Ar reikia stengtis pagerinti sveikos mitybos įpročius po Kalėdų ir Naujųjų metų? Ko gero, taip, nes pradėti gyventi sveikiau niekada nevėlu! Detoksikacija – tai biocheminis procesas, vykstantis kiekvienoje organizmo ląstelėje ir daugelyje kūno organų. Organizmą išvalyti galima, laikantis trumpų dietų arba tiesiog pašalinus tam tikras maisto produktų grupes iš savo kasdienio mitybos raciono tam tikram laikui. Be abejo, geriau, kai sveikos mitybos principų laikomasi visas 365 dienas per metus, o ne tik kelias dienas ar savaites po didžiųjų žiemos švenčių!

 

detoksikacija

7 patarimai, kaip išvalyti organizmą po švenčių:

 
  • Vanduo su citrina. Daugelis šiuolaikinių žmonių ryto neįsivaizduoja be puodelio stiprios kavos, bet iš tikrųjų daugiau žvalumo ir energijos suteiktų visai ne kava, o stiklinė vandens su citrinų sultimis (ypač po švenčių, kai galimai buvo vartojami ne itin sveikatai naudingi maisto produktai ir gėrimai arba jų suvartota gerokai per daug). Kavą rekomenduojama keisti vandeniu su citrina. Jos suaktyvina virškinimo sistemą, valo kepenis ir šarmina organizmą.
 
  • Žalumynų sultys. Išgerti stiklinę vandens su citrina nepakanka, norint detoksikuoti organizmą po švenčių, taip pat rekomenduojama gerti daugiau žalių daržovių sulčių. Tokios sultys aprūpina kepenis kiekvieną dieną reikalingais vitaminais ir mineralais, kad apsivalymo procesas pagreitėtų. Jeigu esate išvykę atostogų (t. y. esate ne namuose) ir neturite elektrinio trintuvo ar sulčių spaudyklės, tada reikėtų susirasti artimiausią kavinę, sulčių barą ar sveiko maisto parduotuvę, kur parduodamos šaltuoju būdu spaustos šviežios vaisių ir daržovių sultys.
 
  • Pajudinti kūną. Tai gali būti lengvas pasivaikščiojimas arba didelio intensyvumo sporto treniruotė. Judėjimas ir mankšta pagerina kraujotaką ir padeda greičiau iš organizmo pasišalinti toksinams. Kartais mažiausiai, ko norisi, tai judėti, bet reikėtų savyje atrasti vidinės motyvacijos, nes po fizinės veiklos iš karto pasijusite geriau!
 
  • Naudoti liežuvio valiklį. Būtinybė reguliariai valyti liežuvį minima ajurvedoje. Įrankis liežuviui valyti paprastai būna plonas, U raidės formos, pagamintas iš nerūdijančio plieno arba plastiko ir turi buką kraštą, skirtą nuvalyti apnašoms nuo liežuvio. Liežuvio valymas padeda pašalinti blogąsias bakterijas ir toksinus, kurie kaupiasi burnoje, gerina virškinimo būklę ir stiprina imuninę sistemą. Taip pat padeda palaikyti gerą burnos sveikatą ir gaivų burnos kvapą. Valyti liežuvį rekomenduojama du kartus per dieną, bet trumpai: užtenka porą kartų perbraukti valikliu per liežuvį.
 
  • Joga ir meditacija. Užtenka tik 15 min. per dieną, kad pagerėtų kūno ir sielos sveikata bei atsinaujintų tarpusavio ryšys. Labai svarbu detoksikuoti savo mintis, ne tik kūną!
 
  • Kūno šveitimas su karštu rankšluosčiu. Norint pagerinti limfinę sistemą, pagreitinti kraujotaką ir paspartinti detoksikacijos procesus, galima atlikti kūno odos šveitimą šepečiu arba karštu rankšluosčiu. Kūno šveitimas su karštu rankšluosčiu atliekamas po dušo ar vonios. Vidutinio dydžio rankšluostį palaikyti dubenyje karšto vandens, kad įkaistų. Tada pradėti su juo šveisti visą kūną mažomis atkarpomis, kol oda įgaus rožinį atspalvį ir truputį įšils. Šveisti odą 2 – 20 minučių, priklausomai nuo to, kiek turite laiko. Kūno šveitimas karštu rankšluosčiu fiziškai, psichiškai, mentališkai ir emociškai veikia stipriau negu eilinis apsiprausimas po dušu. Taip pat galima kūno odą nušveisti su sausu šepečiu prieš maudynes duše.
 
  • Atsisakyti glitimo, pieno produktų, alkoholio ir kofeino. Gali atrodyti, kad tokiu atveju teks iš mitybos raciono išbraukti ilgą sąrašą produktų, bet reikėtų prisiminti, kad tokie maisto produktai didina uždegimo riziką, apkrauna kepenis ir skatina toksinių medžiagų kaupimąsi organizme. Jeigu po švenčių savijauta ypač prasta (vargina stiprus pilvo pūtimas, nuovargio jausmas ar kiti virškinimo sutrikimai), rekomenduojama pabandyti bent trumpam laikui (5 – 7 dienas) vengti šių maisto produktų. Greičiausiai iš karto pajusite skirtumą!