: „Atsiprašau“, „Pradėkime viską iš naujo“.
- Šlapimo terapija. Daugelyje pasaulio kraštų tikima, kad šlapimas turi gydomųjų galių. Kai kuriose Kinijos dalyse tikima, kad prausiant veidą kūdikių šlapimu, oda tampa švaresnė ir lygesnė.
- Žvakės ausims. Vadinamoji terminė aurikuliarinė terapija vertinama labai prieštaringai. Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad uždegus vieną žvakės galą ir kitą įstačius į ausį, gali kas nors pagerėti. Šiuolaikinės medicinos atstovai nerekomenduoja taikyti šio gydymo metodo, kuris ne tik neduoda norimų rezultatų, bet ir didina gaisrų riziką.
- Kvėpavimo terapija, padedanti dar kartą pergyventi gimimą. Amerikietis Leonardas Orr išrado kvėpavimo techniką, nes gimimo procesas ne tik mamai, bet ir vaikui yra labai traumuojanti patirtis. Jis pastebėjo, kad tam tikras kvėpavimo būdas padeda dar kartą pergyventi gimimą išgydyti stresinę patirtį. Kūrėjas teigia, kad tai gali labai pagerinti paciento būklę.
- Alaus spa. Čekijoje, Vokietijoje ir Austrijoje sveikatingumo kompleksai lankytojams rekomenduoja išbandyti alaus vonias, kurios, kaip teigiama reklaminiuose lankstinukuose, padeda atjaunėti. Senovės lietuvės plaukus taip pat trinkdavo alumi, kuris stiprina plaukus ir skatina jų augimą.
- Dvasinė chirurgija. Operacija be skalpelio, žirklių, staplerių žaizdoms siūti, anestezijos atrodo kaip stebuklas. Tikinčiųjų, kad iš tikrųjų tai įmanoma, yra Brazilijoje ir Filipinuose. Dvasinė chirurgija pasireiškia tuo, kad serganti kūno vieta yra liečiama ir spaudžiama, ir taip neva suaktyvinamas organizmo gebėjimas pasveikti nuo ligos pačiam savaime.
- Virtuali delfinų terapija. Pasirodo, nebūtina vykti į delfinariumą, samdyti žmogaus, kuris dirba su ligoniais ir šiais jūrų žinduoliais. Užtenka patogiai įsitaisyti ant sofos ir žiūrėti per televizorių filmuotą medžiagą, kaip delfinai plaukioja ir šokinėja, girdėti jūros ar vandenyno ošimą ir bangas. Teigiama, kad virtuali delfinų terapija padeda atsipalaiduoti ir skatina atsinaujinimo procesus organizme.
- Bičių nuodų terapija. Manoma, kad sugėlus bitėms, įmanoma pasveikti. Bičių nuoduose yra priešuždegiminių medžiagų, kurios gali būti naudingos, sergant artritu ir keloidais. Kiek reikės bičių geluonių priklauso nuo paciento būklės.
- Regresinė terapija, padedanti grįžti į praėjusius gyvenimus. Pagal šią teoriją žmogus gali būti alergiškas glitimui, jeigu praėjusiame gyvenime mirė kviečių laukuose. Hipnozės seanso metu atgaminami praėjusio gyvenimo atsiminimai ir taip atrandamos problemos šaknys. Teigiama, kad atkūrus prisiminimus, net randama būdų, kaip panaikinti ligas ir skausmus, kuriuos atsinešėme iš praėjusios gyvenimo.
- Gyvačių masažas. Ši terapija neatrodo kaip būdas atsipalaiduoti. Kelios nenuodingos gyvatės uždedamos ant paciento kūno. Gyvačių rangymasis ir šliaužimas turi raminamąjį poveikį pavargusiam ir skaudančiam kūnui. Mažos gyvatės gali būti dedamos net ant veido!