10 gerų patarimų, praversiančių kiekvienam
2022-07-19 08:15Socialinėje žiniasklaidoje yra tūkstančiai gudrybių, kaip išspręsti vieną ar kitą buitinę problemą ar apskritai palengvinti sau gyvenimą. Pristatome dešimt neįprastų, bet naudingų patarimų, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam!
Kuo pakeisti ledo kubelius?
Nepriklausomai nuo metų laiko, dauguma gaiviuosius gėrimus mėgsta vartoti atšaldytus. Dažniausiai į taures ir stiklines dedami ledo kubeliai ir po to pilamas pasirinktas gėrimas. Tačiau namuose ne visada būna užšaldytų ledo kubelių. Ką daryti tuomet? Ekspertai pataria vietoj ledo kubelių naudoti šaldytas uogas, pavyzdžiui, sušaldytas į ledą vynuoges, braškes ar šviežias šilauoges. Verta atkreipti dėmesį, kad jei naudosite šaldytas uogas iš prekybos centro, jūsų gėrimas pakeis spalvą. Geriau naudoti šviežias uogas ir laikyti šaldiklyje tik tol, kol visiškai sušals. Kalbant apie kavą, geriausia jau paruoštą kavą supilti į ledukų formeles ir užšaldyti. Po to kavos ledukus galima dėti į puodelį su šalta kava ar pienu.
Kaip namuose laikyti laidus?
Šiais laikais mūsų namai užpildyti įvairia buitine technika ir prietaisais, taip pat per visas patalpas besidriekia laidų ritės: susipainioję įkrovikliai, laidai, ausinės ir kt. Kompiuterių, mobiliųjų telefonų, planšečių ir žaidimų valdiklių laidai dažniausiai chaotiškai guli stalčiuje ir juos išnarplioti yra tikras vargas. Daug geriau laidus suvynioti ir sukišti į tualetinio popieriaus ritinėlius, o po to tokius laidų ritinius laikyti stalčiuje ar dėžėje. Tvarkydami laidus verta atkreipti dėmesį į tai, kurie iš jų vis dar yra tikrai reikalingi ir naudojami, o kurių galbūt būtų jau pats laikas atsikratyti. Laidus taip pat galima susidėti į dėžę, padalytą į skyrius. Kiekviename skyriuje turėtų būti parašyta, kas jame laikoma. Jei turite laidą, kurio jums prireikia kasdien, tuomet nėra prasmės jį slėpti stalčiuje. Tokį laidą galite laikyti prie, pavyzdžiui, nešiojamo kompiuterio pritvirtintame vokelyje.
Ką daryti, jei šiukšliadėžėje kaupiasi drėgmė?
Malonus aromatas namuose yra svarbi komforto dalis. Įėjus į virtuvę ir užuodus nemalonų kvapą nuo šiukšlių kibiro, bet koks, net ir pats gražiausias interjeras, nustos džiuginti. Norint atsikratyti šios subtilios problemos, reikia pasistengti kuo dažniau išnešti atliekas, bet jei nespėjote to padaryti laiku ir namuose atsirado nemalonus kvapas, yra keli būdai jį sunaikinti.
Daugelis šiukšllių maišų nėra visiškai sandarūs ir pradės leisti, jei juose bus skysčio, pavyzdžiui, maisto likučių. Ilgainiui dėl to šiukšliadėžėje gali atsirasti nemalonių ir labai sunkiai panaikinamų kvapų. Nemalonius kvapus iš šiukšliadėžės paprastai gali padėti pašalinti maistinė soda arba malta kava, o norint išvengti drėgmės kaupimosi šiukšlių dėžėje, patariama tiesiog padėti senų laikraščių į šiukšlių maišo dugną. Jie sugers drėgmę ir šiukšlių maišas taps sandaresnis.
