Ar pastebėjote, kad vėlyvą rudenį ir žiemą jaučiatės nelaimingesni, labiau pavargę, suvartojate daugiau nei įprastai angliavandenių ir priaugate svorio? Visa tai vyksta, nes kūnui šaltuoju metų laiku trūksta natūralios šviesos. Šiuo metu kraujyje sumažėja melotonino ir serotonino koncentracija. Šviesos terapija žiemos mėnesiais gali padėti išspręsti šią problemą.

 

Melotoninas reguliuoja miego ir pabudimo ciklus. Šio hormono gamybą skatina dienos šviesa. Kai trūksta šviesos melotonino hormonas intensyviau gaminamas ir išskiriamas į kraują, todėl sukelia nuovargį, mieguistumą ir sezoninę depresiją. Nakties metu didesnė melotonino koncentracija padeda greičiau užmigti, rašo suite101.com.

 

Serotonino gamyba taip pat priklauso nuo natūralios dienos šviesos. Geros nuotaikos hormoną serotoniną išskiria smegenys. Hormonas reikalingas užtikrinti gerai nervų sistemos veiklai. Tamsiuoju metų laiku smegenys išskiria mažiau serotonino, todėl prastėja nuotaka, tampame ne tokie energingi, jaučiame nerimą ir sunkiau susikaupiame.

 

Šiuos simptomus gali panaikinti šviesos terapija. Gydytojai pacientams, kenčiantiems nuo depresijos, skiria šviesos terapijos seansus. Įprastas kambario apšvietimas vakare yra apie 400 liuksų. Per šviesos terapijos seansus naudojamas 10000 liuksų apšvietimas. Šviesos terapijos dėžė kambaryje padedama taip, kad pacientui nešviestų tiesiai į akis. Kasdien rekomenduojamas 30 minučių šviesos terapijos seansas. Šviesos terapijos nereikėtų nutraukti, vos pasijutus geriau. Ją reikėtų tęsti, kol baigiasi tamsusis periodas. Šviesos terapiją rekomenduojama taikyti žmonėms dirbantiems naktimis bei esant organizmo paros ritmo sutrikimui, perskridus keletą laiko juostų.

 
  • Mėlynos šviesos terapija

Mėlynos šviesos terapija taikoma gydyti kūdikius, sergančius gelta. Naujagimiai dažnai gimsta su neišsivysčiusiomis kepenimis. Todėl kepenys į kraują išskiria didelį kiekį bilirubino, lemiantį odos pageltonavimą. Mėlyna šviesa padeda iš kūno pasišalinti bilirubino pertekliui su šlapimu ir išmatomis. Trumpųjų bangų mėlynos šviesos terapija gydomi miego sutrikimai. Mėlyna šviesa turi antibakterinių savybių, todėl naudojama gydyti žvynelinę, aknę, rožinę ir net raukšles.

 
  • Infraraudonųjų spindulių šviesos terapija

Infraraudonųjų spindulių terapija gerina odos, ypač veido, būklę. Raudonos šviesos terapija gali padėti išnaikinti pigmentines dėmes, randus nuo spuogų ir raukšles. Infraraudonieji spinduliai skatina elastino ir kolageno gamybą. Ši terapija taip pat padeda greičiau užgyti minkštųjų audinių žaizdoms, nes ji skatina audinių regeneraciją, greitina gijimą ir mažina skausmą.