Visos Holivudo aktorės svajojo suvaidinti užsispyrusią ir vyrus lyg magnetas traukiančią pietietę Skarletę O‘Harą 1939 metų ekranizacijoje „Vėjo nublokšti“. Tačiau sėkmė šypsojosi tik vienai iš jų – tamsiaplaukei, tuo metu mažai kam žinomai anglų aktorei Vivianai Lei (Vivien Leigh). Režisierių ir žiūrovų ši smulkutė britė nenuvylė – laimėjo Oskarą.

 

Neištikimybės scenos, kurias teko aktorei suvaidinti, kartojosi ir realiame gyvenime. Savo vyrą Lorensą Olivjė (Laurence Olivier) ji nuviliojo nuo tuometinės žmonos ir pati paliko savo pirmąjį vyrą, su kuriuo buvo susilaukusi dukters. Visai nesunkiai ji tapo Lorenso meilužė, o vėliau ir žmona.

 

1945 metais Viviana patyrė persileidimą, kuris ją palaužė psichiškai. Moterį pradėjo kamuoti vis stipresni maniakinės depresijos priepuoliai. Tais laikais priepuoliai būdavo gydomi elektros šoku, kurie palikdavo randus ant aktorės kaktos. Staigūs nuotaikos pokyčiai ir nuolatinė depresija lėmė, kad Vivianos ir Lorenso santykiai baigėsi skyrybomis. Lorensas Olivjė po kurio laiko vedė trečią kartą.

 

Kiek atsigavusi po skyrybų Viviena Lei bandė rasti laimę su aktoriumi Džeku Meriveilu (Jack Merivale). Meilė ilgai netruko – garsi moteris mirė sulaukusi 53-ejų nuo tuberkuliozės.

 

Darvinas Porteris (Darwin Porter) biografinėje knygoje apie Vivianą Lei rašė, kad jos santuoka su Lorensu Olivjė buvo tik priedanga, kuria dangstė vienas kito neištikimybes nuo plačiosios visuomenės. Pora vienas kitam buvo neištikimi jau vos po poros savaičių draugystės. Knygoje pateikta faktų, kad Viviana Lei turėjo lesbietiškų santykių bent su trimis moterimis, iš jų – su britų aktore Izabele Džins (Isabel Jeans). D. Porteris aprašė nutikimą viename Italijos viešbutyje, iš kurio V. Lei buvo išmesta, nes į savo kambarį pasikvietė palaido elgesio vaikinų… Pasakojama, kad Viviana kartu su režisieriumi gėjumi lankydavosi slaptame vyrų viešnamyje.