Kitas variantas yra panaudoti medinį gyvūnų kraiką. Pirmiausia šiukšlių dėžę reikia gerai išplauti, kelis kartus išskalauti ir nusausinti. Tada į dugną įberti šiek tiek medinio gyvūnų kraiko. Ant jo galima dėti šiukšlių maišą. Jei skystis iš atliekų ištekės, kraikas jį sugers ir nebus nemalonaus kvapo.
Dar galima sudrėkinti vatos diskelį ar popierinį rankšluostį keliais lašais mėgstamo kvapiojo eterinio aliejaus ir įdėti į kibiro dugną. Šis metodas drėgmės pertekliaus nesugers, bet padės panaikinti nemalonius kvapus. Reikia paminėti, kad jei iš šiukšlių maišo nutekės atliekų skystis, pakvėpintas vatos diskelis sušlaps ir nebeskleis malonaus aromato. Tada reikės tiesiog išplauti šiukšlių kibirą ir procedūrą pakartoti dar kartą.
Kaip patikrinti, ar baterijos yra pilnos, ar tuščios?
Jeigu stalčiuje vyrauja chaosas, jame gali atsirasti tuščių baterijų, kurių nebegalima naudoti. Blogiausia, kad labai sunku iš pirmo žvilgsnio suprasti, kuri baterija yra pilna, o kuri – jau išsikrovusi. Žinoma, šiais laikais galima pirkti baterijas su specialiais indikatoriais, kurie rodo jų įkrovimo lygį, bet visų kitų baterijų būklę reikės patikrinti kažkaip kitaip.
Manoma, kad visiškai įkrauta baterija yra sunki ir neatšoka nukritusi ant kieto paviršiaus. Tuščia baterija atšoka dėl jos elastingumo, kuris atsiranda dėl dujų išsiskyrimo viduje. Norėdami patikrinti, ar turimos baterijos yra įkrautos ar išsikrovusios, tiesiog numeskite atitinkamą bateriją iš nedidelio aukščio ant kieto paviršiaus, pavyzdžiui, stalo. Jei jie tik trumpam pašoka arba iš karto nukrenta ant žemės, jos yra pilnos. Jeigu baterijos atšoka nuo žemės daugiau nei kartą, greičiausiai yra tuščios.
Kur laikyti vinis?
Plaktukas yra vienas seniausių žmogaus išrastų įrankių. Neįmanoma įsivaizduoti, kiek daug namų, tiltų ir kitų konstrukcijų egzistuoja dėl šio paprasto prietaiso, pagaminto iš metalo gabalo ir medinės rankenos. Daugelis žmonių, dirbdami su plaktuku, turi blogą įprotį reikalingus kalimui vinis laikyti burnoje. Tai labai nesaugu! Ne pati geriausia idėja ne tik dėl higienos, bet ir didelės tokio metodo traumų rizikos. Jei ir jūs esate iš tų žmonių, kurie dirbdami vinis laikote burnoje, būtinai turite žinoti šią gudrybę, kaip laikyti vinis. Tiesiog su karštais klijais magnetinę prie plaktuko priklijuokite juostelę ir pakabinkite vinis, kad galėtumėte laisvai naudotis rankomis. Tai reiškia, kad išbandžius šią gudrybę, jums nebereikės laikyti vinių rankoje ar burnoje – jie bus saugiai ir patogiai prikibę prie magnetinės juostelės.
Svogūnus pjaustyti be ašarų
Pjaustant svogūnus susimaišo tam tikri fermentai ir išsiskiria propantiolis, kuris graužia akis ir sukelia stiprų ašarojimą. Kai kuriems žmonėms padeda gumos kramtymas arba laikyti vandens gurkšnį burnoje (sakoma, kad padeda ir kvėpavimas pro burną), kol svogūnai pjaustomi. Kitas variantas: tiesiog naudoti aštresnį peilį, nes kuo aštresni ašmenys, tuo mažiau pažeidžiamos svogūno ląstelės ir tuo mažiau išsiskiria propantiolio. Dar keli patarimai, kurie padės supjaustyti svogūną be ašarų: nuluptą svogūną prieš pjaustant 5 minutes palaikyti šaldiklyje arba ant lentelės, ant kurios bus pjaustomi svogūnai, paberti šiek tiek druskos.
