Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – jau dešimt metų žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje – specialus šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“. Vilniaus Katedros aikštėje organizuojamas, kiekvienam iš mūsų svarbiai progai paminėti skirtas renginys prasidės 16.30 val., kviesdamas susiburti visus pasaulio lietuvius.

 

TV3 žiūrovų laukia trijų dalių koncerto programa, reprezentuojanti mūsų šalies kultūrą ir vertybes. Koncerto metu didžiuliame LED ekrane bus rodomi archyviniai kadrai, atspindintys 1918-ųjų vasario 16-osios įvykius, žiūrovai matys archyvines nuotraukas ir vaizdo siužetus, perteikiančius Lietuvos grožį. Eteryje skambės eilės, skirtos Lietuvai, gražiausios lietuviškos dainos, o į Vilniaus Katedros aikštę visus iš tolo kvies specialiai apšviestas pagrindinis akcentas – LDK kunigaikščio Gedimino paminklas. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti yra sudarytas ir netikėtas duetas – renginį ves TV3 žurnalistė, laidos „Savaitės komentarai“ vedėja Indrė Makaraitytė ir Giedrius Masalskis.

 

„Šią dieną mes prisimename įvykį, kuris yra mūsų Valstybės pagrindas. Įvykį, kuris leidžia gyventi savo valstybėje ir ja didžiuotis. Vasario 16-oji lietuviams – tarsi tautos vėliava, kuri mus vienija, nutelkia prasmingiems darbams. Ji mums primena, kad, jei prireiktų, – mes galim visi išvien pakilt vardan bendro tikslo“, – susiburti sekmadienį kviečia renginio vedėjai.

 

Žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje skambės legendiniai, laisvę ir vienybę puoselėjantys kūriniai: Vaida Genytė atliks Eurikos Masytės dainą „Laisvė“, net kelis kūrinius kartu su garsiausiais Lietuvos muzikos scenos grandais dovanos kamerinis choras „Brevis“, „Pabudome ir kelkimės“ atliks Rosita Čivilytė ir pernai „X Faktoriuje“ sužibėjęs Nojus Bartaška. R. Čivilytė ir V. Genytė bendrai dainai susivienys ir į trijulę su Povilu Meškėla. Choro „Brevis“ repertuaras suskambės ir su interaktyviomis Vytauto Kernagio bei Marijono Mikutavičiaus dainomis.

                                                      

Šventiniame koncerte „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ TV3 žiūrovus ir visus lietuvius sveikins bei svarbiausius istorinius faktus prisimins Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, Vilniaus Arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, sostinės meras Artūras Zuokas.

 

Vasario 16-ąją 17.30 val. prasidėsiančios koncerto transliacijos pirmoji dalis, pavadinta „Kartos“, kvies padėkoti tiems, kurie padarė viską, kad mes galėtume gyventi laisvoje, nepriklausomoje valstybėje. Čia skambės dainos, per visus nepriklausomybės atkūrimo metus žadinusios tautos dvasią. Antroji dalis – „Tiltai – sugrįžimai“, dovanos patriotines dainas, kurios yra unikalus pavyzdys visam pasauliui, vienijęs lietuvių tautą svarbiais istorijos momentais. Trečioji dalis – „Mūsų Lietuva“ − kvies paminėti džiugiausius istorinius Lietuvos nepriklausomybės ir valstybingumo įtvirtinimo momentus.

 

Šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ – vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – 17.30 val. per TV3!