Kaip pašalinti dažų perteklių nuo teptuko?
Jei imate dažus tiesiai iš kibirėlio, dažniausiai dažų perteklių nuo teptuko nuvalysite į skardinės šonus. Dėl to dažai dažnai nuteka ant grindų ir nudažo viską aplink. Norint išvengti šios bėdos, galite ant skardinės uždėti guminę juostelę arba pritvirtinti lipnią juostelę prie kibirėlio kraštų ir į juostelę nubraukti dažų perteklių. O kaip apsaugoti rankas nuo dažų? Norint kad dažai nenuvarvėtų ant rankų, ant teptuko rankenos užmaukite šiek tiek viduryje prapjautą plastikinį dangtelį nuo grietinės. Šis paprastas kasdienis triukas padės tausoti rankų odą ir atsikratyti dėmių ant sienų.
Kaip nenusideginant uždegti žvakes?
Kiekvienas, kuris mėgsta namuose deginti kvapiąsias arba paprastas žvakes, gali nusideginti pirštus jas bedegdamas. Trumpi degtukai ir žiebtuvėliai gali būti skausmingų nudegimų priežastimi, ypač jei dagtis yra labai sunkiai pasiekiama arba nudegusi. Tokiu atveju galima trumpai po ugnimi palaikyti spagečių makaronus, kol jie užsiliepsnos ir tada panaudoti žvakėms uždegti. Prieš metant į šiukšliadėžę, spagečius būtinai panardinti į vandenį, kad jie tikrai būtų užgesę ir nekiltų gaisro pavojus.
Jei staiga prireiktų garsiakalbio
Čia vėl naudojami tušti tualetinio popieriaus popierėliai. Paimkite ritinį, vietoje pusėje išpjaukite telefono pločio skylę ir įkišti į telefoną. Norėdami, kad laikiklis iš tualetinio popieriaus ritinėlio laikytųsi, pritvirtinkite prie jo smeigtukus kaip laikiklio kojeles. Ritinėlyje įstatyto telefono garsas turėtų sustiprėti maždaug 1,5 karto. Žinoma, tokio garsumo nepakaks norint surengti vakarėlį arba tiesiog garsiai pasiklausyti muzikos, bet garso užteks užteks, pavyzdžiui, tada, kai plaudami indus nusprendėte pasiklausyti garsinės knygos.
Kaip tvarkingai išspausti citrinas?
Jeigu jums reikia daug sulčių, neapsieisite be sulčiaspaudės. Tačiau labai dažnai reikia tik nedidelio sulčių kiekio, todėl sulčiaspaudės pirkti nelabai apsimoka. Dauguma žmonių tiesiog perpjauna citriną per pusę, o tada išspaudžia sultis. Tačiau tokiu atveju sultys ir sėklos dažnai išsitaško per visą virtuvę ir sukelia negražių dėmių, kurios po to tenka valyti. Norint išvengti netvarkos virtuvėje, galima vienoje citrinos pusėje pradurti skylutę ir saugiai išspausti sultis, nieko aplinkui neaptaškant. Kitas variantas, kaip išspausti citriną – vaisių padėti ant medinės lentelės ir nestipriai spaudžiant pavolioti, kad vaisius suminkštėtų. Taip citrinos viduje suplyš ląstelinės jungtys ir perpjovus iškart pradės tekėti sultys. Išspausti sultis bus paprasčiau nei paprasta! Trečiasis variantas yra citriną 20 – 30 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Sakoma, kad iš pašildyto citruso bus kur lengviau išspausti sultis. Vienintelis pastarojo būdo trūkumas yra tas, kad ne visiems gali būti priimtina vaisių šildyti mikrobangų krosnelėje.